Kategorie
NATULI

Masaż Peloha w ciąży

Masaż – podobnie jak joga i inne aktywności fizyczne wykonywane w ciąży – pomimo przesądów panujących na ten temat, mają wyłącznie pozytywny wpływ na samopoczucie przyszłej mamy.

Jedynym przeciwwskazaniem dla masażu jest ciąża patologiczna, w pozostałych przypadkach ruch i relaksacja stanowią świetne przygotowanie do porodu – otwierają na pozytywne emocje, pozwalają rozładować stres, uelastyczniają ciało przygotowując je do wysiłku.

Masaż Peloha to masaż głęboko relaksacyjny, energetyczny i oczyszczający

W trakcie sesji masażu oczyszczane są wszystkie kanały energetyczne – czakry/meridiany – w których kumulują się nasze emocje, napięcia, wspomnienia i traumy, co bezpośrednio przekłada się na samopoczucie i zdrowie. Masaż Peloha (peace, love and harmony) dąży do tego, aby przywrócić nasze ciało do stanu harmonii i równowagi, bo właśnie w tym stanie ciało potrafi samo uzdrowić swoje dolegliwości. Jakie znaczenie ma to ducha i psychiki? Powszechnym rezultatem masażu Peloha jest poczucie zaopiekowania, wzrost wiary we własne możliwości, samoakceptacja (dlatego ten rodzaj masażu wykorzystuje się w trakcie leczenia depresji).

Masaż Peloha znacznie różni się od masażu klasycznego

Nie spotykamy się tu z siłą nacisku, która ma rozluźnić mięśnie poprzez „ugniatanie ich”. Ten masaż porównywany jest do głaskania czy wręcz, jak mówi o nim jego twórca Alan Earle – do dotyku matki. Różna jest również praca samego masażysty. Godzinna sesja masażu to nie tylko zaopiekowanie się ciałem, to wysyłanie konkretnych afirmacji przypisanych kolejnym organom czy czakrom. To tak, jakby przez godzinę obdarowywać kogoś wyłącznie dobrymi życzeniami.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Masaż Peloha w ciąży

Z powodu delikatności prowadzonych ruchów i specjalnego nacisku, masaż Peloha dla kobiet w ciąży nie różni się wiele od jego podstawowej formy. Inne jest jedynie ułożenie ciała osoby masowanej, dostosowane do potrzeb przyszłej mamy, którą masuje się wyłącznie na boku i na plecach. Masując kobietę w ciąży szczególnie dbamy o atmosferę skupienia i poczucia bezpieczeństwa, poświęcamy również więcej uwagi miejscom, które w tym czasie stają się bardziej obciążone, czyli barkom, odcinkowi piersiowemu, lędźwiowemu i nogom. Co ciekawe, energia masażu odczuwalna jest nie tylko dla kobiety, ale i dla jej dziecka. W czasie masażu przejawia się to wyciszeniem lub wzmożonymi ruchami maluszka.

O masażu Peloha często mówi się w kontekście magii. Również ze względu na kontrast – tak delikatny w odczuciu masaż przynosi tak głębokie zmiany i skutki. Peloha dedykowany jest kobietom w ciąży, aby wprowadzić je w poczucie miłości, przywrócić spokój i harmonię.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Autor/ka: Małgorzata Nawracaj

Nauczycielka i masażystka Masażu Peloha, praktykująca z jego twórcą Alanem Earle. Miłośniczka natury związana z fundacją Dzieci z Naturą. Zakochana w jurtach, w których organizuje wesela w plenerze w ramach firmy Ślub w Jurcie. Szczęśliwa mama i żona.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.