Kategorie
Recenzje

Makalulu – pościel z leśnymi zwierzętami

Z dodatkami do dziecięcego pokoju jest całkiem podobnie jak z dziecięcą literaturą – żeby znaleźć coś w naprawdę dobrym guście i naprawdę dobrej jakości, trzeba się czasem nieźle naszukać. W dziecięcych akcesoriach dominuje bowiem estetyka jak z cukierkowego koszmaru. Całkiem tu sporo różu, pudru i pstrokacizny. Od takich zestawień świrują nie tylko rodzicielskie zmysły.

Oczywiście, nie każdy musi być wysublimowanym estetą, by z wielką pasją dobierać i dopasowywać elementy wystroju tak, by współgrały ze sobą i tworzyły spójną całość. Osobiście urzeka mnie zauważalny trend we współczesnym, nieanonimowym wzornictwie, by podążać ścieżką minimalizmu, naturalizmu i świadomej ekologii. Pościel od Makalulu wpisuje się w ten trend doskonale – przyciąga uwagę nieskazitelną bielą, wysoką jakością tkaniny (to się widzi i czuje!) i nietypowym nadrukiem zwierzaka. Nie byle jakiego kreskówkowego stwora, tylko prawdziwego, leśnego przyjaciela w sam raz do przytulania i zasypiania.

makalulu3
I nie jest to bynajmniej pościel typowo i wyłącznie dziecięca, a swoisty uniwersalizm sprawia, że chętnie przygarnęłabym taką również dla siebie. Powstałoby w domu prawdziwe, drukowane animalium, w którym jeż z zającem czy sarną dogadują się znakomicie. Tymczasem jednak pościelą od Makalulu cieszy się moja córka. Choć ma tendencję do różów i błyszczących elementów, bo taka jej czteroletnia natura, pokochała swojego minimalistycznego królika od pierwszego wejrzenia.

makalulu4

Jesteśmy mieszczuchami. Nie mamy zbyt wielu okazji do tego, by chłonąć naturę i przytulać się do drzew, bo mieszkamy w warszawskim bloku. Za to mamy, dzięki Makalulu, choć odrobinę tej dzikiej, nieokiełznanej natury w naszym domu.
Na koniec słowo o samej firmie. Makalulu to polski projekt, stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy lubią spać, kochają minimalizm i otaczają się wyjątkowymi rzeczami. To nie tylko wysokiej jakości pościel szyta z bawełny o ciasnym splocie, ale fantastyczne poduszki zdobione zwierzakami oraz plakaty, które dodają pomieszczeniom przyrodniczej magii i spokoju zmieszanego z niezwykłym realizmem. Trochę jak sam sen, prawda?

makalulu5
Do wyboru lisy, wiewiórki, niedźwiedzie, sikorki, sowy, króliki, wilki i jeże. Wierzę, że takie nietypowe towarzystwo w łóżku, to zapowiedź snu, w którym wydarzyć się mogą prawdziwe cuda.

makalulu6
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.