Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Alternatywne pomoce edukacyjne w natarciu

Tradycyjny system edukacji, oparty na opresyjnej dyscyplinie, skutecznie tłumi w dzieciach ich naturalny pęd do wiedzy. Dlatego coraz więcej rodziców, również w naszym kraju, decyduje się na alternatywne formy edukacji. Oparte na szacunku i pełnym zaufaniu pozwalają dzieciom rozwinąć skrzydła.

To właśnie to całościowe ujęcie powoduje, że edukacja alternatywna głęboko osadzona jest w ekologii. Takiej, która pozwala zrozumieć nasz związek ze światem i doświadczyć pełni człowieczeństwa. Uwrażliwia na otoczenie, wykraczając jednocześnie poza swoje tradycyjne ramy. Ekologia to bowiem sztuka życia w harmonii nie tylko z przyrodą ale też historią cywilizacji i całą naszą przeszłością.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece Twojego dziecka

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Uwaga! Reklama do czytania

Wild child, czyli naturalny rozwój dziecka

Książka o rozwoju dziecka 2-5 lat. Praktyczne rozwiązania na najczęstsze rodzicielskie wyzwania.

CHCESZ? KLIKNIJ!

W alternatywnych formach edukacji istotną rolę odgrywają pomoce edukacyjne. Ekologiczne, nietuzinkowe i inspirujące do działania. Takie właśnie są pomoce edukacyjne marki Pilch, która swoimi działaniami podkreśla, jak istotny jest właściwy dobór zabawek i materiałów edukacyjnych dla najmłodszych. To bowiem, z czym pracuje nasze dziecko, ma bezpośredni wpływ na zdobywanie wiedzy o otaczającym go świecie. Pilch wkłada ogrom pracy w to, by materiały dla najmłodszych były nie tylko wartościowe, ale też trwałe, pomysłowe i pomocne w rozwoju. Spójrzcie, co ta polska marka ma nam do zaoferowania:

Kwadromania

kwadromania
Zobacz wszystkie zabawki Pilch na natuli.pl: Kwadromania

Czyli magiczne pudełko, które stanowi idealny punkt wyjścia do bardzo wielu gier logicznych, a przy okazji – rozwija zdolności matematyczne. To zestaw, który wyzwala kreatywność i zachęca do działania również w szerszej grupie. Ma tyle zastosowań, że trudno tu o jednoznaczne wskazówki, jak z niego skorzystać. Najlepiej po prostu zajrzeć do instrukcji i… działać.

Liczydełko

liczydełko_pilch
Zobacz wszystkie zabawki Pilch na natuli.pl: Liczydełko

Wynalazek niesłusznie wyparty przez elektronikę, w tym powszechnie dziś stosowane w szkołach kalkulatory. A szkoda, bo dzieci potrzebują doświadczać tego, czym matematyka w rzeczywistości jest – konkretnym, namacalnym efektem naszych działań, których cyfry są jedynie symbolem, nie – istotą. Takie liczydło to doskonała forma edukacji przez zabawę. Zarówno w szkole, jak i w domu.

Kombinator

kombinator
Zobacz wszystkie zabawki Pilch na natuli.pl: Kombinator

Kolejna nietypowa propozycja zabawy, która wymaga ogromnej koncentracji uwagi, wyrabia cierpliwość i rozwija sprawność manualną. Myślisz, że ustawienie tych klocków w wieżę to łatwizna? Potrenuj z kombinatorem. Zdecydowanie nabierzesz pokory!

English Eater

english_eater
Zobacz wszystkie zabawki Pilch na natuli.pl: English Eater Dominoes

Czyli zestaw zabawek do nauki języka, dzięki którym twoje dziecko w mig nauczy się nie tylko przydatnych słówek, ale też układania całych zdań i użycia czasów. Do wyboru mamy drewnianą grę planszową Chater, domino z angielskimi słówkami lub grę edukacyjną Questions Twister, która szybko i przyjemnie rozwija językowe umiejętności.

