Kategorie
recenzje

Trzy książki o przygodach Bolusia wyd. Zakamarki

Na nowe propozycje książkowe od wydawnictwa Zakamarki zawsze czekamy z niecierpliwością. Właśnie przeżywamy przygody sympatycznego prosiaczka Bolusia, którego perypetie umilają nam czerwcowe wieczory. I jak to bywa w emocjonujących opowieściach, raz jest śmiesznie, raz strasznie, a zakończenie zawsze pomyślne. Boluś potrafi nas zaskoczyć!

bolusiu3

Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku należy do współczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Autorkę – Barbro Lindgren, doskonale znają wszyscy miłośnicy szwedzkiej literatury dziecięcej (m.in. z książeczek o Maksie). Z kolei rysunki, które wykonał Olof Landström, wspaniale prezentują emocje i potrafią rozbawić każde dziecko, a nawet nieco ponurego dorosłego.

Jak zrozumieć się w rodzinie
34 PLN
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN
Rozwój seksualny dzieci
34 PLN

Trzy książki o przygodach Bolusia w sposób niezwykle autentyczny obrazują świat kilkulatka. Nie trzeba czytać wszystkich części, by zaprzyjaźnić się z prosiaczkiem. Każda książka to osobna historia. W pierwszej z nich pt. “Ależ, Bolusiu!” bohater złości się, kiedy mama “tylko sprząta i sprząta, i chrumka, i chrumka.” I w dodatku układa zabawki Bolusia zupełnie nie tak, jak chce Boluś. “W tym domu nie da się mieszkać!”, dlatego prosiaczek i jego przyjaciel Chrumtasek postanawiają zmienić miejsce zamieszkania i opuszczają mamę… Jakie przygody spotkały przyjaciół – tego nie zdradzamy, tylko odsyłamy do książki.

bolusiu

W książce pt. “Ładnie, Bolusiu” prosiaczek zostaje starszym bratem. Boluś bardzo pragnął mieć rodzeństwo, ale kiedy na świecie pojawił się mały prosiaczek, nagle okazuje się, że posiada coś, o czym marzy także Boluś. Bohater wciela w życie plan, który ma na celu przechwycenie owej tajemniczej rzeczy. Nie zdradzamy, o co chodzi, ale gwarantujemy masę śmiechu. Bo z Bolusiem nie sposób się nudzić. W trzeciej książce pt. “Chrum, chrum, Bolusiu!” Boluś i jego braciszek “mają dość siedzenia w domu” i postanawiają wyjść na dwór. Prosiaczki spotykają Klarę, w której obaj się kochają. I Rolcia, za którym obaj nie przepadają. A jak się kończą zabawy poza domem? Odsyłamy do książki!

bolusiu2

Książki wyd. Zakamarki są godne polecenia. Kilkuletnie dzieci identyfikują się z zadziornym i pomysłowym Bolusiem. Zabawne ilustracje dość często mówią więcej niż sam tekst, który czasem zaskakuje dosadnością. Właśnie taka powinna być idealna książka dla dziecka!

Jesteś kimś wyjątkowym.
35,11 PLN
Dzień czekolady
21,91 PLN
Bazgraki i alfabet
17,59 PLN

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *