Kategorie
Ekowiadomości

Przyszła mama powinna ograniczyć używanie telefonu komórkowego

Promieniowanie telefonów może zaburzać rozwój mózgów dzieci

Promieniowanie telefonów może zaburzać rozwój mózgów dzieci – to wniosek płynący z raportu naukowców z Yale School of Medicine. Obserwacji dokonywali na… zwierzętach. Autorzy uznali jednak problem na tyle ważny, że postanowili przedstawić go na łamach „Scientific Reports”. Naukowcy przyznają, że potwierdzenie tego związku u ludzi wymaga dalszych badań. Bardzo ważne będzie także ustalenie bezpiecznego limitu korzystania z telefonów podczas ciąży.

Eksperyment polegał na umieszczeniu w klatkach z samicami w ciąży wyciszonego telefonu komórkowego. Na ich potomstwie przeprowadzono testy. Myszki urodziły się wcześniej i miały słabiej rozwinięte mózgi niż ich kuzyni.

Prof. Hugh S. Taylor z Instytutu Endokrynologii i Niepłodności Wydziału Ginekologii podkreśla, że „to pierwszy dowód na to, że promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe w rzeczywistości może wpływać na zachowanie dorosłych osobników”. Profesor dodaje: „pokazaliśmy, że zaburzenia zachowania myszy podobne do ludzkiego ADHD są wywołane jeszcze podczas życia płodowego przez narażenie na działanie promieniowania. Wzrost tego rodzaju zaburzeń u ludzi może w części wynikać z takiego właśnie mechanizmu”.

Źródło: www.rp.pl
Foto

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.