Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Do oglądania i do czytania – Czerwony Konik poleca

Znacie Czerwonego Konika? To nazwa i symbol niewielkiego wydawnictwa publikującego dobre książki dla małych czytelników. Znak rozpoznawczy – wyjątkowo piękna szata graficzna.

Dla najmłodszych – Prosiaczek

W „prosiaczkowej” serii, przepięknie zilustrowanej przez Aleksandrę Woldańską-Płocińską, ukazały się trzy tytuły:

Pierwsze urodziny prosiaczka, tekst i ilustracje Aleksandra Woldańska-Płocińska

Prosiaczek kończy rok i organizuje przyjęcie urodzinowe. Będą goście, prezenty i dużo niespodzianek. „Pierwsze urodziny prosiaczka” to dowcipna, pięknie zilustrowana kartonowa książeczka dla maluszków. Karton wiele zniesie, więc mimo obgryzania, ślinienia i plam z soku ma duże szanse dotrwać przynajmniej do drugich urodzin.

prosiak1
prosiaczek_okladka

Kup książkę w Natuli – 21,17

Drugie urodziny prosiaczka, tekst i ilustracje Aleksandra Woldańska-Płocińska

Czas ucieka i prosiaczek ma już dwa lata. Jest prawie dorosły! Jak uczcić kolejne urodziny? Bajecznie kolorowe ilustracje i bogactwo czcionek przyciągają wzrok malucha. W książeczce nie ma wiele tekstu, ale gdy tylko lektura dobiegnie końca, można zacząć czytać kolejny raz, a potem jeszcze i jeszcze.

sowa
okladka Drugie urodziny

Kup książkę w Natuli – 17,85

Trzecie urodziny prosiaczka, tekst Aleksandra Polewska, ilustracje Aleksandra Woldańska-Płocińska

Prosiaczek rośnie razem ze swoimi czytelnikami. Na trzecie urodziny czeka tak samo niecierpliwie, jak wszystkie inne trzylatki. To wielkie święto prosiaczek spędza w zoo. Obdarowany magicznym biletem może spełnić swoje trzy życzenia.

013
trzecie urodziny prosiaczka

Kup książkę w Natuli – 25,42

Wierszyki dla maluchów

Spacer, tekst Łukasz Łęcki, ilustracje Marta Liszka

„Oto żuk, ma sześć nóg i jest czarny tak jak kruk. Z drugim żukiem ruszył raz na wycieczkę poprzez las”. Krajobrazy się zmieniają, a do spacerujących żuków dołączają kolejne. Książka – kartonikowa harmonijka – to oryginalny sposób na graficzne przedstawienie przebytej drogi. Forma ucieszy oko, a rytm wiersza wpadnie w ucho nawet najmłodszym czytelnikom.

spacer
spacer_okladka

Kup książkę w Natuli – 16,15

Cyferki, tekst Jacek Cygan, ilustracje Aleksandra Woldańska-Płocińska

Jacek Cygan, autor niezliczonej ilości piosenek nie tylko dla najmłodszych, ma doskonałe wyczucie języka. Jego rymowanka o rozbrykanych cyferkach jest lekka i zabawna, a błyskawicznie wciągnięte w prostą fabułę dzieci niejako przy okazji poznają cyfry, ich zapis i kształt. Przyjemne z pożytecznym!

cyf1
okladka_cyferki

Kup książkę w Natuli – 16,15

Więcej czytania, mniej oglądania

Marchewka z groszkiem, tekst i ilustracje Aleksandra Woldańska-Płocińska

„Pewnego dnia na jednej z grządek sielankowy spokój poranka przerywa rozpaczliwy krzyk: – Marchewko! Marchewko! Obudź się, jesteśmy w niebezpieczeństwie!”. Co wyniknie ze spotkania polskich i importowanych warzyw? „Marchewka z groszkiem” to sensacyjna historia z dreszczykiem i… przewrotny sposób na zachęcenie dzieci do jedzenia warzyw.

marchewka1
marchewka okladka

Kup książkę w Natuli – 25,42

Samotny Jędruś, tekst Wojciech Widłak, ilustracje Joanna Rusinek

Samotnemu Jędrusiowi stale czegoś brak. Czego? Nie wie sam, ale gdy brak stanie się boleśnie dotkliwy, Jędruś wyruszy na poszukiwania. Po drodze wpadnie na drzewo, kamień, gołębia, wreszcie w złość, a nawet zachwyt. Jak zakończy się ta podróż?

jedrus_ryba
jedrus okladka

Kup książkę w Natuli – 25,42

Tyranozaur i Traktorzystki, tekst Tina Oziewicz, ilustracje Aleksandra Woldańska-Płocińska

Pewnego dnia mieszkające na dnie talerza dziewczynki, Porce i Lana, wsiadają na malutki traktor i wyruszają w nieznane. Świat białych sufitów i kolorowych tapet jest fascynujący, dopóki nie trafi się na… groźnego tyranozaura.

tit_3
tyranozaur_i_traktorzystki

Kup książkę w Natuli – 25,42

Książki dla starszaków

Dzicy lokatorzy, tekst Tina Oziewicz, ilustracje Marta Szudyga

Pora pakować walizki. Ludzie z drabinami są coraz bliżej, ale mieszkający w jabłku robaczek wcale nie ma ochoty na przeprowadzkę. Czy uda się zniechęcić ludzi do zrywania owoców z drzew? W tej opowieści, jak w pewnej bardzo znanej historii z jabłkiem, niebagatelną rolę odegra również wąż.

201409121209080.00047400d
dzicy lokatorzy

Kup książkę w Natuli – 25,42

Wielkie małe kobietki, tekst Aleksandra Polewska, ilustracje Ola Krzanowska

Każda słynna kobieta była kiedyś małą dziewczynką. Jak dorastały Agata Christie, Coco Chanel, Edith Piaf, Audrey Hepburn oraz Maria Skłodowska-Curie? Skąd wzięły się ich pasje i zainteresowania, jak zaczęły się ich kariery? Pięć opowiadań o dzieciństwie pięciu bohaterek to niezwykła inspiracja dla każdej młodej damy zamierzającej dokonać w przyszłości wielkich rzeczy.

kobietki3
okladka Wielkie male kobietki

Kup w Natuli – 29,67

Nowość dla maluchów i dorosłych – niebanalnie o tym, skąd się biorą dzieci

Przed twoim urodzeniem, tekst Rascal, ilustracje Mandana Sadat

Niewielka książeczka o ważnych sprawach. Skąd się wziąłem? Jak to było, kiedy mnie nie było? Każdemu rodzicowi prędzej czy później przyjdzie zmierzyć się z tymi pytaniami, „Przed twoim urodzeniem” podsuwa jedną z możliwych odpowiedzi. To historia o wielkiej tęsknocie, próbie wypełnienia pustki i dojrzewaniu do bycia rodzicem. Wzruszająca opowieść, w której ilustracje Mandany Sadat i tekst Rascala tworzą damsko-męski dwugłos, wzajemnie się uzupełniają i prowadzą do najprostszej i najpiękniejszej odpowiedzi na fundamentalne pytanie. Skąd się wziąłem? Z miłości.

Książeczka „Przed twoim urodzeniem” powstała z myślą o najmłodszych i można czytać ją już niemowlętom, ale będzie też chwytającym za serce prezentem dla rodziców spodziewających się maluszka.

okruszkow
przed twoim urodzeniem

Kup w Natuli – 29,90

Książki wydawnictwa Czerwony Konik można kupić w Natuli.pl

Agnieszka Radziszowska

Autor/ka: Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.