Kategorie
Recenzje

Wybieraj świadomie: porcelana zamiast plastiku. Naczynia dla dzieci od Silly Design

Naczynia dla dzieci? Głównie plastikowe – z wiadomych powodów, ponieważ się nie stłuką. Mamy jednak coraz więcej wątpliwości o bezpieczeństwo tego tworzywa i po prostu przesyt erą plastiku. A gdyby tak sprezentować dzieciom zastawę z porcelany? Takiej naprawdę bezpiecznej, trwałej i doskonale wpisującej się w filozofię slow food?

W przeciwieństwie do plastiku porcelana nie zawiera BPA i ftalanów i uznawana jest za jeden z najzdrowszych surowców. Wie o tym doskonale producent naczyń dziecięcych marki Topchoice, które trafiły w nasze ręce dzięki Silly Design. Naczynia powstały w renomowanej wytwórni porcelany i pomalowano je z użyciem atestowanych i nieścieralnych nadruków. Dodatkowo można je bez problemu zmywać w zmywarce, o co trudno przy naczyniach z plastiku bądź melaminy.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Noszenie dzieci

Poradnik dla noszących rodziców

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

porcelana5

Ta porcelana jest o tyle wyjątkowa, że wykonano ją ze specjalnie wzmocnionego tworzywa o grubszych ściankach, dzięki czemu możliwość przypadkowego zbicia przy upuszczeniu uległa znacznemu zminimalizowaniu. Czterolatka jest zachwycona, a ja nie mam obaw związanych z tym, że obcuje z materiałem, który mógłby budzić moje wątpliwości (bo np. wchodzi w reakcję z gorącą żywnością).

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!
porcelana13

W komplecie znajdziemy miseczkę, talerzyk, łyżeczkę i kubek z motywem misia, co powoduje, że to idealny komplet na niemal każdy posiłek. Rano można w nim zaserwować płatki z mlekiem bądź kaszkę z jabłkiem, w ramach obiadu – pierwsze i drugie danie, a na kolację przygotować choćby placuszki polane syropem klonowym. Naczynia są idealne na małe, dziecięce porcje, świetnie mieszczą się w rączkach i są znacznie przyjemniejsze od powszechnego plastiku. Odkąd w domu mieszka z nami misiowa zastawa, obiady, śniadania, a nawet poranne kakao smakują zupełnie inaczej. Estetyka podania posiłku też ma znaczenie!

porcelana2

Co przekonuje mnie w naczyniach od Silly Design:

  • świetny design, który idzie w parze z praktycznością; oryginalnym rozwiązaniem jest talerzyk tworzący komplet z miseczką – gdy nałożymy talerz na miskę, miś będzie miał „talerzykowe uszka”,
  • wygodne, dziecięce rozmiary, które pomagają przygotować porcje idealne dla malucha (do zbyt dużych dziecko może się szybko zniechęcić),
  • są bardzo praktyczne, również w przypadku dzieci, które dopiero uczą się jeść – nie przesuwają się po stole, trudniej je również zrzucić na podłogę,
  • łyżeczka dołączona do kompletu na „główce” ma rysunek misia; dla malucha to motywacja, by opróżnić jej zawartość i zobaczyć obrazek. Łyżeczka jest poręczna, głęboka, dostosowana wielkością do buzi dziecka, wspiera naukę samodzielnego jedzenia,
  • kubeczek ma grubsze ścianki niż te tradycyjne, co ułatwia wygodne picie,
  • cały zestaw opakowany jest w pomysłowy kartonik z dołączoną maską miśka, którą można założyć na twarz i oddać się kreatywnej zabawie,
  • komplet nie jest drogi, jego cena to 85 zł, czyli tyle, ile kosztuje zwykły, melaminowy zestaw.

Takiego kompletu można używać jako pakietu startowego, czyli na samym początku rozszerzania diety, choć równie mocno ucieszy się z niego kilkulatek. Moja czterolatka z porcelaną oswajała się właśnie od początku, co było dla mnie spójne z ideą wychowania w duchu Montessori.

porcelana

Maria Montessori podkreślała bowiem, że warto zaznajamiać dzieci z żywymi materiałami, które mają swoją fakturę, zapach, historię i niepowtarzalny klimat, w przeciwieństwie do wszystkiego, co udaje coś, czym w praktyce nie jest. Dziecko, mając dorosły zestaw, czuje się doceniane, większą uwagę przykłada do tego, by dbać o swoje naczynia, i dużo chętniej towarzyszy w rodzinnych posiłkach.

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Komplet od Silly Design jest kolorowy, zabawny i przyciąga wzrok. Świetnie nadaje się na prezent – nie tylko zachwyci wyglądem, ale będzie też dla obdarowanego malucha w pełni użytecznym przedmiotem do stosowania na co dzień.

Porcelalna TopChoice do kupienia wyłącznie w www.sillydesign.pl

Avatar photo

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.