Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

5 argumentów, by zadbać o piękny strój podczas porodu

Dobrze skrojona sukienka potrafi dodać nam, kobietom, pewności siebie i zadbać o nasze uczucie komfortu. Ubieramy się więc w najlepsze ciuchy na wiele ważnych okazji – ślub, bal, rozmowę kwalifikacyjną. Dlaczego inaczej miałoby to wyglądać w przypadku jednego z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu – porodu?

W czasie porodu warto wyglądać pięknie, ponieważ:

1. Liczy się samopoczucie

Wyobraź sobie poród w znoszonej koszulce męża albo czymś na kształt sporego namiotu. Alternatywą są jeszcze słodkie i mało funkcjonalne koszule nocne w serduszka i słodkie misiaczki. Jeśli chcesz zadbać o swoje samopoczucie, zatroszcz się o to, by ubranie, które włożysz tego dnia, było uszyte z dobrego materiału, charakteryzowało się funkcjonalnością i byś czuła się w nim jak w swojej drugiej skórze. Nie ma nic gorszego niż bylejakość, do której próbuje się nas przyzwyczajać od samego początku macierzyńskiej drogi, argumentując, że wygląd w tym momencie przestaje mieć znaczenie. Ma nadal, tak jak każdy inny element życia! Bo także wygląd buduje naszą pewność siebie i wpływa na poczucie komfortu. A ten podczas porodu liczy się najbardziej.

2. Poród to dzień, który zapamiętasz do końca życia

Nie owijając w bawełnę – dzień porodu to jeden z najważniejszych dni twojego życia. To wydarzenie bardziej przełomowe niż studniówka, matura, absolutorium i pierwszy dzień w wymarzonej pracy razem wzięte. Większość kobiet pamięta go do końca życia. Dlatego warto odpowiednio się do niego przygotować.

3. To powitanie twojego dziecka!

Niektóre kobiety na przywitanie dziecka malują sobie paznokcie. Inne – w dzień porodu zdążą jeszcze skoczyć do fryzjera. Jest milion pomysłów na to, jak przygotować się do tego dnia tak, by było to przywitanie iście królewskie. Ty możesz to zrobić po prostu w ładnej i funkcjonalnej sukience porodowej. Nie pidżamie, nie namiocie i nie starej koszulce, ale w sukience!

4. Dobrze znaczy również wygodnie

Dobrze uszyta sukienka porodowa powoduje, że cały proces przebiega łagodniej, bo np. została pomyślana tak, by było w niej łatwo karmić, by zakrywała pupę… Do tego dochodzi jakość materiału, która w tym przypadku również odgrywa ważną rolę. Wyobraź sobie, że w tej sukience spędzisz najbliższe kilkanaście godzin. Wszelkie sztuczności, zbędne dodatki będą działać tylko na twoją niekorzyść, zwiększając uczucie dyskomfortu.

5. To święto twojej kobiecości

Poród to wielkie wydarzenie w życiu każdej kobiety. Takie, które zmienia nas na resztę życia. Niech strój będzie wyrazem naszego świętowania – niech współgra z nami, naszym charakterem i niech będzie okazją do tego, by godnie przywitać nowego członka rodziny.

Sukienki porodowe Mamalaba

Polki to kobiety świadome i zadbane. Polska marka mamalaba.pl projektuje specjalne sukienki porodowe, które charakteryzuje nie tylko funkcjonalność i piękny wygląd, ale też miła dla oka kolorystyka i naprawdę dobre jakościowo materiały. Wszystkie modele dostosowane są do karmienia piersią, dzięki czemu taka sukienka to nie jednorazowa inwestycja, równie dobrze może służyć mamie jako koszula nocna już po porodzie. Do każdej sukienki porodowej można też dopasować szlafrok, który zapewni rodzącej intymność w szpitalnym otoczeniu. A oto wybrane modele:

Sukienka porodowa Celine

Sukienka zaprojektowana dla kobiet rodzących siłami natury. Przód zawiązywany na troczki umożliwia przytulenie noworodka do mamy, zapewniając mu kontakt „skóra do skóry”. Całość uszyta ze 100 proc., wysokogatunkowej bawełny z dodatkiem elastanu.

mamalaba1

Zobacz: Sukienka porodowa Celine

Sukienka porodowa Barbara

Przystosowana do porodu siłami natury, posiada kopertowy dekolt w serek i rozcięcie na plecach ułatwiające podanie znieczulenia. Uszyta z wysokogatunkowej bawełny z dodatkiem elastanu.

mamalaba2

Zobacz: Sukienka porodowa Barbara

Sukienka porodowa Atena

Sukienka przystosowana do porodu siłami natury, z zabudowanymi plecami i dekoltem w serek (ułatwiającym karmienie piersią). Pod biustem posiada tasiemkę, dzięki której łatwiej dopasować ją do sylwetki. Szyta z najlepszej jakościowo bawełny z dodatkiem elastanu.

mamalaba3

Zobacz: Sukienka porodowa Atena

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.