Kategorie
recenzje

Maseczki z glinki zielonej

Sklep z naturalnymi i ekologicznymi kosmetykami gaj-oliwny.pl przysłał do redakcji rewelacyjną maseczkę z glinki zielonej Argiles du Soleil w dwóch wariantach: gotową, w tubce, oraz do samodzielnego przygotowania, w pudrze. Jestem fanką maseczek, dlatego z przyjemnością testowałam glinki na swojej skórze

Sklep z naturalnymi i ekologicznymi kosmetykami gaj-oliwny.pl przysłał do redakcji rewelacyjną maseczkę z glinki zielonej Argiles du Soleil w dwóch wariantach: gotową, w tubce, oraz do samodzielnego przygotowania, w pudrze. Jestem fanką maseczek, dlatego z przyjemnością testowałam glinki na swojej skórze (mieszanej, z tłustą strefą T, miejscami naczynkowej). Poniżej wyniki moich obserwacji.

glinka

Zielona glinka Argiles du Soleil w tubce

To opcja dla kobiet, które mają niewiele czasu na pielęgnację. Maseczka na bazie francuskiej glinki zielonej Montmorillonite jest gotowa do użycia, wystarczy wycisnąć odrobinę na palce i nanieść na skórę twarzy. Zmywamy po ok. 5 minutach. Zresztą poczujemy, jak twardnieje na twarzy, tworząc zielonkawą skorupkę.

seria holistyczna

Pielęgnacja naturalna

34 PLN

 Dbaj naturalnie o włosy, skórę i ciało. Poznaj tajniki pielęgnacji naturalnej.

Zalety glinki:

 • ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące;
 • pomaga leczyć trądzik, wypryski, wrzody;
 • pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę, odżywia ją;
 • opóźnia proces starzenia się skóry;
 • jest polecana do cery mieszanej, tłustej i normalnej;
 • zawiera około 20 różnych minerałów takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych takich jak selen, molibden, cynk;
 • ma kilka zastosowań: jako maseczka, kompres, dodatek do kąpieli;
 • jest wydajna (100 g wystarcza na kilka miesięcy) i niedroga (19 zł).
glinka_m

Po zmyciu maseczki skóra stała się gładka, jaśniejsza, rozszerzone pory stały się mniej widoczne. Skóra się oczyściła. Po kolejnych aplikacjach jest coraz lepiej. Spróbowałam dodać glinkę do kąpieli. Niewielką ilość glinki rozpuszczamy w wannie z wodą. Do kąpieli można dodać lecznicze olejki eteryczne. Rozpuszczoną w wodzie glinką nacieramy ciało, po czym spłukujemy wodą. Rewelacja!

Składniki: Aqua (water), Montmorillonite (green clay), lavendula angustifolia, linalool.

Zielona glinka Argiles du Soleil w pudrze

Lubię sama przygotowywać kosmetyki! Zielona glinka Illit ma wyższą chłonność od gliny Montmorylonit (w tubce), dlatego  jest szczególnie polecana do skóry z trądzikiem. Maseczkę przygotowujemy w porcelanowej, drewnianej lub szklanej miseczce, mieszamy drewnianą łyżką. Co ciekawe, maseczkę możemy stosować na twarz, jako kompres, możemy moczyć dłonie i stopy w glince rozpuszczonej w gorącej wodzie.

Glinka w pudrze:

 • ma właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące;
 • jest szczególnie polecana do skóry z trądzikiem;
 • podobnie, jak glinka w tubce, zawiera około 20 różnych minerałów;
 • dzięki kształtowi cząsteczek, glinka posiada działanie absorpcyjne i adsorpcyjne;
 • ma liczne zastosowania: na twarz, jako kompres, okład;
 • 300 gram kosztuje niewiele, bo 24 zł, a wystarcza na bardzo długo.

Składniki: illite (green argiletz clay)

książki dla rodziców

Ciało kobiety, mądrość kobiety 

NAJWAŻNIEJSZA KSIĄŻKA W ŻYCIU KOBIETY

Ekscytująca podróż przez kobiecość w wymiarze fizycznym i duchowym. Książka, która na zawsze zmieni twoje życie, sprawiając, że inaczej spojrzysz na swoje ciało i zrozumiesz zachodzące w nim procesy, a także poczujesz przepływającą przez ciebie energię oraz odmienisz swoje relacje z samą sobą i ze swoim otoczeniem.

Podsumowując, zielona glinka Argiles du Soleil zarówno w tubce, jaki i w pudrze, bardzo przypadły mi do gustu. A kilka zastosowań to kolejny jej plus. Do tego jest bardzo wydajna. Jeżeli chodzi o termin przydatności do użycia, to jest to 6 miesięcy od otwarcia opakowania. Wady – troszkę trzeba się napracować przy zmywaniu maseczki. Jeśli miałabym wskazywać zwyciężczynię zawodów pomiędzy dwoma formami podania glinki, to wybieram tę w pudrze. Tak jak wspominałam, po prostu lubię sama przygotowywać kosmetyki, a poza tym mam większą kontrolę nad wydajnością (dzięki przeźroczystemu opakowaniu glinki w pudrze). Glinki oraz inne naturalne i ekologiczne kosmetyki możecie kupić w sklepie gaj-oliwny.pl.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *