Kategorie
Polecamy

Nauka jedzenia dziecka — w jakie akcesoria trzeba się zaopatrzyć? Lista

Nauka jedzenia wcale nie musi być trudna, jeśli zadbasz o odpowiednie akcesoria. Zastanawiasz się, jak ułatwić maluchowi próby samodzielnego posługiwania się łyżką i widelcem? Oto kilka elementów wyposażenia, których nie może zabraknąć w twojej kuchni.

Gdy dziecko zaczyna wyrażać chęć samodzielnego jedzenia, warto wesprzeć go, dobierając odpowiednie sztućce do nauki jedzenia i akcesoria. To naturalne, że chce odkrywać nowe smaki bez twojej pomocy. Oczywiście, zwyczajne sztućce nie nadają się użycia przez dziecko. Nie powinno ono jeść również ze zwykłych miseczek bez wsparcia rodzica. Jest to niezbyt bezpieczne, powstaje w ten sposób ryzyko zadławienia. Na szczęście jest rozwiązanie, które uszczęśliwi i ciebie i malucha — odpowiednio dopasowane do potrzeb małych dzieci akcesoria, ułatwiające jedzenie.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

#1 Gryzak do karmienia

Idealny dla najmłodszych. Znajoma konstrukcja zachęci dziecko do jedzenia. Gryzak skonstruowany jest w taki sposób, aby maluch mógł jeść bezpiecznie. Podajnik pokryty jest bowiem specjalną siateczką filtrującą większe kawałki, dzięki czemu znika ryzyko zadławienia. Jednocześnie, gryzak stymuluję naukę przeżuwania. Akcesorium jest lekkie i poręczne, dzięki czemu maluch będzie chętnie z niego korzystał.

#2 Kubek niewysypek

Naczynie o przemyślanej konstrukcji, w którym możecie przechowywać przekąski — owoce, chrupki kukurydziane, czy wszystko inne, za czym przepada maluch. Kubek zaprojektowano w taki sposób, że dziecko może łatwo po nie sięgnąć bez wysypywania wszystkiego wokół. To nie koniec korzyści. Oprócz tego, że będziesz mieć mniej sprzątania, na używaniu kubeczka skorzysta również maluch! Gadżet ten wspiera bowiem rozwój zdolności motorycznych.

#3 Sztućce do nauki jedzenia

Pierwsze sztućce powinny być wykonane z tworzywa sztucznego, ponieważ jest ono lekkie i maluch nie zniechęci się do korzystania z niego. Ważne jest, aby była twarde — nadmierne wyginanie może utrudniać naukę. Łyżeczka nie powinna być duża, ani głęboka, ponieważ z taką maluch może sobie nie poradzić. Istotny jest również długi trzonek, który ułatwia trzymanie.

Rodzice zazwyczaj jako pierwszą wybierają łyżeczkę, a dopiero później wprowadzają widelec. To dobra kolejność, zwłaszcza że do dziecięcej diety jako pierwsze wprowadzane są zazwyczaj musy owocowe i warzywne oraz zupy. Dopiero później w diecie pojawiają się pokarmy stałe wymagające użycia widelca.

Nauka samodzielnego jedzenia może być łatwa i przyjemna! Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie akcesoria, które zachęcają dziecko do pierwszych prób. Lekkie i odpowiednio wyprofilowane sztućce oraz odpowiednio zaprojektowane kubeczki będą temu sprzyjać, a siateczki i inne przydatne wstawki zagwarantują mu bezpieczeństwo podczas jedzenia.

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.