fbpx
| Pierwsze słowa. Seria książeczek dla najmłodszych dzieci od Zuzu Toys

Pierwsze słowa. Seria książeczek dla najmłodszych dzieci od Zuzu Toys

Pamiętacie pierwsze słowo waszego maluszka? A może ciągle na nie czekacie? Po upragnionym „mama” czy „baba” posypią się kolejne, a im bardziej świat dziecka się poszerza, tym bardziej poszerza się zakres jego słownictwa. Nowe słowa pomogą poznawać też książki – czytać warto wszystkim dzieciom, nawet tym zupełnie malutkim.

Pierwsze Słowa to nowa seria kartonowych książeczek dla dzieci, które uczą się mówić. Połączenie obrazkowego słowniczka z prostą wyszukiwanką pozwala nie tylko poszerzać słownictwo, ale też rozwijać spostrzegawczość i ćwiczyć koncentrację. Kwadratowe książeczki z grubego kartonu są wytrzymałe, a dzięki zaokrąglonym rogom – bezpieczne dla delikatnych dziecięcych dziąseł (bo, że prędzej czy później trafią do buzi, możecie być pewni). Każda książeczka to osiem rozkładówek: po jednej stronie zilustrowana scenka z życia malucha, po drugiej – cztery przedmioty pochodzące z dużego rysunku. Zadaniem dziecka jest znalezienie wyróżnionych przedmiotów w scence, czyli najprostsza zabawa w wyszukiwanie elementów na rysunku. Poznajcie pierwsze tytuły z serii:

pierwsze-slowa1

Pierwsze słowa. Mój dom

Dom to najbliższe osoby i dobrze znane przedmioty. W książeczce znalazły się scenki z codziennego życia każdego malucha. Po lewej stronie – pokój pełen zabawek i chłopiec budujący konstrukcję z klocków. Po prawej – cztery rysunki i cztery słowa: „auto”, „miś”, „lalka”, „klocki”. Kolejne rozkładówki to chłopiec pochylony nad rysunkiem, babcia czytająca książkę, dziadek karmiący wnuczka. Jest huśtawka przed domem, urodziny z tortem i balonami, kąpiel w wannie pełnej piany, w końcu zasypiający po całym dniu, otulony kołderką maluch.

mojdom2

Kup w Natuli – 19,47

Pierwsze słowa. Moje wakacje

Co można robić na wakacjach? Budować na plaży zamki z piasku, kąpać się w basenie albo puszczać latawiec. Karmić kaczki i zbierać jagody. Gonić kury na wiejskim podwórku albo iść na wycieczkę w góry. A zimą, bo przecież są też wakacje zimowe, zjeżdżać z górki na sankach i lepić bałwana.

mojewakacje2

Kup w Natuli – 19,47

Słowa, które znalazły się w książeczkach, to głównie te używane na co dzień, takie, które każde dziecko słyszało już wielokrotnie i z których będzie budować swoje pierwsze zdania, ale też słówka dla wielu zupełnie nowe, jak „żaglówka” czy „kąpielówki”. W połączeniu z rysunkiem łatwiej będzie je zapamiętać i zrozumieć ich znaczenie.

Zabawę z Pierwszymi słowami można rozwijać i razem z dzieckiem nazywać kolejne przedmioty na dużym obrazku. Opowiadamy narysowaną historyjkę, poszerzamy słownictwo maluszka i uczymy go obcować z książką. Same plusy!

Kup serię Pierwsze słowa w Natuli


Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

rodzina
5 ważnych rzeczy, które ojciec może zrobić dla córki

rodzina
Przestrzeń dla dziecka, czyli letnie inspiracje na balkon, do ogrodu i… na drzewo

wychowanie
Kim jest współczesny ojciec? (fragment książki Jespera Juula)

edukacja alternatywna
Świętowanie zakończenia roku szkolnego wspiera poczucie własnej wartości

edukacja alternatywna
Czy oglądając bajki po angielsku, można nauczyć się języka?

wychowanie
Dzieci potrzebują naszego zaufania! (Krótki tekst o nadmiernej kontroli)

wychowanie
Seksualność trzylatki. Historia jednego popołudnia

wychowanie
Jak uważnie towarzyszyć dziecku? I dlaczego to takie ważne?

POLECAMY
Dom nad Morzem – wakacyjne marzenie

odżywianie naturalne
3 pomysły na quinoę w kuchni