Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Takie zabawki, że Hoho!

W erze przemysłowej produkcji na masową skalę rzemieślnik bywa jak przybysz z poprzedniej epoki. Jego wyroby wyróżnia niepowtarzalność, której próżno szukać w supermarketach. Ręcznie tworzone przedmioty potrafią zachwycić, bo noszą w sobie ślad sztuki i wyjątkową historię jednego człowieka, który w ich przygotowanie włożył masę pracy. Warto ją doceniać, dlatego tym, którzy szukają prawdziwych unikatów, również dla swoich dzieci, polecamy studio Hoho, czyli ręcznie malowane gry i klocki, na wyjątkowe okazje.

To masowa produkcja spowodowała, że dzisiejsze pokoje naszych dzieci przypominają coraz częściej wysypiska śmieci, zawalone całą masą zabawek, które równie łatwo kupujemy, co wyrzucamy. Na tym polega współczesny konsumpcjonizm. Przedmioty projektuje się tak, by było tanio i by nie opłacało nam się ich naprawiać. Ta taniość bardzo często idzie w parze z bylejakością. A gdyby tak postawić na coś zupełnie innego?

fot1

W krakowskim zaciszu powstają zabawki, które dla całej tej konsumpcyjnej papki stanowią idealną przeciwwagę. Są wyjątkowe – bo tworzone ręcznie przez parę pasjonatów, którzy wierzą, że nasze dzieci zasługują na poważne traktowanie. Ta powaga objawia się choćby w dbałości o każdy szczegół tych wyrobów. Zabawki mają bawić, ale też prezentować sobą pewne wartości. W przypadku produktów Hoho chodzi przede wszystkim o pełną naturalność i unikatowość, która sprawia, że takiej zabawki, jak nasze dziecko, nie będzie posiadał nikt inny. Cóż, każdy z nas lubi być traktowany w wyjątkowy sposób.

fot2

Z jednej strony więc oryginalność, z drugiej zaś – powrót do poprzedniej epoki. Gdy spojrzeć na produkty Hoho trudno nie odnieść wrażenia, że oto mamy do czynienia z przedmiotami tworzonymi w czasach, gdy każda zabawka wychodziła z rąk zapalonego rzemieślnika czarującego z kawałka drewna prawdziwe cudo. W takich sytuacjach łatwo o sentymenty. Zabawki Hoho mają też jedną, bardzo praktyczną wartość – są właściwie „niezniszczalne”, co oznacza, że mogą funkcjonować w rodzinie bardzo długo, stając się swoistą, rodzinną pamiątką. Piękną pamiątką, którą z radością obdarowuje się kolejne pokolenia.

Jeśli więc szukacie prezentu dla swojego dziecka, który wyróżniałaby jakość i oryginalność, postawcie na Hoho – klocki lub grę memory. Oto one:

Klocki

klocki
Zobacz wszystkie klocki od Studia HOHO na natuli.pl: Drewniane Klocki

Czyli klasyk, który bawi dzieciaki od pokoleń. Drewniane klocki Hoho to najwyższej klasy rękodzieło. Obok klocków-puzzli, przedstawiających niepowtarzalne ilustracje, mamy też do wyboru wyjątkowo oryginalne klocki z portretami największych artystów XX wieku i… polskich króli. Wszystkie malowane przy użyciu bezpiecznych dla dzieci, nietoksycznych farb i lakierów.

Memory

memorki
Zobacz wszystkie gry Memory od Studia HOHO na natuli.pl: Drewniane Gry Memory

Gra, którą znamy doskonale chyba wszyscy. Wykonane z bukowego lub jesionowego drewna i ręcznie malowane klocki, przedstawiają niezwykłe ilustracje dzieci z różnych stron świata, wesołych warzyw lub leśnych zwierzaków. W sam raz na ćwiczenie pamięci, spostrzegawczości i estetycznej wrażliwości zarówno młodszych, jak i starszych dzieciaków.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.