| Nauka przez zabawę, czyli Kapitan Nauka poleca…

Nauka przez zabawę, czyli Kapitan Nauka poleca…

Po raz kolejny zaskakujące, kreatywne, edukacyjne i co najważniejsze – przeznaczone dla dzieci od drugiego do dziewiątego roku życia. Mowa o nowościach od Kapitana Nauki, w których znajdziemy trzy różne serie: Gra Loteryjka, 100 zabaw oraz Angielski dla dzieci.

To wyjątkowe kolekcje, zawierają rozwijające i twórcze zadania dostosowane do wieku dzieci, pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość, rozwój mowy i język angielski. Możliwości jest tak wiele, że wybór odpowiedniej pomocy naukowej może być trudny, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować wszystkiego.

Gry Loteryjka to propozycja na wspólną, rodziną i twórczą zabawę

W serii Loteryjka znajdziemy: Świat, Ubrania, Kolory, Zwierzęta, Recykling i Rodzinka. Zasady każdej z nich są jasne i dostosowane do wieku dziecka, ponadto każdy zestaw można wykorzystać na cztery bądź pięć różnych sposobów. W załączonych instrukcjach znajdziemy szczegółowy opis każdego wariantu, którego stopień trudności sukcesywnie wzrasta. To gracze decydują, na którą opcję się decydują. Ogólną zasadą jest jak najszybsze znalezienie szczegółów i odpowiednie dopasowanie ich do plansz, liczy się zatem spostrzegawczość i refleks!

Gry są doskonałym narzędziem do treningu pamięci i koncentracji, można z nimi ćwiczyć umiejętność dopasowywania czy porównywanie, czyli coś, co najmłodsi lubią najbardziej. A do tego uczymy się przez zabawę, bo w każdym zestawie znajdziemy cenne informacje, na przykład o segregacji odpadów, odpowiednim ubiorze dostosowanym do pory roku czy zwierzęcych domach. Każda część składa się z 6 plansz, 36 żetonów oraz instrukcji. Przewidywany czas gry to od 10 do 30 minut. Zaproponowane są różne opcje zabawy, ale wspólnie z dzieckiem można śmiało wymyślić kolejne!

Seria 100 zabaw to zupełnie inna forma rozrywki

To zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Zawierają bardzo lubiane przez dzieci suchościeralne karty, flamaster i książeczkę z zadaniami, rebusami i łamigłówkami. W każdej części odkryjemy zupełnie nowe zagadnienia, z różnymi bohaterami. I tak: w kosmiczny świat zabierze nas robot Eliot, przez barwny świat fauny i flory przeprowadzi nas królik Kazik, z lisem Fisem poznamy świat figur geometrycznych i postawimy pierwsze kroki w liczeniu, mewa Ewa zaprosi nas do morskiego świata, bocian Stefan na łąkę i na wieś, a koparka Barbarka wprowadzi do świata głosek i sylab. Cała gama rozmaitych zadań.

Każdy zestaw przybliża dziecku otaczający nas świat, zapewnia wiele godzin twórczej zabawy i z pewnością wzbogaca słownictwo. W pakietach znajdziemy wiele ćwiczeń starannie dobranych do umiejętności i wieku dzieci, ich zdolności percepcyjnych i kompetencji z różnych dziedzin. Zadania są zróżnicowane pod względem trudności, więc dziecko swobodnie i samodzielnie może wybrać coś dla siebie. Dodatkowo seria otrzymała wyróżnienie w XV edycji prestiżowego konkursu Świat Przyjazny Dziecku.

I wreszcie ostatnia nowość – seria Angielski dla dzieci

Seria Angielski dla dzieci w większości przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6–9 lat, ale znajdzie się też zestaw dla maluchów już od trzeciego roku życia. A w pakietach między innymi o świecie wokół nas, o domu i szkole, czasie wolnym, pierwszych zdaniach i pierwszych słówkach.

Nikogo nie powinna zaskoczyć forma zestawów – znajdziemy w nich kolorowanki, ćwiczenia utrwalające słownictwo, pomysłowe gry i zabawy, dwustronne karty uczące słówek i zwrotów, a także płytę CD i teksty piosenek. A wszystko po to, by uczyć się języka przez doskonałą zabawę! Oryginalne i zabawne ilustracje ułatwią dzieciom zapamiętywanie słówek, a niewielki format książeczki sprawi, że łatwo szybko do niej sięgnąć i zweryfikować wcześniej zdobytą wiedzę. A ćwiczyć można wszędzie – nawet podczas podróży pociągiem lub innym środkiem komunikacji.

Dlaczego warto?

To serie edukacyjne dla dzieci w wieku 3–9 lat zawierające gry, książeczki, zagadki i rebusy. We wszystkich pakietach znajdują się ćwiczenia wspomagające motorykę małą, doskonalące umiejętności porządkowania, grupowania i rozpoznawania. Najważniejszym celem ćwiczeń jest nauka przez zabawę. Wszystkie zadania zostały precyzyjnie przygotowane przez wykwalifikowane w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej grono pedagogów,  psychologów, terapeutów, specjalistów z różnych dziedzin. Oryginalne, autorskie ilustracje do Kapitanowych gier i łamigłówek tworzą utalentowani, polscy graficy. I co należy podkreślić – Kapitan Nauka to w 100% polski produkt, za którym stoi Wydawnictwo Edgard, specjalizujące się w autorskich publikacjach do nauki języków obcych oraz nowoczesnych poradnikach z serii Samo Sedno, istniejące na rynku od 1996 roku.


Nina Bojda

Mama półrocznego Franciszka, organizatorka warsztatów kulinarnych w terenie oraz wydarzeń plenerowych. Zachęca ludzi do gotowania w naturze jednocześnie propagując ginącą tradycję biwakowania i spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz z mężem tworzy blog jedzeniewterenie.com
Odwiedź stronę autorki/autora: https://jedzeniewterenie.com/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

ciąża i poród
10 wzmacniających afirmacji na czas ciąży

rodzina
Mózg na tak, czyli jak dbać o równowagę psychiczną dziecka?

rodzina
Co warto wiedzieć o przeziębieniu? 7 odpowiedzi na najczęstsze pytania rodziców

wychowanie
– Nudzi mi się, – No to chodź się przytulić

wychowanie
Dlaczego nuda jest potrzebna?

wychowanie
O pożytkach płynących z konfliktów między rodzeństwem

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for natuli_dziecisawazne needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.