Wakacje z dziećmi, wakacje bez dzieci, wakacje bez rodziców? > zobacz
| Jak rozsądnie wydawać pieniądze?

Jak rozsądnie wydawać pieniądze?

Z logicznego punktu widzenia oszczędzanie to najlepsze, co możemy zrobić z naszymi pieniędzmi. Wymaga ono czasu i dużego samozaparcia. Jednak prawda jest taka, że znakomitą większość zarobionych pieniędzy wydajemy. Warto zachować równowagę pomiędzy odkładaniem nadwyżek finansowych a rozsądnymi zakupami.

Oszczędzania warto się uczyć!

Oszczędzanie powinno być sposobem na finansowanie wydatków, które w jakiś sposób jesteśmy w stanie przewidzieć w odniesieniu do konkretnego czasu. Wiele osób mówi o tzw. czarnej godzinie, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by temu określeniu towarzyszył jasno sprecyzowany cel, na przykład fundusz wakacyjny. Oszczędzanie może przyjąć postać lokaty terminowej, konta oszczędnościowego lub po prostu świnki skarbonki – w przypadku instrumentów bankowych w sytuacji zerwania lokaty przed terminem wypracowane odsetki mogą nie zostać wypłacone. Warto zauważyć, że regularne odkładanie małych kwot pieniędzy stanowi świetny test dla charakteru. Proces ten można wykorzystać w edukacji najmłodszych, jako środek do nauki cierpliwości oraz szacunku do pieniądza.

money-540x397

Zakupy z głową

Oszczędzanie to nie wszystko! Pieniądze są w końcu po to, żeby z nich korzystać i zamieniać je na potrzebne lub pożądane przez nas dobra i usługi. Towar, który planujemy nabyć, jest tyle wart, ile zechcemy za niego zapłacić, dlatego kupowanie czegokolwiek za oficjalną cenę podaną przez producenta nie jest najlepszym pomysłem. Internet całkowicie zmienił sposób robienia zakupów i umożliwia znaczne obniżenie kosztów. Obecnie aż 55 procent polskich internautów dokonuje zakupów w sieci (zob. raport na ten temat), ponieważ są wygodne, tańsze i dają możliwość większego wyboru produktów niż zakupy stacjonarne.

Polacy w Internecie najchętniej kupują odzież, książki, płyty i filmy oraz sprzęt elektroniczny i AGD. Możliwość porównywania cen w różnych sklepach pozwala na wybranie najlepszej oferty handlowej i wielu internautów (63%) korzysta z porównywarek internetowych i szuka promocji często pojawiających się w mediach społecznościowych np. na fanpage Natuli. Drugim sposobem na znaczące obniżenie ceny jest korzystanie z kodów promocyjnych. Portale, które oferują takie kody cieszą się coraz większą popularnością. W tej chwili, jeśli planujecie zakupy sprzętu elektronicznego lub AGD, warto na przykład przejrzeć kody rabatowe Komputronik w Picodi.com, które oferują naprawdę znaczące zniżki.

Jeszcze jedną niewątpliwą zaletą Internetu jest możliwość zapoznania się z opiniami na temat produktów napisanymi przez użytkowników sprzętu. Ich lektura może nas uchronić przez zakupem towaru marnej jakości.

Zarządzanie własnym budżetem to niezwykle ważna umiejętność. Oprócz oszczędzania pieniędzy warto nauczyć się także rozsądnego ich wydawania.


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Zacznijmy traktować ojców poważnie!

7 “metod wychowawczych”, których warto unikać w relacji z dzieckiem

15 wartości, które podnoszą jakość rodzinnego życia

Przejdz do: