Kategorie
rzeczy dla dzieci

Skuteczna higiena jamy ustnej u dzieci

Wizyta dziecka u stomatologa niemal zawsze oznacza stres oraz obawy przed bólem. Równie problemowa jest codzienna pielęgnacja jamy ustnej, której maluchy unikają jak ognia. Czy istnieje sposób na to, aby codzienne mycie zębów u dziecka było przyjemnym obowiązkiem? Po zastosowaniu kilku sprytnych tricków będziesz mieć pewność, że ząbki twojej pociechy są czyste i wolne od ubytków.

Zabierz dziecko na zakupy

Wspólnie z dzieckiem stwórzcie listę zakupów, na której znajdą się artykuły niezbędne do pielęgnacji jamy ustnej. Pozwól dziecku wybrać pastę do zębów o ulubionym smaku czy kolorowy kubek z motywem ukochanej postaci z bajki. Swobodny wybór produktów da dziecku do zrozumienia, że liczysz się z jego zdaniem, a maluch z pewnością będzie zachwycony faktem, że znalazł się w centrum zainteresowania. Może wspólnie dobierzecie szczoteczkę dostosowaną do jego wieku? Warto rozważyć zakup szczoteczki elektrycznej, o której przeczytasz poniżej.

Skorzystaj z aplikacji

Rodzice często umilają dzieciom czas szczotkowania ząbków śpiewając piosenki. Rytuał ten możesz zastąpić zabawną aplikacją, którą z łatwością zainstalujesz w telefonie. Dziecko będzie mogło szczotkować zęby w rytm wesołych melodii, których czas trwania wynosi dokładnie tyle, ile codzienna higiena jamy ustnej.

Opracuj system nagród

Nic tak nie motywuje dziecka do działania, jak obiecana niespodzianka. Tego typu zabawa sprawdzi się zwłaszcza na początkowym etapie nauki mycia zębów. Przyznawaj maluchowi punkty za dobrze spełniony obowiązek, a po tygodniu lub miesiącu spraw mu w nagrodę drobną niespodziankę. Efektem wspólnej zabawy będą zdrowe ząbki dziecka, które nauczy się także wytrwałego dążenia do celu.

Zainwestuj w dobrą szczoteczkę

Odpowiednio dobrana szczoteczka pełni kluczową rolę w higienie jamy ustnej twojej pociechy. Dobrym rozwiązaniem będzie szczoteczka elektryczna, która czyści zęby o wiele dokładniej niż manualna. Produkt tego typu posiada wiele zalet: szczoteczka elektryczna jest wyważona, posiada ergonomiczny uchwyt dostosowany do dziecięcej rączki, wydajny akumulator oraz miękkie włosie. W sprzedaży dostępna jest szeroka oferta produktowa szczoteczek elektrycznych dla dzieci, prezentująca barwne modele z bohaterami dziecięcych bajek. Maluch z pewnością wybierze produkt, który będzie z radością użytkował.

Jak wybrać szczoteczkę?

Propozycje producentów szczoteczek elektrycznych są niezliczone. W podjęciu trafionej decyzji pomocny będzie portal szczoteczka-elektryczna.edu.pl, gdzie znajduje się ranking szczoteczek elektrycznych oraz szczegółowe recenzje produktów.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *