fbpx
| Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Pełno ich na ulicznych straganach i w popularnych sieciówkach. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to jednak nie tylko chodliwy dodatek do codziennej garderoby, ale przede wszystkim – ochrona wrażliwych, dziecięcych oczu. Wszelkie tanie podróbki lepiej wyrzucić do kosza. Jeśli chcesz chronić oczy swojego dziecka, zainwestuj w coś, co będzie mu służyć – nie szkodzić.

Gdy świeci intensywne słońce, czas na okulary przeciwsłoneczne. Część z nas lubi schować pod nimi oznaki zmęczenia, część – traktuje je jako element codziennej stylówy. Często umyka nam jednak podstawowa rola, którą pełnią okulary przeciwsłoneczne – to ważna ochrona, szczególnie podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą i szczególnie w przypadku dzieci, których oczy są wrażliwsze, niż oczy dorosłych.

Dlatego warto postawić na markowe okulary przeciwsłoneczne – takie, które zatrzymują szkodliwe promieniowanie UV-A i UV-B, dobrze się noszą i nie są tylko kolorowym ozdobnikiem dziecięcej buzi z kawałkami barwionego plastiku, zamiast odpowiednich szkieł. W przypadku okularów przeciwsłonecznych nie ma miejsca na tandetę.

Te idealne okulary powinny spełniać kilka warunków: być bezpieczne, solidne, nie kosztować fortuny i dobrze wyglądać. To zestaw czterech niezbędnych cech, którymi kierowaliśmy się, wertując setki ofert różnych producentów, w poszukiwaniu tej najlepszej. Okulary, które proponujemy poniżej, w zestawieniu ze straganową bylejakością – wygrywają w przedbiegach. I choć są od nich nieco droższe, to nadal kosztują przynajmniej o połowę mniej, niż ujmujące hipsterskim designem, wyjątkowo popularne – Ray-bany. Chcielibyśmy wam powiedzieć, jak bardzo żałujemy, że marka Real Kids nie wypuściła też czegoś dla dorosłych. W tak dobrze zaprojektowanych okularach, wykonanych z solidnych i bezpiecznych materiałów, czulibyśmy się doskonale. Póki co, korzystać z nich mogą nasze dzieciaki. Spójrzcie, dlaczego warto na nie postawić:

My first shades 0+

My first shades 0+

69 PLN

Czyli pierwsze okularki dla dzieci poniżej 1. roku życia. Maksymalna ochrona, wygoda i bezpieczeństwo, a także warta zachodu sztuka oswajania z okularami przeciwsłonecznymi od najmłodszych lat.

Explorer 0+, 2+, 4+

Explorer 0+, 2+, 4+

79 PLN

Przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych, wyróżniają się elastycznym, wygodnym i dopinanym paskiem, który gwarantuje pewne mocowanie okularów na głowie dziecka.

Sky 4+, 7+

Sky 4+, 7+

69 PLN

Genialny, prosty design i jeszcze bardziej genialne zauszniki, odporne na zgniatanie i wyginanie. Do tego lustrzane szkła, które posłużą dzieciom w wieku 4 -10 lat.

Surf 2+, 4+, 7+

Surf 2+, 4+, 7+

69 PLN

Real Kids to marka z USA, więc nie mogło zabraknąć modelu, który kojarzy się z jednym z najbardziej popularnych sportów tego kraju! Twój mały surfer może chronić oczy w stylowy sposób.

Breeze – 4+, 7+

Breeze – 4+, 7+

79 PLN

Zaprojektowane z myślą o potrzebach małych kobiet, które lubią eksplozję żywych barw i szerokie szkła, podkreślające ich delikatną, acz zadziorną urodę.

Bolt 4+, 7+

Bolt 4+, 7+

79 PLN

Czyli wymarzona ochrona oczu dla aktywnego malucha. Takiego, który lubi jazdę na rowerze, górskie i nadmorskie eskapady a także… odkrywania świata z wodnej perspektywy. Anatomiczny kształt oprawek zapewnia ochronę podczas wszystkich aktywności.

Discover 2+, 4+, 7+

Discover – 4+, 7+

79 PLN

Seria Discover to nowość i zarazem połączenie najlepsze cechy okularów Real Kids Shades. Są najbardziej uniwersalne i pasują zarówno do casualowej kreacji, jak i stroju narciarskiego. Można w nich biegać, skakać i szaleć – dzięki podgumowanym zausznikom okulary pozostają zawsze na miejscu i wyglądają naprawdę stylowo!

Switch 2+, 4+, 7+

Switch 2+, 4+, 7+

79 PLN

Ten model ma w sobie odrobinę magii… Intensywność koloru oprawek okularów Switch zmienia się wraz z intensywnością promieniowania UV – im więcej słońca, tym bardziej wyrazisty kolor. Dzieciaki oszaleją!

A oto infografika, które w skrócie mówi o funkcjach okularów.

realkids_functions


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

niemowlę
Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Cz. 1

edukacja alternatywna
Znajomość języków to kluczowa kompetencja przyszłości

olini
Jak wybrać tłuszcz do smażenia?

edukacja alternatywna
Dlaczego leśna edukacja może uratować świat?

wychowanie
Jak pomóc dziecku regulować emocje?

zdrowie
7 powodów, dla których warto pozwolić dziecku się pobrudzić

wychowanie
5 rzeczy, które pomagają dzieciom w efektywnym wypoczynku

wywiady
MamaGathering 2019 – przestrzeń stworzona przez kobiety dla kobiet

wychowanie
17 pomysłów na zabawy podczas podróży

zdrowie
Czy w naszej strefie klimatycznej musimy chronić oczy dziecka przed słońcem? Rozmowa z okulistką Anną Klonowską