Kategorie
Polecamy

Top 5 par butów chłopięcych

Jakie buty wybrać dla kilkuletniego łobuziaka? Kiedy sprawdzą się trampki chłopięce, a kiedy lepiej wybrać klasyczne adidasy? Czym się kierować w wyborze sandałów dla przedszkolaka? Podpowiadamy, jakie pary butów powinien mieć każdy kilkuletni chłopiec.

Jak wybierać buty dla dziecka?

Buty dla dziecka powinny być dobrane do rozmiaru i szerokości jego stopy. Warto pamiętać, że stópka kilkulatka jest proporcjonalnie szersza niż osoby dorosłej i potrzebuje znacznie więcej przestrzeni. Dlatego buty dla kilkulatków powinny być możliwie szerokie tak, aby zapewnić taki komfort, jak chodzenie na bosaka. Jeśli ortopeda nie zalecił inaczej, należy zrezygnować z nawet bardzo niskich obcasów, które zmieniają sposób stawiania stopy. Oprócz tego wybierając buty upewnijmy się, że wkładka jest od 0,5 cm do 1 cm dłuższa od długości stopy dziecka. 

5 par butów, które są najlepsze dla kilkulatka

Jednym z najlepszych wyborów dla kilkuletniego chłopca będzie obuwie sportowe w rodzaju trampek. Takie buty nie tylko mają płaską powierzchnię, ale również zazwyczaj są bardzo miękkie i zapewniają idealny komfort małej stópce. Sięgając po trampki sprawdźmy jednak, czy ich podeszwa łatwo poddaje się pracy. Najwyższej jakości trampki chłopięce zakupisz w HalfPrice. To sklep, w którym wyprzedaż markowych modeli trwa cały rok. Możesz wybrać się do najbliższego sklepu stacjonarnego lub zrealizować wygodnie zakupy online.

Kolejnymi butami, które warto mieć w szafie kilkulatka są oczywiście sandały. Idealne sandałki chłopięce są na tyle zabudowane, że umożliwiają sprawne przemieszczanie się bez przesuwania się stopy wewnątrz buta. Jednocześnie osłaniają stopę przed ewentualnymi urazami mechanicznymi na placu zabaw, czy w wysokich trawach. Nie zawsze sandały skórzane okażą się najlepszym wyborem: są stosunkowo trudne do utrzymania w czystości, co w przypadku dziecka może być problematyczne.

Trzecim rodzajem obuwia są oczywiście buty zimowe: najlepiej wybierać chłopięce kozaczki z materiałów zapewniających komfort termiczny. Tutaj szczególnie ważny jest również materiał, z którego została wykonana podeszwa. Wiele butów zimowych niskiej jakości nie pozwala na pewne stawianie stóp. 

Czwartym modelem obuwia są kapcie. Wbrew pozorom, nie wolno bagatelizować tego wyboru: podobnie jak w przypadku poprzednich modeli butów, także i tutaj liczy się miękkość podeszwy, a także możliwość zachowania butów w czystości. To szczególnie ważne w przypadku obuwia dla przedszkolaka. Najlepsze będą buty wsuwki, które nie spadają z nóg i nie będą powodować upadków nawet w czasie najbardziej energicznych zabaw. 

Piątym i ostatnim rodzajem obuwia dla kilkuletniego chłopca są oczywiście klasyczne adidasy. Najlepiej jest wybierać markowe obuwie znanych producentów, którzy specjalizują się w opracowywaniu modeli dostosowanych do fizjologicznej budowy stopy. Niemal wszyscy wiodący producenci posiadają aktualnie linię dedykowaną małym dzieciom. W HalfPrice znajdziesz również wysokiej jakości obuwie sportowe dla kilkulatków.

Jakich butów dla dzieci unikać?

Przede wszystkim należy unikać butów za małych, jak i za dużych. Niedopasowane pod względem rozmiaru obuwie sprawia, że dziecko w nieodpowiedni sposób stawia stopy, co może prowadzić do rozwoju wad postawy, które możliwe będą do skorygowania jedynie przez fizjoterapeutę. Z tego samego względu specjaliści przestrzegają również przed noszeniem butów, które wcześniej używane były przez inne dziecko. Wybierając nowe, dobrze dopasowane obuwie, inwestujemy w zdrowie swojego dziecka i to na całe życie. 

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.