Kategorie
Patronat

Potrzebna cała wioska – premiera książki Agnieszki Stein i Małgorzaty Stańczyk

Jeszcze kilka lat temu rodzicielstwo bliskości wydawało się być niszowym trendem. Dzieci nakazywano chować w behawioralnym rygorze, a każde swobodne zachowanie dziecka szufladkowano jako wynik bezstresowego wychowania. W ten zimny wychowawczy świat, pełen zakazów i nakazów, kar i nagród, wkroczyła młoda psycholożka. Agnieszka Stein jako jedna z pierwszych w Polsce podjęła rzeczową i mądrą dyskusję o rodzicielstwie opartym nie na posłuszeństwie ani strachu, a na relacji i więzi.

Najważniejsza polska książka o rodzicielstwie bliskości, „Dziecko z bliska ”, oraz książka o dzieciach w wieku szkolnym „Dziecko z bliska idzie w świat” sprzedały się w tysiącach egzemplarzy i stale cieszą się uznaniem rodziców oraz zdobywają liczne wyróżnienia. To, co proponuje w nich Agnieszka Stein, jest dalekie od tradycyjnego autorytarnego modelu wychowania dzieci, ale jednocześnie oparte o najnowszą wiedzę naukową na temat rozwoju biologicznego i emocjonalnego człowieka.

Książka „Potrzebna cała wioska”, która swoją premierę będzie miała już 20 listopada, proponuje przeciwwagę do z pozoru szybkiej i skutecznej diagnozy oferowanej przez poppsychologię, bliższą raczej psychomitologii niż rzetelnej nauce. Podnosi temat uważności na dziecko, na rodzinę, niespiesznego rozpoznania i porozumienia bez przemocy, zarówno w kontaktach z dziećmi, ale też z rodzicami i dorosłymi, wśród których funkcjonuje dziecko. W szczerej rozmowie Agnieszka Stein opowiada dziennikarce Małgorzacie Stańczyk o swojej drodze jako kobiety, matki, a w końcu psycholożki z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

potrzebna-cala-wioska

Rodzicielstwo bliskości nie jest chyba wykonalne bez ciągłego rozwoju własnego, bez uczenia się nowych rzeczy i ma największy sens, jeśli nie ogranicza się do samej relacji z dzieckiem. Większość ludzi, którzy się z nim stykają, nawet jeśli zaczyna od tego aspektu bycia z dzieckiem, w ten sam sposób przeżywa później relacje ze sobą, z innymi, relacje zawodowe. Innymi słowy: autentycznie przeżywane rodzicielstwo bliskości wychodzi poza ten poziom karmienia piersią i chust i zaczyna obejmować całe życie, kolejne jego sfery. – Agnieszka Stein.

potrzebna_wioskaKsiążkę możecie nabyć w przedsprzedaży w naszym sklepie Natuli.pl w promocyjnej cenie 29,90 PLN:
Agnieszka Stein „Potrzebna cała wioska”
Koszty przesyłki: 5 PLN!

O autorkach:

Agnieszka Stein

– ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Warszawskim oraz wiele szkoleń i kursów związanych z pracą z dziećmi i rodzicami. Doradza wszystkim, którzy chcą lepiej wspierać dzieci w rozwoju. Pasjonuje ją Rodzicielstwo Bliskości i to, jak można korzystać z jego narzędzi w relacjach z dziećmi w każdym wieku – od narodzin do dorosłości. Autorka wielu artykułów poświęconych wychowaniu i dwóch książek: „Dziecko z bliska” oraz „Dziecko z bliska idzie w świat”. Mama dziecka w wieku szkolnym.

Małgorzata Stańczyk

– dziennikarka, ukończyła studia psychologiczne i filozoficzne. Propagatorka Rodzicielstwa Bliskości i edukacji opartej na szacunku do dziecka i zaufaniu do jego naturalnego rozwoju. Publikuje teksty i rozmowy na temat rodzicielstwa, edukacji i psychologii, m. in. w czasopismach Coaching, Focus, Dyrektor Szkoły i Medical Tribune. Mama dwóch chłopców.

potrzebna-cala-wioska-spotkanie
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.