fbpx
| Nauka przez zabawę, czyli Kapitan Nauka poleca…

Nauka przez zabawę, czyli Kapitan Nauka poleca…

Po raz kolejny zaskakujące, kreatywne, edukacyjne i co najważniejsze – przeznaczone dla dzieci od drugiego do dziewiątego roku życia. Mowa o nowościach od Kapitana Nauki, w których znajdziemy trzy różne serie: Gra Loteryjka, 100 zabaw oraz Angielski dla dzieci.

To wyjątkowe kolekcje, zawierają rozwijające i twórcze zadania dostosowane do wieku dzieci, pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość, rozwój mowy i język angielski. Możliwości jest tak wiele, że wybór odpowiedniej pomocy naukowej może być trudny, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować wszystkiego.

Gry Loteryjka to propozycja na wspólną, rodziną i twórczą zabawę

W serii Loteryjka znajdziemy: Świat, Ubrania, Kolory, Zwierzęta, Recykling i Rodzinka. Zasady każdej z nich są jasne i dostosowane do wieku dziecka, ponadto każdy zestaw można wykorzystać na cztery bądź pięć różnych sposobów. W załączonych instrukcjach znajdziemy szczegółowy opis każdego wariantu, którego stopień trudności sukcesywnie wzrasta. To gracze decydują, na którą opcję się decydują. Ogólną zasadą jest jak najszybsze znalezienie szczegółów i odpowiednie dopasowanie ich do plansz, liczy się zatem spostrzegawczość i refleks!

Gry są doskonałym narzędziem do treningu pamięci i koncentracji, można z nimi ćwiczyć umiejętność dopasowywania czy porównywanie, czyli coś, co najmłodsi lubią najbardziej. A do tego uczymy się przez zabawę, bo w każdym zestawie znajdziemy cenne informacje, na przykład o segregacji odpadów, odpowiednim ubiorze dostosowanym do pory roku czy zwierzęcych domach. Każda część składa się z 6 plansz, 36 żetonów oraz instrukcji. Przewidywany czas gry to od 10 do 30 minut. Zaproponowane są różne opcje zabawy, ale wspólnie z dzieckiem można śmiało wymyślić kolejne!

Seria 100 zabaw to zupełnie inna forma rozrywki

To zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Zawierają bardzo lubiane przez dzieci suchościeralne karty, flamaster i książeczkę z zadaniami, rebusami i łamigłówkami. W każdej części odkryjemy zupełnie nowe zagadnienia, z różnymi bohaterami. I tak: w kosmiczny świat zabierze nas robot Eliot, przez barwny świat fauny i flory przeprowadzi nas królik Kazik, z lisem Fisem poznamy świat figur geometrycznych i postawimy pierwsze kroki w liczeniu, mewa Ewa zaprosi nas do morskiego świata, bocian Stefan na łąkę i na wieś, a koparka Barbarka wprowadzi do świata głosek i sylab. Cała gama rozmaitych zadań.

Każdy zestaw przybliża dziecku otaczający nas świat, zapewnia wiele godzin twórczej zabawy i z pewnością wzbogaca słownictwo. W pakietach znajdziemy wiele ćwiczeń starannie dobranych do umiejętności i wieku dzieci, ich zdolności percepcyjnych i kompetencji z różnych dziedzin. Zadania są zróżnicowane pod względem trudności, więc dziecko swobodnie i samodzielnie może wybrać coś dla siebie. Dodatkowo seria otrzymała wyróżnienie w XV edycji prestiżowego konkursu Świat Przyjazny Dziecku.

I wreszcie ostatnia nowość – seria Angielski dla dzieci

Seria Angielski dla dzieci w większości przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6–9 lat, ale znajdzie się też zestaw dla maluchów już od trzeciego roku życia. A w pakietach między innymi o świecie wokół nas, o domu i szkole, czasie wolnym, pierwszych zdaniach i pierwszych słówkach.

Nikogo nie powinna zaskoczyć forma zestawów – znajdziemy w nich kolorowanki, ćwiczenia utrwalające słownictwo, pomysłowe gry i zabawy, dwustronne karty uczące słówek i zwrotów, a także płytę CD i teksty piosenek. A wszystko po to, by uczyć się języka przez doskonałą zabawę! Oryginalne i zabawne ilustracje ułatwią dzieciom zapamiętywanie słówek, a niewielki format książeczki sprawi, że łatwo szybko do niej sięgnąć i zweryfikować wcześniej zdobytą wiedzę. A ćwiczyć można wszędzie – nawet podczas podróży pociągiem lub innym środkiem komunikacji.

Dlaczego warto?

To serie edukacyjne dla dzieci w wieku 3–9 lat zawierające gry, książeczki, zagadki i rebusy. We wszystkich pakietach znajdują się ćwiczenia wspomagające motorykę małą, doskonalące umiejętności porządkowania, grupowania i rozpoznawania. Najważniejszym celem ćwiczeń jest nauka przez zabawę. Wszystkie zadania zostały precyzyjnie przygotowane przez wykwalifikowane w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej grono pedagogów,  psychologów, terapeutów, specjalistów z różnych dziedzin. Oryginalne, autorskie ilustracje do Kapitanowych gier i łamigłówek tworzą utalentowani, polscy graficy. I co należy podkreślić – Kapitan Nauka to w 100% polski produkt, za którym stoi Wydawnictwo Edgard, specjalizujące się w autorskich publikacjach do nauki języków obcych oraz nowoczesnych poradnikach z serii Samo Sedno, istniejące na rynku od 1996 roku.


Nina Bojda

Mama półrocznego Franciszka, organizatorka warsztatów kulinarnych w terenie oraz wydarzeń plenerowych. Zachęca ludzi do gotowania w naturze jednocześnie propagując ginącą tradycję biwakowania i spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz z mężem tworzy blog jedzeniewterenie.com
Odwiedź stronę autorki/autora: https://jedzeniewterenie.com/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

wywiady
“W kontakcie z dziećmi wybieram uwagę i ciekawość”. Rozmowa z Anną Kasprzycką

edukacja alternatywna
6 mitów na temat nauki języków obcych

POLECAMY
Podziemne jeziora i solne komnaty – ekscytująca podróż po Kopalni Soli w Wieliczce

ciąża i poród
Narodziny oczami dziecka

wychowanie
Jak nauczyć dzieci przeżywać złość?

ciąża i poród
Dlaczego dotykamy brzucha ciężarnej bez pytania jej o zgodę?

POLECAMY
Dzieci lubią kiedy jest mięciutko i przytulnie. 5 inspiracji do dziecięcego pokoju od Yellow Tipi

karmienie piersią
Nie jesteś lepszą matką. Nie jesteś gorszą matką!

karmienie piersią
Jak mądrze wspierać mamy karmiące piersią?

wychowanie
Dzieci nie potrzebują idealnych rodziców