NOWOŚĆ: Rozwój seksualny dzieci
| Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

25 października obchodzimy w Polsce nieformalne Święto Kundelka. Skąd taka nazwa? Wiąże się ona z ustawą o ochronie zwierząt, która weszła w życie 24 października 1997 roku.

Tego dnia schroniska dla zwierząt w całym kraju organizują dni otwarte i zachęcają do adopcji m.in. kundelków, a także wspomagania placówki w formie datków, karmy, koców. Niektóre schroniska „przedstawiają” swoich podopiecznych w centralnych punktach miasta. Od niedawna także przedszkola i szkoły włączają się w akcję, zbierając suchą karmę i przekazując do wybranego schroniska.

To kolejny dzień w roku (m.in. 15. czerwca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dogoterapii, a 1. lipca Dzień Psa), którego celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem bezdomności psów. To także dobra okazja, aby przygarnąć pod swój dach wybranego czworonoga ze schroniska.

W Dniu Kundelka wiele ośrodków weterynaryjnych oferuje darmowe konsultacje i spotkania z behawiorystą.

“Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie”.

J. Billings

“Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić – nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem”

Mark Twain

“Pies jest jedynym zwierzęciem, które potrafi wyrazić zadowolenie lub śmiać się….kręcąc lub wymachując ogonem…. i czyni to nieporównanie wdzięczniej i naturalniej niż człowiek, strojący obłudne grymasy. Wcale się nie dziwię, że ten i ów na pieski sobaczy. Ileż to razy pies przykro człowieka zawstydza.”

Artur Schopenhauer

Foto


Karolina Ślusarczyk

Filolog, pedagog, redaktorka serwisu Dzieci są ważne. Mieszka z rodziną na wsi. Miłuje książki, ubóstwia naturę i aktywny tryb życia. Kocha polskie Tatry i Bieszczady. Mama Alicji i Igi.
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Poronienie to strata, która zasługuje na żałobę

Juul na poniedziałek, cz. 103 – Zadaniem nauczycieli jest przewodzić w dialogu z uczniami i rodzicami

W jaki sposób technologia może wspierać edukację?

Przejdz do: