Kategorie
Zdrowie

Nordic walking z dzieckiem w chuście

Każda młoda mama chce jak najwięcej dać swojemu dziecku. Towarzyszy mu przez większość czasu, obserwując, jak zmienia się i dorasta. Czasem, pochłonięta budowaniem świata dla maleństwa, zapomina o sobie. Takie zaburzenie równowagi może być dotkliwe w skutkach. Znalezienie sposobu na to, by zadbać o siebie i dziecko jest dużym wyzwaniem.

Jednym ze sposobów na zrównoważenie potrzeb jest wspólna aktywność fizyczna. Takim pomysłem jest nordic walking dla mamy i malucha. Jest to aktywność zaplanowana dla mam z dziećmi w chustach czy nosidełkach. Oprócz ruchu i korzyści, jakie daje samo nordic walking, mamy zyskują ćwiczenia wspierające te partie ciała, które po okresie ciąży i porodu wymagają więcej uwagi, czyli okolice miednicy, kręgosłup i mięśnie brzucha.

Jakie korzyści daje sam nordic walking?

1. Aktywizacja

Jest to forma ruchu, która uruchamia do 90% mięśni naszego ciała, co pozwala na szybsze spalanie przy mniejszym wydatku energetycznym. Innymi słowy, im więcej mięśni uruchamiamy, tym szybciej nasz organizm pracuje, czyli spala tłuszcz.

2. Bezpieczeństwo

Dzięki użyciu odpowiednich kijów do nordic walking jest to aktywność nie obciążająca stawów, co w przypadku urazów, małej ruchomości czy nadmiernej otyłości jest niezwykle istotne. Oznacza to, że nordic walking pozwala na aktywne życie nawet w przypadkach urazów czy nadmiernych obciążeń, co więcej – jest polecany w procesach rehabilitacji jako jeden z nielicznych sportów.

3.  Wszechstronność

Nordic walking to aktywność, która pozwala na osiąganie wielu celów. Można zarówno uprawiać ją rekreacyjnie, jak i budować dzięki niej szybkość czy wytrzymałość. Jest ona odpowiednia dla osób w każdym wieku, można więc uprawiać ją rodzinnie.

Foto: meinbabyundich.at; kangatraining-kl.de

Autor/ka: Katarzyna Daniek

Euforycznie nastawiona do życia osoba z korporacyjnym bagażem doświadczeń. Admiratorka zmian w życiu niezależnie od wieku. Kobieta wskrzeszona, której misją jest udowadnianie każdemu, że warto żyć swoimi pasjami. Aktywna propagatorka Nordic Walking w różnych odsłonach. Właścicielka i założycielka firmy Euforja (euforja.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.