Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Smallganics. Organiczny posiłek dla dziecka zawsze pod ręką

Z myślą o zapracowanych i eko-świadomych rodzicach, marka Smallganics wprowadziła gotowe organiczne posiłki dla dzieci w wygodnych i praktycznych opakowaniach

Wszyscy rodzice wiedzą, jak trudno jest zapewnić dziecku odpowiedni posiłek poza domem. Problemem są zazwyczaj dodatkowe kilogramy w torbie i kłopot z odgrzaniem posiłku. Z myślą o zapracowanych i eko-świadomych rodzicach, marka Smallganics wprowadziła gotowe organiczne posiłki dla dzieci w wygodnych i praktycznych opakowaniach.

Obiad w kieszeni

Receptura produktów marki Smallganics została opracowana tak, aby zapewnić dzieciom niezbędne składniki odżywcze, a rodzicom – łatwość i wygodę stosowania. Nowatorskie opakowanie posiłków Smallganics, w formie smukłej, lekkiej saszetki – bez problemu zmieści się w kieszeni czy wypchanej po brzegi torbie z rzeczami malucha, nie obciążając jej przy tym, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych dań w słoiczkach. Saszetki są wygodne do podania dziecku w różnych miejscach – na zakupach, podczas podróży czy w restauracji. Dzięki nim przygotowanie zdrowego, ciepłego obiadu lub deseru dla dziecka nie oznacza już konieczności powrotu z maluchem do domu.

Zgodnie z koncepcją „Eating out range”, marka Smallganics wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnych rodziców, którzy będąc poza domem ze swoimi maluchami, chcieliby zapewnić im zdrowe, pełnowartościowe i smaczne posiłki.

Przede wszystkim zdrowe

Organiczne posiłki dla dzieci marki Smallganics są przygotowywane tylko ze starannie wyselekcjonowanych i świeżych składników. To produkty smaczne i jednocześnie bogate w substancje odżywcze. Nie zawierają cukru, soli, konserwantów, sztucznych barwników, aromatów, zagęszczaczy ani GMO. Zapewniają prawidłowy rozwój dziecka, które otrzymuje posiłki ze składników wolnych od pestycydów i pochodzących wyłącznie z upraw ekologicznych. 100% organiczność posiłków potwierdza międzynarodowy certyfikat organiczności Soil Association.

Receptury posiłków zostały dostosowane do wieku malucha. Dania podzielono, zgodnie z potrzebami  organizmu na poszczególnych etapach rozwoju, na trzy rodzaje:

Etap 1 – dania dla niemowląt od 4 miesiąca życia (mimo, że do 6 miesiąca życia zaleca się karmienie dzieci wyłącznie mlekiem matki, zarówno konsystencja, jak i organiczne składniki posiłku pozwalają na jego stosowanie jako uzupełnienie karmienia):

  • Warzywne Trio (Vegetable Trio) – delikatne połączenie marchewki, słodkich ziemniaków i rzepy szwedzkiej w świeżym, obiadowym trio. Cena: 5,50 zł.
  • Owocowa wariacja (Fruit Medley) – delikatna mieszanka jabłek, bananów i mango z organicznej hodowli, która zapewni Twojemu dziecku świeży i smaczny deser. Cena: 5,50 zł.

Etap 2 – dania dla niemowląt od 7 miesiąca życia:

  • Apetyczny Placek Pasterski (Shepherds Pie) – mieszanka mielonej jagnięciny z marchewką, cebulą, groszkiem i ziemniaczkami. Wszystkie składniki dania są organiczne i świeże, oraz pochodzą z najczystszych, ekologicznych hodowli. Cena: 7,90 zł.
  • Jarzynowy przysmak wegetariański (Garden Veg With Lentils) – wegetariańska mieszanka jarzyn: marchewki, słodkich ziemniaków, pora, pasternaku i  soczewicy. Smaczne danie obiadowe ze starannie wyselekcjonowanych najświeższych organicznych składników. Cena: 7,30 zł.

Etap 3 – dania dla niemowląt od 10 miesiąca życia (mogą stanowić pierwszy etap nauki gryzienia dzięki małym kawałkom potraw):

  • Aromatyczny gulasz wołowo-warzywny (Beef and  Vegetable Stew) – połączenie marchewki, rzepy szwedzkiej, wołowiny, cebuli i czosnku w smacznym, świeżym daniu obiadowym. Cena: 9,60 zł.
  • Risotto z kurczakiem i warzywami (Vegetable and Chicken Risotto)  – mieszanka czerwonej papryki, pora, cebuli, kurczaka, oraz gotowanego długoziarnistego ryżu. Cena: 9,60 zł.

Wszystkie produkty Smallganics mają przejrzyste menu z wyraźnym wykazem składników i wartości odżywczych. Zawierają także ostrzeżenia dla alergików.


Wyłącznym dystrybutorem marki Smallganics jest firma Propharma Sp z o.o.
Produkty dostępne są w sklepie www.WiecejNizEko.pl

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.