Kategorie
Recenzje

Nosidełko Tonga

Wiecie czym jest Tonga? Jeśli nie, koniecznie musimy to zmienić. Dostaliśmy od Sklepu w kropki.pl nosidełko Tonga i jesteśmy nim zachwyceni!

Wiecie czym jest Tonga? Jeśli nie, koniecznie musimy to zmienić. Dostaliśmy od Sklepu w kropki.pl nosidełko Tonga i jesteśmy nim zachwyceni!

Czym jest Tonga?

To lekkie nosidło do mocowania na ramieniu, które umożliwia wygodne przenoszenie dziecka, a jednocześnie jest bardzo poręczne i niekłopotliwe w zakładaniu. Składa się z pasa i siatki, reguluje klamrą. Mieści się w kieszeni. Nosimy w nim dziecko bezpiecznie na biodrze, asekurując jedną ręką; drugą mamy swobodną, by trzymać nią zakupy, torbę czy starsze dziecko. Tongę mamy od miesiąca. Jest z nami wszędzie i przydaje się prawie zawsze!

Skąd pomysł?

Tonga® została zaprojektowana i opatentowana przez francuską antropolog Arlette Schlegel – Liebert, na podstawie obserwacji różnych sposobów noszenia dzieci w wielu kulturach świata. Produkowana jest we Francji, powstaje z ekologicznej bawełny, spełnia normę bezpieczeństwa i jakości UE 13209-2-2005.

Dla kogo?

Dla najmłodszych dzieci – od urodzenia do około trzeciego roku życia lub do wagi 15 kilogramów. Moja córka ma ponad trzy, ale nie waży 15 kg tylko niecałe 14 kg i na szczęście kwalifikujemy się do korzystania :) Myślę, że Tonga może bardzo przydać się w okresie, kiedy maluch zaczyna chodzić. Wiadomo, że dość szybko się męczy, łatwo zniechęca – wtedy wyjmujemy Tongę z torebki i już! Zajmuje bardzo mało miejsca, zmieści się nawet do większej kieszeni tatusiowego polaru. Zresztą dziecko może być noszone przez rodziców, dziadków, przyjaciół. Ważne, by potrzeba noszenia dziecka została zaspokojona. Z kolei noszenie starszego dziecka w Tonga rozkłada ciężar na ramię i na biodro. Uwierzcie, jest o wiele lżej! Pozwala też dzieciom obserwować otoczenie bez oddalania się od dorosłego, nosidełko w żaden sposób nie ogranicza dziecka.

Jak nosić?

Najmłodsze dzieci (nie trzymające główki, o niestabilnych pleckach) należy nosić w pozycji półleżącej. Maluch przytula się do rodzica. Jest prawie całkowicie otoczony siatką, z główką spoczywającą w zagłębieniu podtrzymującego je ramienia. Starsze niemowlę, około 6. miesiąca życia, można nosić w pozycji znanej każdemu rodzicowi, tzn. „na biodrze”. Pozycja ta jest przeznaczona dla dzieci stabilnie siedzących.

Instrukcja w kilku krokach:

  1. Na początku należy wyregulować długość pasa klamrą, tak by całość przylegała do ciała, z siatką ponad biodrem (obwód nie może być za luźny). Klamra powinna znajdować się na plecach. Jak ustalić długość? Zależy ona od wzrostu, masy, grubości ubrania rodzica, wieku dziecka i wybranej pozycji noszenia.
  2. Następnie należy wsunąć pupę i część plecków dziecka w siatkę i posadzić je sobie na biodrze, asekurując jego barki jedną ręką. To znacznie łatwiejsze niż wiązanie chusty :) Regulować wystarczy raz, potem tylko rozwijać Tongę i gotowe. Oczywiście kolejne przesunięcie klamry nastąpi, kiedy nasz maluch podrośnie.
  3. Właściwie posadzone dziecko opiera się lekko o Twoje ciało, siedzi stabilnie w siatce, ale nie kołysze się luźno.
  4. Opiekun musi pamiętać o tym, by podtrzymywać dziecko od tyłu jedną ręką.

Do nosidełka Tonga jest dołączona instrukcja obsługi. Mnie osobiście w prawidłowej regulacji długości bardzo pomógł filmik instruktażowy umieszczony na stronie SklepWkropki.pl. Aktualnie SklepWkropki.pl ma w swojej ofercie 9 kolorów Tongi.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.