Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Najlepsze buty do nauki chodzenia (na zewnątrz)

W idealnym świecie najlepiej chodzi się boso. W realnym – nie zawsze jest to możliwe. Idealne buty to takie, których stopa praktycznie nie czuje, a które pozwalają jej na swobodę ruchów.

“Ludzka stopa jest arcydziełem inżynierii i dziełem sztuki” (Leonardo da Vinci). Ta dziecięca to arcydzieło w fazie tworzenia, dlatego wymaga specjalnego traktowania. Miękkie chrząstki kostnieją dopiero około 6 roku życia, a stopa swój ostateczny kształt osiąga około 14–15 roku życia. To oznacza, że jest delikatna, inna w swej budowie od stopy dorosłego człowieka i bardzo łatwo narazić ją na deformacje i urazy.  Dobór odpowiedniego obuwia to kluczowa decyzja dla sprawności aparatu ruchu – złe buty mogą skutkować poważnymi wadami postawy.

Jakie powinny być pierwsze buty dla dziecka, które zaczyna chodzić?

Przede wszystkim – choć niektórzy wciąż wierzą w stary mit – buty nie powinny mieć sztywnego zapiętka i cholewki. Muszą zginać się tam, gdzie ludzka stopa, a więc między innymi w kostce oraz mniej więcej w 1/3 długości podeszwy, a nie na samym środku. Poza tym całe powinny być miękkie, elastyczne (dotyczy to zarówno cholewki, jak i podeszwy) i współpracować ze stopą. Ważne, aby były szersze w palcach niż w śródstopiu, bo palce potrzebują swobody, a śródstopie – dobrego podtrzymywania. Powinny być też wykonane z możliwie naturalnych i przewiewnych materiałów.

Przeczytaj: Jak dbać o prawidłową postawę dziecka? Nauka chodzenia i pierwsze buty

Bobux2

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Buciki Bobux z Nowej Zelandii

Nie znacie ich? Wyobraźcie sobie, że Bobux to firma, która jako pierwsza na świecie zaczęła produkować bardzo teraz popularne buciki (kapcie) ze skórzaną podeszwą. To świetna rekomendacja, prawda? Bobux stworzył specjalną linię butów dla dzieci do nauki chodzenia – Step up.

bobux
Bobux3

Główne zalety bucików Step up marki Bobux

  • są idealnie dopasowane do stopy i w żaden sposób nie krępują ruchów;
  • miękka i elastyczna kauczukowa podeszwa zgina się w 1/3 długości buta;
  • przewiewna i miękka cholewka z naturalnej skóry pozwala oddychać małym stópkom;
  • ręczne szycie gwarantuje perfekcyjną jakość wykonania;
  • komfortowe zapięcie i odpowiednio szeroki otwór umożliwiają samodzielne wkładanie bucików przez dziecko;
  • testowane na obecność szkodliwych substancji – nie zawierają żadnych niebezpiecznych składników.

Oprócz mnóstwa zagranicznych certyfikatów buciki Bobux otrzymały także polski znak “Zdrowa Stopa”. Przyznaje go Komisja Specjalistów ds. Obuwia Dziecięcego działająca przy Instytucie Przemysłu Skórzanego w Krakowie. W jej skład wchodzą: ortopeda, antropolog, konstruktor obuwia, technolog i materiałoznawca. Ten znak to gwarancja, że bucki Bobux to obuwie dla maluchów idealne naprawdę pod każdym względem!

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Dobrym wyborem bucików do nauki chodzenia może być nowość w naszym kraju – bucikiWalkking’s.

Zaprojektowane i szyte ręcznie w Unii Europejskiej z najlepszej jakość materiałów: podeszwa jest antypoślizgowa stworzona z wysokiej jakości kauczuka, natomiast materiał z którego wykonany jest bucik to nowoczesna mikrofibra OnSteam, dzięki czemu buciki są w 100% oddychające,hipoalergiczne i bezzapachowe.

Para bucików Walkking’s jest ultra lekka, waży mniej niż 120 g, maluch po ich założeniu praktycznie nie czuje że ma je na stopach, buty do nauki chodzenia Walkking’s zostały zaprojektowane zgodnie z kształtem stopy dziecka, tył bucika jest stabilny i podtrzymany miękkim i elastycznym kołnierzem, aby chronić kostkę i pracować razem ze stopą dziecka. Buciki otrzymały pozytywną rekomendację fizjoterapeuty, więcej o tym oraz opinie klientów znajdziecie tutaj: Opinie Walkking’s

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

To co jeszcze wyróżnia buciki Walkking’s to opatentowany system zapinania ZipAround – wprost z dalekiej Japonii. System ten pozwala na rozpięcia buta, aż przez całą podeszwę, co umożliwia jego szybkie ubranie, tym samym utrudniając ściągnięcie przez dziecko. Wszystko to także wpływa na to, że buciki są mega elastyczne, dzięki czemu dziecko nie ma problemu z przejścia z pozycji raczkującej do wstawania, wykorzystany materiał ułatwia także czyszczenie, wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, aby wyglądały jak nowe.Na koniec można dodać, że buciki są zarówno bezpieczne co i piękne, wybór kolorów jest ogromny bo jest ich aż 24!

Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

1 odpowiedź na “Najlepsze buty do nauki chodzenia (na zewnątrz)”

Najlepsze buty do nauki chodzenia to tylko memo. Unikatowa elastyczna podeszwa nadaje się dla naszych maluszków, nawet dla tych które mają wysokie podbicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.