Kategorie
Ekowiadomości

Projekt Londyn – dobrze zaplanowane wakacje

Londyn, listopad 2012

– Patrz, ile w tym Londynie jest miejsc związanych z bajkami…

– A gdybyśmy tak urządziły naszym dzieciom wyprawę do Londynu śladami bohaterów różnych bajek? Przecież znają już Paddingtona, Piotrusia Pana i Harry’ego Pottera. Poszukamy innych bajek związanych z Londynem, zrobimy im grę miejską i przyjedziemy pozwiedzać…

Tak mniej więcej narodził się pomysł na Projekt Londyn 2014.

Projekt Londyn to nasza podróż z dziećmi do Londynu, której motywem przewodnim będzie wytropienie w stolicy Wielkiej Brytanii śladów Misia Paddingtona, Piotrusia Pana, Dzwoneczka, Harry’ego Pottera, Mary Poppins i Sherlocka Holmesa.

Wyjazd poprzedza 1,5 roczne przygotowanie: czytanie książek i oglądanie filmów o bohaterach naszej podróży, wyszukiwanie miejsc, które są z nimi związane. Dzieci dowiedzą się więcej o Londynie i Wielkiej Brytanii jeszcze przed wyprawą dzięki przygotowanemu scrapbookowi, który będą mogły uzupełniać o różne ciekawe informacje, związane i z miastem, i z bohaterami, a potem także wykorzystać go jako dziennik podróży.

Projekt ma na celu przede wszystkim dobrą zabawę całej naszej „szóstki”, a poza tym, chcielibyśmy, żeby dzięki projektowi nasze dzieci:

  • lepiej poznały postaci z ważnych bajek;
  • zainteresowały się kulturą brytyjską;
  • poznały Londyn, nie nudząc się przy tym;
  • przez zabawę pouczyły się trochę angielskiego; oraz
  • nauczyły się pracy projektowej.

Żeby móc się dzielić nowinami z przygotowań, problemami, na które się natkniemy, poszukiwać ciekawych pomysłów i rozwiązań związanych z Projektem Londyn 2014, powstał również blog poświęcony projektowi: projektlondyn2014.wordpress.com

Na blogu znajdziecie dziennik przygotowań, listę rzeczy do zrobienia, a także bibliotekę ciekawych stron internetowych, które mogą być dla nas inspiracją, źródłem wiedzy i dobrych pomysłów. Ponieważ blog funkcjonuje dopiero 6 tygodni, będziemy go uzupełniać na bieżąco o wiele informacji, mapy, założenia i zadania gry miejskiej. W przyszłości, gdy przygotowania nabiorą bardziej namacalnego kształtu – na pewno pojawią się zdjęcia z wykonywanych z dziećmi prac do scrapbooka, a już w trakcie wyprawy – na bieżąco będziemy dodawać nasze wrażenia i zdjęcia z Londynu.

Mamy nadzieję, że nasz pomysł stanie się inspiracją także dla innych rodziców, lubiących spędzać czas z dziećmi w ciekawy, niebanalny sposób – łącząc przyjemne z pożytecznym, a zabawę z nauką.

Zapraszamy do śledzenia naszych przygotowań, komentowania i wspierania nas radami, pomysłami i dobrym słowem.

Drużyna Projektu Londyn 2014

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.