Kategorie
Ekowiadomości

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

25 października obchodzimy w Polsce nieformalne Święto Kundelka

25 października obchodzimy w Polsce nieformalne Święto Kundelka. Skąd taka nazwa? Wiąże się ona z ustawą o ochronie zwierząt, która weszła w życie 24 października 1997 roku.

Tego dnia schroniska dla zwierząt w całym kraju organizują dni otwarte i zachęcają do adopcji m.in. kundelków, a także wspomagania placówki w formie datków, karmy, koców. Niektóre schroniska „przedstawiają” swoich podopiecznych w centralnych punktach miasta. Od niedawna także przedszkola i szkoły włączają się w akcję, zbierając suchą karmę i przekazując do wybranego schroniska.

To kolejny dzień w roku (m.in. 15. czerwca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dogoterapii, a 1. lipca Dzień Psa), którego celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem bezdomności psów. To także dobra okazja, aby przygarnąć pod swój dach wybranego czworonoga ze schroniska.

W Dniu Kundelka wiele ośrodków weterynaryjnych oferuje darmowe konsultacje i spotkania z behawiorystą.

„Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie”.

J. Billings

„Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić – nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem”

Mark Twain

„Pies jest jedynym zwierzęciem, które potrafi wyrazić zadowolenie lub śmiać się….kręcąc lub wymachując ogonem…. i czyni to nieporównanie wdzięczniej i naturalniej niż człowiek, strojący obłudne grymasy. Wcale się nie dziwię, że ten i ów na pieski sobaczy. Ileż to razy pies przykro człowieka zawstydza.”

Artur Schopenhauer

Foto

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.