Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Smok Wawelski przewodnikiem po Krakowie

Planując wspólne zwiedzanie, powinno się brać nie tylko czas, jaki mamy do dyspozycji, ale również wiek uczestników wyprawy. Co innego będzie interesowało młodych ludzi, co innego będą poszukiwały osoby w średnim wieku, a jeszcze inne oczekiwania będą mieli seniorzy. Często jest tak, że rodzice zapominają o tym i na siłę prowadzą swoje pociechy do miejsc, które wcale ich nie interesują. Najczęściej kończy się to nerwami, ciągłymi upominaniami znudzonych dzieci, a w ostateczności wcześniejszym wyjściem z wycieczki, co jeszcze bardziej potęguje złość na dziecko. Przecież chcemy mu pokazać tyle rzeczy, jeśli je zobaczy, będzie mądrzejsze i zapamięta to na przyszłość!

Gdzie jest ten smok i czy naprawdę zieje ogniem?

Niemal każde dziecko zna opowieść o szewczyku Dratewce, smoku Wawelskim i Królu Kraku, czy to ze szkoły, czy z opowieści czytanych w domu. I własnoręczne odkrycie smoczego leża będzie go interesowało o wiele bardziej, niż oglądanie kolejnej sali muzealnej przedstawiające wnętrza pałacowe, w jego rozumieniu niczym się nie różniące. Co prawda dziewczynki mogą sobie wyobrażać, że są księżniczkami na zamku, ale świadomość, że nie można nigdzie usiąść, dotykać eksponatów i że trzeba podążać ściśle za przewodnikiem może być dla nich nie do zrealizowania. Dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu i wybrać  inne, alternatywne sposoby spędzania czasu, aby wilk był syty i owca cała. O, przepraszam, smok wawelski ma się rozumieć. Smok Wawelski rozpala dziecięcą wyobraźnię do czerwoności!

Jestem z dzieckiem

Coraz częściej rodzice świadomie wybierają miejsca, w których cała rodzina mogłaby spędzić niezapomniane chwile. Krakow tours powoli stają się niewystarczające: po prostu być, żeby zobaczyć przestaje być interesujące, jeśli każdy z członków rodziny nie może czuć się usatysfakcjonowany i wrócić z pełną walizką wspomnień.

Szczególnie ciekawym może być zwiedzanie miasta nocą z dzieckiem: to zupełnie inne wrażenia, a i tłok o wiele, wiele mniejszy.

Ze smokiem przez królewskie miasto!

Kraków jest niewątpliwie miastem przyjaznym dla dzieci, o czym świadczy wiele zabytków przygotowanych głównie z myślą o nich. Poniżej reprezentujemy miejsca, w których dzieci będą się czuły jak w swoim żywiole. Oczywiście, jest też wiele innych, jednak wybraliśmy te najpopularniejsze. Warto też tutaj wspomnieć, że oprócz typowych atrakcji Kraków posiada wiele placów zabaw dla dzieci i ławeczek, na których zmęczeni turyści mogą chwilkę odpocząć.

Smocza jama

Nie dość, że można wejść do jaskini, w której mieszkał najznamienitszy smok znad Wisły, to jeszcze w pobliżu jest jego rzeźba, która nieoczekiwanie dmucha prawdziwym ogniem!

Poczuj się jak mistrz cukiernictwa

Takie atrakcje zapewnia dla najmłodszych krakowskie Muzeum Obwarzanka. Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby spróbować swoich sił we własnoręcznym przygotowywaniu ciepłego i pachnącego pieczywa. Co więcej, dzieci łączą przyjemne z pożytecznym. Ucząc się i bawiąc, poznają jeden z symboli Krakowa, a także poznają proces ich przygotowania.

Bajkowy Rejs po Wiśle

Godzina to akurat tyle, aby dzieci mogły się nie znudzić, a całą uwagę poświęcić na poznawanie nowych rzeczy. Podczas kiedy dorośli będą podziwiać najważniejsze zabytki i jedne z najpiękniejszych widoków, najmłodsi zapoznają się z bajkami i legendami krakowskimi.

Ogród Zoologiczny w Krakowie

Kto widział kiedyś tygrysa na żywo? Albo naśladował małpkę? Dla dzieci to będzie niezapomniana trasa, podczas której będą miały niepowtarzalną szansę zobaczyć mnóstwo egzotycznych i krajowych zwierząt zgromadzonych w zoo. Oczywiście wszystko w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.