Kategorie
Ekowiadomości

Polki w ciąży unikają leków

96 procent ciężarnych Polek w wypadku dolegliwości sięga po metody leczenia oparte na naturalnych składnikach

96 procent ciężarnych Polek w wypadku dolegliwości sięga po metody leczenia oparte na naturalnych składnikach – to dane z badań TNS OBOP pt. „Polka w ciąży”. Co stoi za ich decyzją? Przede wszystkim troska o dziecko. Ciąża jest stanem wyjątkowym, podczas którego warto zmienić styl swojego życia, włączyć do niego nowe, zdrowe nawyki, ale dość często nie ma wskazań do stosowania jakichkolwiek medykamentów.

Badania „Polka w ciąży” zostały przeprowadzone przez TNS OBOP w grupie 750 pań w wieku 20-55 lat, które były w ciąży, są w ciąży lub nie wykluczają ciąży w przyszłości. Patronat nad akcją sprawuje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

  • 92 proc. wszystkich kobiet objętych badaniem oceniło, iż w trakcie ciąży powinny zmienić swoje decyzje odnośnie przyjmowania medykamentów, a także podejście do zdrowia, leczenia i badań lekarskich.
  • Sondaż pokazuje, że prawie połowa ankietowanych kobiet ufa swojemu lekarzowi prowadzącemu ciążę i zdecydowałaby się nie brać leków samowolnie lub bez uprzedniej konsultacji lekarskiej. Aż 90 proc. pań przyznało, że w ciąży zrezygnowały ze stosowania leków bez recepty bez konsultacji ze swoim lekarzem.
  • 20 proc. odpowiedzi w badaniu wskazywało na informację o unikaniu bądź całkowitej rezygnacji z leczenia.
  • Aż 86 proc. uczestniczek badania deklarowało, że w razie drobnych dolegliwości konsultowałyby się z lekarzem, tylko 4 proc. wskazało na położną. Kobiety ciężarne nie wiedzą, że w przypadku większości drobnych problemów, takich jak zgaga, mdłości, zaparcia czy bóle w pachwinach, odpowiedniej pomocy można szukać właśnie u położnej. Natomiast nieprawidłowości grożące komplikacjami zawsze należy konsultować ze specjalistą.
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.