Kategorie
ekowiadomości

Toksyczne substancje w ubrankach dla dzieci

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Działacze Greenpeace szczegółowo przebadali skład ubranek dla dzieci znanych producentów, także tych z tzw. wyższej półki. Okazało się, że zdecydowana większość z nich zawiera toksyczne substancje, które są stosowane m.in. do produkcji podłóg PVC czy lakierów. Jakiś czas temu ekolodzy badali ubrania dla dorosłych. I przerażający jest fakt, że liczba toksyn była w nich porównywalna, a przecież w grę wchodzi zdrowie dzieci.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

seria rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

35 PLN

Książka, dzięki której poznasz zagadnienia związane z jedzeniem, snem, zabawą, odpieluchowaniem, bezpieczną relacją oraz adaptacją w przedszkolu małego dziecka.

Kompleksowy poradnik, który musisz przeczytać!

Jak badano ubranka?

Ekolodzy w maju i czerwcu zeszłego roku kupili ponad 80 losowo wybranych ubranek znanych marek, m.in. C&A, Disney, GAP, H&M, Primark, Uniqlo, Adidas, LiNing, Nike, Puma, a nawet luksusowej Burberry, wyprodukowane w 12 różnych krajach, z czego 1/3 w Chinach. Następnie ubranka badały niezależne jednostki  badawcze w laboratorium na Uniwersytecie w Exeter w Wielkiej Brytanii. W badanej odzieży znaleziono m.in. kadm (używany powszechnie w przemyśle, m.in. stosowany na powłoki ochronne zabezpieczające stal przed korozją, w elektrotechnice na przewody telefoniczne i telegraficzne) oraz nonylofenol etoksylany (powszechnie stosowany jako detergent w przemyśle, włączając w to produkcję tkanin).

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

Te działania to kolejny krok Greenpeace, który apeluje do światowych producentów ubrań o zaprzestanie stosowania szkodliwych związków w przemyśle tekstylnym. Do tej pory organizacja publikowała wiele badań wskazujących na obecność substancji chemicznych, podejrzanych o powodowanie raka i zaburzeń hormonalnych, w produktach takich marek jak Zara, Calvin Klein, Levi’s czy chiński producent sportowej odzieży i obuwia Li Ning. Niektórzy z producentów, m.in. H&M czy Zara, zobowiązali się, że od 2020 roku w ich ubraniach nie znajdziemy już szkodliwych substancji. Czekamy na kolejne deklaracje producentów, ponieważ problem jest bardzo poważny, globalny.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim
35 PLN Z KODEM “CC10” -10%
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN

Rozwój seksualny dzieci
PROMOCJA 25 PLN

Szczegółowy raport

Foto

NATULI dzieci są ważne

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

3 odpowiedzi na “Toksyczne substancje w ubrankach dla dzieci”

Kiedys mialam okzaje obejrzec film na faktach o dziewczynie pracujacej w sklepie h&m ,ktora powaznie zachorowala na nerki,okazalo sie ze parzez pare lat pracowala w wyzej wymienionym sklepie przy rozpakowywaniu ubran , pracujac na codzien wdychala zwiazki toksyczne z tych ubran , w filmie mowa byla aby unikac rzeczy ciemnych mocno barwionych ,szkoda,ze takie filmy puszczaja po polnocy gdzie wiekszosc spoleczenstwa juz spi .przejdzcie sie kiedy do h&m i powachajcie z ciekawosci granatowe rzeczy sami dostrzezecie dziwny zapach dodam jeszcze ,ze ten film ogladalam z 5 lat temu i juz w niemczech byla mowa o toksycznych zwiazkach znajdujacych sie w rzeczach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *