Kategorie
Polecamy

Spokojnie czy kreatywnie – jakie dzielnice w Warszawie są idealne do mieszkania dla młodych rodziców?

Warszawa od kilkunastu lat nieustannie się rozwija, a wiele osób decyduje się związać przyszłość właśnie z tym miastem. Niektórych kuszą perspektywy rozwoju kariery, inni ciekawi są bogatej oferty kulturalnej. Niezależnie od powodów, do stolicy ściąga coraz więcej ludzi. Nie dziwi więc zainteresowanie, jaki budzi warszawski rynek nieruchomości.

Wybór miejsca zamieszkania ma szczególne znaczenie dla osób, które niedawno zdecydowały się założyć rodzinę bądź myślą o tym w najbliższej przyszłości. Chcąc kupić mieszkanie odpowiednie dla rodziny z dziećmi, trzeba jednak rozważyć wiele aspektów. Odległość od miejsca pracy bądź żłobka, bezpieczeństwo, parki w pobliżu – czynniki można mnożyć. Jakie więc dzielnice Warszawy powinni mieć na uwadze młodzi rodzice?

Postaw na zieleń i bezpieczeństwo

Nieważne, czy będzie to pierwsze, czy któreś z kolei mieszkanie; każdy chce, by było ono idealne. Jednak jeśli chodzi o wybór lokum, rodzice z małymi dziećmi mają specyficzne potrzeby. Nad problemem pochylili się nie tylko deweloperzy, ale nawet Główny Urząd Statystyczny. Za jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic uznawany jest Wilanów. Młode rodziny do Wilanowa przyciągają liczne place zabaw i tereny zielone. Nie brak też innych atrakcji dla dzieci. Dla nieco starszych przewidziane są m. in. ścieżki rowerowe oraz księgarnie i klubokawiarnie z ofertą dedykowaną dla dzieci. Popularne są również Włochy, co dla niektórych może okazać się niespodzianką. Dzielnica ta oferuje wiele zielonych terenów, parków oraz placów zabaw. Minusem może okazać się odległość od centrum, jednak dojazd nie powinien stanowić większego problemu. Rodzicom pragnącym, by ich pociechy wychowywały się blisko przyrody, można zaproponować również Bemowo. Ponad połowa powierzchni tej dzielnicy zajmowana jest przez tereny zielone.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Jak zapanować nad reakcją na złość?

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Oferta edukacyjna i kulturalna w Warszawie

Śródmieście jest dzielnicą, która przoduje w rankingach najatrakcyjniejszej oferty edukacyjnej. Znajduje się tam wiele cieszących się prestiżem placówek, powstało tam również wiele żłobków. W pobliżu znajduje się również wiele parków, w tym Ogród Krasińskich czy Ogród Saski. Jako, że jest to dzielnica położona w ścisłym centrum, również rodzice znajdą tam wiele atrakcji – od galerii i muzeów po szeroki wybór restauracji. Dosyć wysoko oceniana jest również Praga-Południe. Niegdyś ciesząca się mniejszą renomą i uchodząca za niezbyt bezpieczną (warto jednak podkreślić, że dziś przestępczość znacząca spadła), dzielnica ta oferuje wiele atrakcji. Dzieciom spodobać może się bliskość parków oraz plaży miejskiej. Niedaleko znajduje się również Warszawski Ogród Zoologiczny, popularny zwłaszcza w weekendy. Atrakcyjna okolica przyciąga również licznymi kawiarniami oraz stale poszerzaną ofertą kulturalną. Rozwija się także Wola. Większość kojarzyć ją może z charakterystycznych drapaczy chmur, nie brak tam jednak parków, kawiarń czy ośrodków sportu. Znajduje się też blisko centrum, co sprawia, że łatwo stamtąd dojechać praktycznie wszędzie.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając idealne mieszkanie, młodzi rodzice mają wiele opcji do wyboru. Dlatego z pomocą mogą przyjść dedykowane portale, które zwracają uwagę na niezbędne aspekty. Warto rozważyć takie, które tak jak Obido.pl: https://obido.pl/rynek-pierwotny-warszawa, które już na początku pozwalają na wyszukiwanie mieszkań względem odpowiadających czynników. Może być to nie tylko metraż czy liczba pokoi, ale również odległość od metra czy innych środków komunikacji miejskiej. Niezależnie jednak, czy w wyborze najlepszego lokum decydującym czynnikiem będą parki, czy kafejki i teatry, wybór w mieście tak bogatym kulturalnie jak Warszawa zadowoli nawet najbardziej wymagające rodziny.

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.