Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Małe wielkie dramaty. Pija Lindenbaum o uczuciach, z którymi zmaga się każde dziecko

Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Nie boi się podejmowania trudnych tematów, a swoje spostrzeżenia potrafi świetnie przelać na papier. W ten sposób powstają oszczędne w słowach, ale pełne znaczeń opowieści, które wraz z ilustracjami (także autorstwa Lindenbaum) tworzą wymowny dwugłos. O problemach kilkulatków pisze z szacunkiem i zrozumieniem. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat.

Lubię Leosia

Życie towarzyskie maluchów toczy się w piaskownicy. Posiadacz łopatki i wiaderka błyskawicznie może stać się idolem kolegi i obiektem jego fascynacji. Tak dzieje się i tym razem. Marcel lubi u Leosia wszystko: jego kudłate włosy, jego wiaderko, a nawet jego błocko! Pojawienie się „tego trzeciego” jest iskrą zapalną konfliktu, bo nad zazdrością trudno zapanować.

Leos2
Leos

Kup w Natuli – 22,50

Igor i lalki

„Igor to potrafi strzelać gole! Naprawdę świetnie gra w nogę. – IGOR, PODAJ! – krzyczą zawsze chłopaki”. Ale piłka nożna nie jest jedyną pasją Igora, bo równie chętnie jak piłką pobawiłby się lalkami. Czy dziewczynki pozwolą mu się bawić razem z nimi? I co na to powiedzą jego koledzy? Uspokajamy: wszystko kończy się dobrze, przedszkolaki po prostu chcą się bawić, a uprzedzenia i stereotypy są im (na szczęście!) jeszcze obce. Igor i lalki może być wyzwaniem dla… rodziców. Różowe dla dziewczynek, niebieskie dla chłopców? Niekoniecznie.

Igor3
Igor

Kup w Natuli – 25,90

Filip i mama, która zapomniała

Mama Filipa jest tak zmęczona i zestresowana, że pewnego dnia zamienia się w smoka i zupełnie zapomina, co się robi, kiedy jest się mamą. Wylizuje talerze, zamiast je pozmywać, depcze telefon, zionie ogniem, je muchy i ze złości wali ogonem o ziemię. Trzeba szybko znaleźć lekarstwo!

Filip2
Filip

Kup w Natuli – 26,90

Sonia śpi gdzie indziej

Fajnie jest nocować u koleżanki! Sonia nie może się już doczekać. Będzie spać u Celestyny, „gdzie indziej” – czyli nie w swoim domu. Dziewczynki bardzo się lubią, ale to pierwsza wizyta Soni u Celestyny i wszystko wydaje się takie dziwne. „Gdzie indziej” to nie to samo co „u siebie” – inaczej pachnie, jedzenie jest inne i inne są zwyczaje domowników. Czy Soni w ogóle uda się zasnąć?

Sonia2
Sonia

Kup w Natuli – 25,90

Zlatanka i ukochany wujek

Zlatanka uwielbia spędzać czas ze swoim ukochanym wujkiem Tonim. Razem chodzą do kina, na basen albo po prostu siedzą w kawiarni i przyglądają się przechodniom. Pewnego dnia w kuchni u wujka Zlatanka zastaje Stefa. Stef wcale nie zamierza sobie pójść, a w dodatku chce wszystko robić z nimi. Dziewczynka jest zazdrosna! Jak podzielić się kimś, kogo kochamy i dotąd mieliśmy na wyłączność?

Zlatanka2
Zlatanka

Kup w Natuli – 25,90

Bohaterowie książek Pii Lindenbaum to dzieci z jednego przedszkola. Igora, Filipa czy Zlatankę spotkacie też w serii o Nusi – nieśmiałej dziewczynce o niezwykłej wyobraźni.

Książki Pii Lindenbaum można kupić w Natuli

Agnieszka Radziszowska

Autor/ka: Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.