Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Przedwakacyjne nowości od Dwóch Sióstr

Zbliża się lato. Może między budowaniem zamków z piasku a eksplorowaniem łąki u babci na wsi znajdzie się też czas na ciekawą lekturę? Dwie Siostry z okazji swojego dziesięciolecia wznawiają kilka popularnych niegdyś tytułów i dorzucają sporo nowości. Brzęczenie owadów lub szum morza to wspaniały akompaniament dla wyobraźni młodego czytelnika.

Wiek 1+

Moja mama i Mój tata to obrazkowe, kartonowe książeczki dla maluszków pięknie opisujące charakter, umiejętności i zachowania rodziców. Mama jest jak wróżka i miękka jak fotel, a tata jest odważny i wielki jak dom.

MamaTataMoja mama i Mój tata w Natuli – 19,50

W domu, w dziczy, na ulicy. Rozbrykany słownik obrazkowy to klasyczny kartonowy słowniczek do nauki słów i świata. Wszędzie jest mnóstwo ciekawych rzeczy, osób, zdarzeń, zawodów, świąt i zwierząt. Prosta zasada: jeden rysunek to jedno słowo. Otwórzcie oczy szerzej na przyjazny świat.

Wdomu3W domu, w dziczy, na ulicy w Natuli – 33,90

Wiek 3+

Król to drugi tom serii Małe Katastrofy przeznaczonej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Prawie pięcioletnia Frania nie lubi sobót (czyli szóstków), chodzi wtedy ze swoimi siostrami na plac zabaw, a tam musi stawić czoło tym, którzy nie lubią jej konika Rysia. Jednak ta sobota okaże się inna. Na placu zabaw pojawi się chłopiec na wózku inwalidzkim, który twierdzi, że to latający koń, a on sam jest królem! Język jakby wyjęty z głowy przedszkolaka, ciepło i humor podane na papierze.

Krol3Król w Natuli – 26,00

Mus jabłkowy to wzruszająca historia małego chłopca i jego taty podana w formie obrazkowej z niewielką ilością tekstu. Książka o tym, że każdy rodzic ma swoje granice wytrzymałości i czasem potrafi się zezłościć, ale potem wszystko wraca do normy i zawsze kocha swoje dzieci i zawsze pachnie np. musem jabłkowym. Autor Klaas Verplancke jest znany z pisania, a przede wszystkim rysowania surrealistycznych emocji i uczuć.

Musjablkowy3

Mus jabłkowy w Natuli – 25,50

Z okazji dziesiątych urodzin Dwie Siostry wznawiają swoje książki z początku działalności. Od A do Z to ponadczasowy klasyk o alfabecie – tekturowe stronice, wierszowany tekst, no i główni bohaterowie, czyli literki. Książkę zilustrował uczeń Jana Szancera, Bohdan Wróblewski, więc podczas czytania, gdzieś głęboko w głowie i sercu rodziców może zapłonąć estetyczno-ilustratorskie wspomnienie…

OdAdoZ4Od A do Z w Natuli – 21,20

Wiek 5+

O.G.R.Ó.D. to mocno zielona i wiosenna najświeższa propozycja z serii S.E.R.I.A. Tym razem najmłodsi mogą poznać sztukę ogrodową, pracę architekta krajobrazu, dowiedzieć się, po co ludziom ogrody i jak na nich wpływają. Książka autorstwa Ewy Kołaczyńskiej (tekst) i Adama Wójcickiego (ilustracje) jest zbudowana na znanym z wcześniejszych części schemacie. Opisuje najbardziej niezwykłe ogrody z Polski, Europy i świata, np. ogród w butelce, podwodny, kamienny, trujący czy pionowy. Nawet w deszczową pogodę można odwiedzić O.G.R.Ó.D.

Ogrod5O.G.R.Ó.D. w Natuli – 35,90

Piwnice. Zagadki spod podłogi to propozycja dla tych o duszy detektywa. Labirynt blokowych piwnic, skrzypiące drzwi, słabe światło, w każdej inne skarby, w każdej co innego. Rymowany tekst i szczegółowe ilustracje pomogą w rozwiązaniu zagadek – kto jest właścicielem odcisku stopy Yeti, statuetki Oscara i najpyszniejszego dżemu truskawkowego?

Piwnice4Piwnice w Natuli – 28,00

Wiek 7+

To nie jest książka do matmy… chociaż chyba trochę jest, ale z perspektywy artysty! Mandale, mozaiki, abstrakcja czy las – wszystko składa się z figur. Można jednocześnie liczyć i rysować. Niech linijki pójdą w ruch!

Matma3

To nie jest książka do matmy w Natuli- 26,00

Podwodnik i Podziemnik to bloki pełne kreatywnych zadań dla małych i dużych odkrywców. Formą znane już z wcześniejszego Mapownika, a treścią odnoszące się do ostatniej propozycji Mizielińskich Pod ziemią, pod wodą. Dzieci będą się uczyć i jednocześnie świetnie bawić, pakując się na wyprawę do jaskini, hodując własne bulwy, rysując swoja rafę koralową czy wydobywając skarb z dna morza. Każdy blok ma 36 zadań, każdą kartkę można wyrwać, by bawić się mogło więcej zainteresowanych. Świetna propozycja na plażowanie.

PodziemnikPodwodnikPodziemnik i Podwodnik w Natuli – 27,20

Wiek 9+

Gofrowe serce to książka o tym, co w sercu prawie nastolatka najważniejsze. Lena i Kręciołek są sąsiadami. Kręciołek uważa Lenę za swoja najlepszą przyjaciółkę i towarzyszkę przygód. On też chciałby być najlepszym przyjacielem Leny, z nią każdy dzień jest niezwykły, nie ma mowy o nudzie i monotonii. Maria Parr tak dobrze opisuje zawartość dziecięcych serc i głów, że nie bez powodu jest porównywana do Astrid Lindgren.

Gofroweserce4Gofrowe serce w Natuli – 25,50

Bezdomny ptak to też wznowienie, ale przede wszystkim wzruszająca opowieść o innej kulturze. Jak indyjska tradycja nakazuje, trzynastoletnia Koli wychodzi za mąż za chłopca, którego wybrali dla niej rodzice. Jej mąż okazuje się śmiertelnie chory i niebawem dziewczyna zostaje wdową. Nie może wrócić do domu, nie chodzi do szkoły, dokąd zmierza jej młode życie? Poruszająca historia o kobiecej sile, dobrych ludziach i przeszkodach losu, które istnieją tylko po to, by je pokonać.

BezdomnyptakokBezdomny ptak w Natuli – 25,50

10 +

Pelikan Leeny Krohn to jeszcze jedna książka wzniowiona z okazji dziesięciolecia istnienia wydawnictwa. Historia pelikana, który postanowił zostać człowiekiem i jego przyjaźni z pewnym chłopcem jest poetycka i dowcipna jednocześnie. Porusza i daje do myślenia.

PelikanokPelikan w Natuli – 27,20

Książki wydawnictwa Dwie Siostry można kupić w Natuli.pl

Avatar photo

Autor/ka: Karolina Kowalczyk

Mama dwóch córek, żona jednego męża, wojowniczka o zdrowie fizyczne i psychiczne swojej rodziny. Humanistka, ateistka, gaduła i zwolenniczka terapii śmiechem (nawet przez łzy). Organizatorka, której marzeniem jest napisanie książki, otwarcie restauracji i przespanie ośmiu godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.