Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Restauracje przyjazne dzieciom

Zdrowe odżywianie jest ważne dla każdego człowieka. W przypadku dzieci ma ono jednak szczególny wpływ na rozwój młodego organizmu. Każdy rodzic wybiera dla swojej pociechy pełnowartościowe posiłki. Gdzie więc zjeść obiad poza domem i skąd zamówić jedzenie, by było zdrowe i smaczne?

Coraz częściej spotykamy na mieście miejsca przyjazne całym rodzinom. Lokal, w którym można zjeść smaczne dania, a przy tym zapewnić dziecku odrobinę zabawy, jest idealną przestrzenią, gdzie rodzice mogą chwilę odetchnąć. Rosołek Misia Kolargola, schabowy Misia Uszatka czy szarlotka Pszczółki Mai to tylko nieliczne przykłady spośród wielu propozycji, które zachęcają najmłodszych do skosztowania smacznych posiłków (źródło: http://www.czerwonywieprz.pl/pl/tresci/276,czerwony-wieprz-restauracja-przyjazna-dzieciom.html).

Przyjazne restauracje i kawiarnie

Warszawa, jako stolica, proponuje swoim mieszkańcom oraz wszystkim odwiedzającym coraz więcej miejsc, gdzie można miło i rodzinnie spędzić czas, a przy tym dobrze zjeść. Restauracje proponują m.in. tradycyjne polskie jedzenie, ale do wyboru są także lokale z kuchnią włoską oraz azjatycką. Atrakcją jest m.in. japońska restauracja, gdzie można skosztować tradycyjnych japońskich dań w miejscu przypominającym wystrój i klimat Kraju Kwitnącej Wiśni. Dla najmłodszych, poza specjalnie dobranym menu, w lokalach przygotowuje się np. kącik do przyrządzania japońskich przysmaków i nazywania ich w rodzimym języku. W stolicy znajdują się także kawiarnie z przestrzenią dostosowaną do potrzeb dzieci. Najmłodsi mogą bawić się w kącikach tematycznych, natomiast rodzice przy dobrej kawie załatwią w tym czasie ważne sprawy, korzystając z internetu. Sytuacja może okazać się nieco bardziej skomplikowana, kiedy nie ma czasu na wspólne wyjście oraz na przygotowanie własnego zdrowego posiłku w domu. Według raportu Philips Index 2010 Polacy przywiązują dużą wagę do właściwej diety i zdrowego odżywiania. Przygotowując domowe obiady, chętnie korzystają ze sprzętu AGD, takiego jak robot kuchenny czy sokowirówka. Natomiast decydując się na wyjście z domu lub zamawiając jedzenie przez internet, wybierają lokale oferujące żywność na najwyższym poziomie.

Atrakcyjne posiłki w stolicy

Każdy zapracowany rodzic zadaje sobie pytanie: co można zamówić w Warszawie na wynos? Otóż korzystając z popularnych portali internetowych, takich jak PizzaPortal.pl, można w niezwykle prosty sposób zamówić zdrowe jedzenie z dostawą do domu. Każdy klient, wybierając danie, może zobaczyć zdjęcie oraz opis potrawy. Kulinarne portale posiadają na swoich stronach bazę licznych restauracji oraz ich szczegółowe menu. Dzięki takiej opcji nie trzeba wyszukiwać pojedynczo konkretnych lokali, ponieważ wszystkie dostępne są w jednym miejscu. Bogate oferty rozmaitych restauracji sprawiają, że zamawiając jedzenie przez internet, w łatwy sposób można wyszukać także atrakcyjne potrawy dostosowane do diety przeznaczonej dla dzieci.

W Warszawie powstaje coraz więcej miejsc, gdzie można zdrowo i pysznie zjeść, a przy tym zapewnić dzieciom dodatkową rozrywkę. W sytuacji, gdy brakuje czasu na wspólne obiady przyrządzane w domu, rozwiązaniem stają się restauracje oferujące dania na wynos, które także są zdrowe i smacznie przygotowane – również dla najmłodszych i najbardziej wymagających domowników.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.