Kategorie
Recenzje

NOGISTONOGI – rożek i kocyk (w jednym) z niespodzianką

Otulanie to doskonały i ponadczasowy sposób na zdrowy sen niemowlaka, praktykowany przez matki na całym świecie. Dość często pokazujemy wam otulacze, które dają możliwość owinięcia dziecka i świetnie sprawdzają się od pierwszych dni życia. Ale nie każdy lubi motać dzieci w muślinowe pieluchy.

Dlatego polecamy wam również klasyczne rożki. Szczególnie, gdy wykonane są z organicznej bawełny, zadziwiają miękkością, prezentują się niebanalnie, a do tego pobudzają zmysły małego dziecka.

rozek2
Rożek to idealne rozwiązanie, szczególnie w okresach jesienno-zimowych. A do tego, może pełnić kilka funkcji naraz: być świetnym i ciepłym otulaczem w pierwszych miesiącach życia, a następnie przytulnym kocykiem – w kolejnych. Rozłożony – jest idealnym i bezpiecznym miejscem do zabawy dla dziecka. Do tego w chłodniejszych porach roku maluch nie wymaga przykrywania niczym dodatkowym. Od kilku tygodni mamy przyjemność testować rożek stworzony przez NOGISTONOGI. Projekt przemyślany w każdym milimetrze.

rozek9

Bo to nie tylko ciepły i pięknie zaprojektowany kocyk dla malucha, ale też narzędzie stymulujące jego zmysły. Utrzymany w czarno-białej, mocno kontrastowej tonacji, pozwala dziecku wodzić wzrokiem po konturach fantazyjnych wzorów. Warto pamiętać, że w pierwszych tygodniach życia malucha to właśnie wzrok jest najsłabiej rozwiniętym zmysłem, do tego noworodek nie rozróżnia jeszcze kolorów – widzi jedynie kontrastowe zestawienia czerni i bieli, pod warunkiem jednak, że są one duże i wyraźne. To dlatego Maria Montessori zalecała tym najmniejszym dzieciom zawieszać nad łóżeczkami czarno-białe mobile. Kołderka NOGISTONOGI pełni podobną funkcję, pobudzając wzrok i odpowiadając na realną potrzebę przyglądania się światu. To oczywiście nie przypadek, że NOGISTONOGI poszły właśnie w tę stronę. Autorzy tych fantazyjnych rożków i pościeli ściśle współpracują przy swoich projektach z psychologami rozwojowymi i neonatologami. To dzięki temu okrycia te wyposażone zostały w końcówki sensoryczne, o różnej fakturze i wypełnieniu.

rozek3
Ale pomysł to nie wszystko, jeśli nie idzie za nim dobre wykonanie. Rożek od NOGISTONOGI szyty jest z organicznej bawełny pozyskiwanej z upraw ekologicznych, a wszelkie wzory drukowane są bezpiecznymi farbami wodnymi. NOGISTONOGI posiadają certyfikat GOTS, obejmujący cały łańcuch produkcji (co oznacza, że dany produkt nie tylko stworzony został z bawełny organicznej, ale cały cykl produkcji był etyczny i ekologiczny: od ziarenka bawełny, przez barwienie, wytwarzanie produktu w firmie, aż po opakowanie, które musi spełniać rygorystyczne standardy). Kołderki są szyte w Chinach, ale ich autorka sama dokładnie sprawdziła w jakich warunkach odbywa się produkcja i czy jest ona zgodna z zasadami “social rules”.
Poza tym, dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, rożki NOGISTONOGI cechuje świetna termika i trwałość. Bawełna organiczna jest milsza w dotyku, bardziej miękka i lepiej oddycha, a do tego jej włókna wytrzymują znacznie dłużej, ponieważ nie są osłabione środkami czyszczącymi i barwnikami.

rozek5
Wreszcie – ze względu na swoje właściwości, wygląd i piękne, kartonowe opakowanie, rożek od NOGI STONOGI doskonale nadaje się na prezent dla mamy i maluszka. Również ten wyprawkowy. Oryginalny, praktyczny i wyjątkowo przyjemny dla oka. Wciąż za mało mamy takich projektów w naszym kraju!

Avatar photo

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.