Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

“Nie Śmiej Się”, czyli rodzinna terapia śmiechem

Jednym z najlepszych sposób na spędzanie czasu z rodziną są wspólne gry towarzyskie. Szczególnie kiedy pogoda nie sprzyja długiemu przebywaniu na zewnątrz i wcześnie robi się ciemno, przyjemnie usiąść razem przy stole i wyciągnąć ulubioną grę.
No właśnie, ulubioną, czyli którą? Jedna jest za trudna dla najmłodszego, inna za banalna dla starszaka, w kolejną nie lubią grać dorośli… Znalezienie gry, która sprawi taką samą przyjemność każdemu członkowi rodziny, wcale nie jest proste.

Wiadomo, że we wszystkich grach opartych na wiedzy i logicznym myśleniu maluchy mają mniejsze szanse. Ale jeśli chodzi o rozśmieszanie… nie mają sobie równych!

niesmiejsie4
książki dla dzieci

Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością 

32,50 PLN

Książka, która uczy dzieci radzenia sobie ze złością.

Kup w Natuli – od 30,00 do 57,00

Gra “Nie Śmiej Się” firmy Alexander jest idealna dla całej rodziny. Grać mogą w nią wszyscy niezależnie od wieku. Jej główną zaletą jest jednak to, że wprawia w dobry humor. Nie musicie obawiać się, że znowu partia zakończy się płaczem malucha, który koniecznie chciał wygrać. Niezależnie od tego, kto pierwszy dotrze na koniec planszy, wszyscy mają szampańskie nastroje, a co lepsze demonstracje haseł jeszcze długo potem są wspominane przez całą rodzinę.

Zasady:

Celem gry jest zademonstrowanie wylosowanego hasła tak, żeby rozśmieszyć przeciwników. Ważne, żeby zrobić to w odmierzanym przez klepsydrę czasie. Kto roześmieje się pierwszy, spada na planszy o jedno pole. Jeśli wszystkim udało się zachować powagę, punkt traci osoba, która pokazywała hasło. Przegrywa ten, kto pierwszy dotrze na końcowe pole planszy – z namalowanym uśmiechem.

Siłą tej gry są hasła – wyobraźcie sobie dowolnego domownika, który udaje… zapaśnika sumo. Może się też zdarzyć, że będzie musiał zrobić to z dołączonym do gry nosem klauna. W tym przypadku utrzymanie powagi jest już chyba zupełnie niemożliwe.

alex

Gra “Nie Śmiej Się” jest dostępna w kilku wariantach:

  • Podstawowym – wersja klasyczna, zawiera 440 haseł i osiem pionków.
  • Familijnym – pozwala na granie aż 12 graczom. Ma więcej pionków i większą planszę niż wersja podstawowa. Zawiera aż 660 haseł!
  • Mini – wersja podróżna tudzież terenowa. Ma małe, poręczne opakowanie, 220 haseł i osiem pionków.
  • Junior – zmodyfikowane hasła (np. wiele zwierząt i postaci bajkowych) pozwalają grać już dzieciom od 3 lat! Na każdej karcie umieszczone jest hasło pokazane graficznie, dzięki temu dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, mogą grać samodzielnie. Zawiera aż 660 haseł i 12 pionków.
  • Junior Mini – wersja kompaktowa, łatwa do zabrania. Zawiera zarówno hasła uproszczone, jak i te pokazane graficznie (dla najmłodszych); 220 haseł i osiem pionków.

Którą wersję wybieracie?

Wychowanie w duchu prostoty
Jak zrozumieć małe dziecko
Rozwój seksualny dzieci

Gry “Nie Śmiej Się” można kupić w Natuli.pl

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *