Kategorie
Ekowiadomości

Mama 2.0 w internecie

Możliwości internetu pozwalają mamom na bycie bardziej zorganizowanymi i zaradnym, a także sprawiają, że codzienne obowiązki stają się łatwiejsze

Możliwości jakie daje internet oraz nowoczesne technologie pozwalają mamom na bycie bardziej zorganizowanymi i zaradnym, a także sprawiają, że codzienne obowiązki stają się łatwiejsze – twierdzi Jennifer Regina, adiunkt z Uniwersytetu Rowan.

NDP Group podaje, że 79% mam mających dzieci poniżej osiemnastego roku życia aktywnie korzysta z zasobów internetu. Największa popularnością cieszą się wśród nich portale społecznościowe (np. facebook), blogi i sklepy internetowe. Według NDP Group 55% kobiet kupiło jakiś produkt ze względu na to, że został polecony na blogu lub dlatego, że widziało go na facebooku (tak deklaruje 40%).

Współczesne mamy mają coraz więcej możliwości korzystania z sieci: np. na telefon dostępne są aplikacje z możliwością tworzenia list z zakupami albo takie, które pozwalają na dzielenie się informacjami o przebiegu ciąży. Coraz więcej mam szuka także informacji w serwisach parentingowych. Polskie serwisy dla rodziców skupiają ponad 5 mln osób, czyli pięć razy więcej niż cztery lata temu – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Cieszymy się, bo dzięki większemu zainteresowaniu internetem nasz serwis ma szansę dotrzeć do szerszego grona „zielonych” rodziców! Czyta nas już ponad 100 tysięcy użytkowników miesięcznie – znaczy to, że jest coraz więcej rodziców kierujących się naturalną intuicją w podejściu do wychowania dzieci i ekologicznym, zrównoważonym stylem życia.

Ekologiczny punkt widzenia przejęło większość serwisów parentingowych w USA, W. Brytanii czy Niemczech. W Polsce temat ten staje się coraz bardziej popularny również w bardziej konserwatywnych pismach dla rodziców.

Foto

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.