Bączek matematyczny

baczek_matematyczny_pilcj
Zobacz wszystkie zabawki Pilch na natuli.pl: Bączek matematyczny

Kreatywna zabawa, która oswaja dzieci z liczbami, a także rozwija umiejętność koncentracji i zręczności. Bączek to narzędzie, które posłuży nie tylko tym starszym, ale też młodszym dzieciom. Wystarczy zaufać wyobraźni i podążać za tym, co zaproponują sami gracze. Albo… skorzystać z podpowiedzi autorów. Wszak kombinacji jest tyle, że bączka zdecydowanie można okrzyknąć mianem narzędzia uniwersalnego. Takiego, po które chętnie sięgną wszystkie maluchy.

Magiczna skrzynka

magiczna_skrzynka_pilch
Zobacz wszystkie zabawki Pilch na natuli.pl: Magiczna skrzynka

Pięknie wykonana, solidna, drewniana skrzynia z kolorowymi kulkami, która służy rozwijaniu kreatywności i wspiera logiczne myślenie. To propozycja emocjonujących gier logicznych, dzięki którym twoje dziecko usprawni pamięć wzrokową, orientację przestrzenną czy sprawność manualną. Ze skrzyni skorzystasz, grając również w kultowe gry, znane wszystkim od pokoleń, jak Warcaby czy tradycyjne kółko i krzyżyk.

Pilch to doskonała alternatywa na edukację przez zabawę, która w świecie zdominowanym przez plastik i tandetę zyskuje coraz więcej zwolenników. Przedstawicieli tej firmy zapytaliśmy m.in. o to, jak wygląda sam proces produkcji i skąd czerpią inspiracje, by tworzyć tak niepowtarzalne rzeczy.

Skąd pomysły na takie właśnie zabawki?
Anna Wiącek: Inspiracją dla nas była analiza rynku zachodniego, na którym od dawna drewniane zabawki edukacyjne cieszą się ogromną popularnością. Ale tworzymy także w oparciu o własne doświadczenia. Właściciel firmy jest ojcem trójki dzieci. To z myślą o nich postanowił on stworzyć takie zabawki, które służyłyby ich rozwojowi i zachęcały do myślenia.

Jak wygląda cały proces produkcji – od pomysłu do konkretnego przedmiotu?
Jest to proces długotrwały. Najpierw sprawdzamy czy dany produkt jest pod jakimś względem wyjątkowy, jeśli posiada cechy znacząco wyróżniające go od konkurencji to powstaje prototyp. Następnie testujemy ten produkt wśród dzieci, rodziców i pedagogów, a kiedy zyska ich aprobatę, wdrażamy go do produkcji.

Duży nacisk kładziecie też na edukację.
Rozwój najmłodszych jest dla nas bardzo ważny. I tu zarówno chodzi o zdobywanie nowych umiejętności, ale też wyrażanie własnych emocji czy rozwój słownictwa, choć tych obszarów jest tak naprawdę cała masa.

Czy mogę mieć pewność, że wszystkie te pomoce są wykonane z ekologicznych surowców, że są bezpieczne?
Ekologia to, obok edukacji, podstawowa idea, która nam przyświeca. Drewno do produkcji tych zabawek pozyskujemy z nadleśnictw posiadających odpowiednie atesty. Wielką wagę przywiązujemy też do obróbki końcowej, która jest wykonywana ręcznie. Dzięki temu zabawki są idealnie zaokrąglone i gładkie, a rodzic ma pewność, że jego dziecko nie zrani się podczas zabawy. Wszystko malujemy też przy użyciu certyfikowanych, ekologicznych środków.

Chemia, angielski, matematyka… Ale też umiejętności społeczne. Wszystkiego jesteśmy w stanie nauczyć się przez zabawę?
Zabawa ma uczyć a nauka bawić. Kwestia leży jedynie w tym, by odpowiednio dobrać pomoce, z którymi kontakt będą miały nasze dzieci. Muszą one być dostosowane do odpowiedniego etapu rozwojowego. Dlatego zanim cokolwiek wyjdzie spod naszych rąk, odbywamy całą masę konsultacji z pedagogami i specjalistami z różnych dziedzin by mieć pewność, że to co robimy, faktycznie posłuży rozwojowi najmłodszych. I póki co, cały ten proces doskonale się u nas sprawdza.

Avatar photo

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.