Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Dlaczego szklana butelka dla dzieci jest lepsza niż plastikowa?

Karmienie piersią jest optymalnym sposobem karmienia dziecka i mieszanka nigdy nie zastąpi niesamowitych właściwości mleka kobiecego. Tym, którzy z różnych powodów nie chcą, nie mogą karmić naturalnie lub podają dziecku pokarm odciągnięty z piersi, polecamy zastąpienie plastikowych butelek tymi wykonanymi ze szkła. Przeczytajcie dlaczego.

W 2012 roku Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zakazała stosowania do produkcji butelek dla dzieci i niemowląt substancji zawierających BPA. Podobny zakaz w 2011 roku zaczął obowiązywać na mocy postanowienia Komisji Europejskiej we wszystkich krajach członkowskich Unii. Od tego czasu na większości plastikowych butelek do karmienia niemowląt znajdziemy napis „BPA FREE”. Czy to jednak oznacza, że taki produkt jest całkowicie bezpieczny dla dziecka? Okazuje się, że kolejne badania przeprowadzane przez różne instytucje naukowe obnażyły smutną prawdę o butelkach wykonanych z tworzyw sztucznych, nie pozostawiając suchej nitki na tzw. bezpiecznym plastiku oznaczonym BPA FREE.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Jak powszechnie wiadomo już od wielu lat, bisfenol A to toksyczna substancja, która ma wpływ na prawidłowy rozwój i zdrowie dzieci. Po opublikowaniu wyników badań naukowych, które trwały nieprzerwanie od 2007 roku, branża dziecięca była torpedowana coraz to nowszymi informacjami o szkodliwości BPA. Ostatecznie mimo zakazu stosowania owego środka do produkcji plastikowych butelek dla dzieci same butelki z tworzyw są produkowane nadal, a naukowcy przedstawiają kolejne wyniki badań. Tym razem dotyczą one innych negatywnych substancji, pochodnych BPA, jak BPS i BPF, które są obecne w butelkach plastikowych z oznaczeniem BPA FREE.

Czy w takim wypadku nie lepiej sięgnąć po bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny produkt, jakim jest butelka ze szkła? Dawno temu, kiedy tworzywa sztuczne nie były tak powszechnie dostępne lub też nie było ich wcale, na półkach sklepowych królowały tylko one – szklane butelki dla niemowląt. Owszem, były mniej poręczne, cięższe i czasami wydawać by się mogło, że mniej praktyczne, ciężko było bowiem napełnionej butelki nie zbić, a i pewien kłopot mogło sprawić utrzymanie jej śliskimi dłońmi zarówno przez matkę, jak i samo dziecko. Miały one jednak jedną podstawową zaletę, która kiedyś bagatelizowana, dziś znów jest dostrzegana – były wykonane w 100 proc. z naturalnego, ekologicznego surowca – szkła.

Silikonove_03

SilikonoveColorove

„Szklane butelki dla dzieci to już nie relikt przeszłości, a produkt nowoczesny podążający za bieżącymi trendami, wykonany z najlepszego szkła pod ścisłą kontrolą jakościową. Mając świadomość jednej z wad szklanych butelek, jaką jest podatność na stłuczenia, postanowiliśmy stworzyć unikatową w skali kraju, uniwersalną silikonową osłonkę na szklaną butelkę do karmienia, która niemal całkowicie eliminuje ten problem. Dzięki naszemu produktowi, który wykonany jest z najwyższej jakości silikonu do zastosowań spożywczych, szklana butelka uzyskuje cechy dotąd nieosiągalne dla tego typu wyrobów. Jej powierzchnia jest antypoślizgowa, butelka staje się łatwiejsza w trzymaniu, zdecydowanie mniej narażona na pęknięcia lub uszkodzenia” – podkreśla Krystyna Wysmyk z SilikonoveColorove.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Warto podkreślić, że szklane butelki dla niemowląt, które w przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników nie przejmują zapachu pokarmu, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, nie rysują się, a w szczególności na ich ściankach nie powstają mikroszczeliny, mogące stać się siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów, teraz za sprawą uniwersalnych silikonowych osłonek, wykonanych ze 100 proc. neutralnego dla zdrowia silikonu, zyskują kolejną cechę – stają się zdecydowanie mniej podatne na stłuczenia i łatwiejsze w trzymaniu, również przez dziecko. 

Silikonove_04

Osłonki od SilikonoveColorove dostępne są w 6 kolorach: Sky Blue, Milky Way, Blue Lagoon, Ultra Violet, Eco Green oraz Lady Pink. Wszystkie doskonale współgrają z szerokootworowymi butelkami.

butelki2
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.