Kategorie
rzeczy dla dzieci

Najlepsze rasy psów dla małego dziecka

Korzyści wychowywania dziecka z psem są niezliczone. Kontakt z czworonogiem uczy odpowiedzialności i szacunku, zapewnia ruch na świeżym powietrzu oraz doskonałą stymulację sensoryczną. Pies dla dziecka jest przyjacielem, kompanem zabaw, a często nawet obrońcą. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców podejmuje decyzję o wprowadzeniu go do swojej rodziny. Jednak jak się okazuje, nie jest to prosta decyzja, zwłaszcza jeśli idzie o najmłodszych – jaki pies dla dziecka będzie najlepszy? Skoczny terrier, uroczy chihuahua, a może opiekuńczy labrador? Podpowiadamy, które rasy psów dla małego dziecka wybrać!

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Propozycja małych ras psów dla dziecka

Wśród małych psów sprawdzających się przy małych dzieciach z pewnością należy wymienić teriery niskonożne – norfolk i norwich terrier. Te czworonogi są niezwykle uczuciowe i bardzo cierpliwe. Wesołe usposobienie i nieustająca chęć zabawy idą w parze z pojętnością i posłuszeństwem.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

seria rodzicielska

Noszenie dzieci

34 PLN

Książka o tym, że noszenie dzieci naprawdę rozwiązuje codzienne problemy rodzicielskie.

Za cierpliwego towarzysza zabaw dziecięcych uznaje się również cairn teriera. To radosny, pełen życia ryzykant, którego nic nie przeraża – nawet brutalne pieszczoty maluchów. Zachowuje czujność, jednocześnie nie wykazując zachowań agresywnych. To idealny pies dla dziecka!

Innym przykładem małego psa dla dziecka może być pies Gotów. Mały, inteligentny, posłuszny, dający się łatwo prowadzić. Równocześnie kocha zabawę, jest cierpliwy i wyrozumiały. Nadaje się do każdej rodziny, w której znajdzie spokój i miłość. Jeśli zastanawiacie się, jaki pies dla dziecka będzie najlepszy i chcecie zdecydować się na małego pupila, pies Gotów będzie strzałem w dziesiątkę!

Przykłady średnich psów przyjaznych dzieciom

Ze średnich ras psów dla małego dziecka jednym z najlepszych wydaje się być beagle. Ze względu na jego charakter jest to głównie pies rodzinny, który łatwo przystosowuje się do danego rytmu domowego. Ponadto jest towarzyski, również w stosunku do innych przedstawicieli swojego gatunku. Beagle jako pies dla najmłodszych okazuje się niestrudzonym towarzyszem zabaw, a co ważne bardzo wyrozumiałym. Mimo wielu korzystnych cech niedoświadczeni właściciele muszą wiedzieć, że beagle potrzebują konsekwencji w wychowaniu, bowiem często ulegają samowoli.

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

Przeciwnikiem w tym zakresie może okazać się shiba inu, który w Japonii, swojej ojczyźnie, jest bardzo popularnym psem rodzinnym. Sława tej rasy wyrosła nie tylko na charakterystycznym “uśmieszku”, ale także wspaniałym charakterze łączącym posłuszeństwo, odwagę, inteligencję, uwielbienie zabawy i przywiązanie do swojego właściciela. Dodatkowym atutem jest fakt, iż shiba inu świetnie będzie czuł się zarówno w domu z ogrodem, jak i w małym mieszkaniu – o ile zapewni się mu oczywiście odpowiednią ilość ruchu.

Krótka charakterystyka dużych psów dla dziecka

Wśród dużych ras psów dla dzieci czołowe miejsce zajmują golden retriever oraz labrador retriever. Dziś uznaje się je nawet za psy modne, co nota bene niesie więcej szkód niż korzyści.

Wybór dużego psa często wiąże się z obawą, że masywne zwierzę może mimowolnie skrzywdzić malca lub wywołać w dziecku lęk. Jednak w przypadku tych dwóch ras z pewnością nic takiego nie będzie miało miejsca. Zarówno goldeny, jak i labradory, to inteligentne psy, cierpliwe i przyjacielskie, które zresztą nie bez przyczyny biorą udział w dogoterapii.

  • Golden retriever to według specjalistów najlepszy pies dla dzieci. Ceniony przyjaciel rodziny. Jest spokojny i opanowany, nie daje się sprowokować nawet największym urwisom. Cierpliwość i brak zachowań agresywnych czynią z niego wspaniałego opiekuna i obrońcę.

Golden retriever wymaga tresury, ale nawet niedoświadczonym hodowcom nie powinien sprawiać problemów – jest posłuszny i daje się łatwo prowadzić na smyczy.

Jeśli chodzi o umaszczenie, jego średniej długości włos należy systematycznie pielęgnować.

  • Labrador retriever bez wątpienia jest psem dla rodzin z małym dzieckiem. To wierny, wesoły i towarzyski przyjaciel, uwielbiający przytulanie i głaskanie. Łączy cechy, które szczególnie cenione są u psów dla dzieci – jest czujny, ale nieagresywny. Według behawiorystów idealnie sprawdza się w kontaktach z dziećmi, dlatego też często pracuje w dogoterapii. Jest to pies dla ludzi lubiących ruch i zajęcia.

Pielęgnacja tego labradora nie jest wymagająca ani szczególnie trudna. Warto jednak nadmienić, że labradory okresowo obficie linieją, co dla niektórych może mieć kluczowe znaczenie.

Marlena Jakubik

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *