Kategorie
ekowiadomości

Tydzień Weganizmu

Już kolejny rok z rzędu Stowarzyszenie Empatia zroganizowała Tydzień Weganizmu. Jest to tydzień, podczas którego organizowane są różnego rodzaju happeningi, mające zwrócić naszą uwagę na złe traktowanie zwierząt, zmusić do myślenia o tym, o czym, na co dzień nie myśli nawet wegetarianin, nie mówiąc o ‘zwykłym zjadaczu mięsa’ – o problemie wykorzystywania zwierząt celem uzyskania nabiału – jajek i mleka, serów. Dodatkowo prowadzone są zajęcia i wykłady o tym, czym jest dieta wegańska, jak wpływa na człowieka, jak ją skomponować, żeby miała sens, była smaczna i przede wszystkim- dostarczała wszystkich składników odżywczych.

weg

W tym roku Tydzień Weganizmu (13-20 kwietnia), jak zawsze rozpoczął się na Placu Zamkowym w Warszawie wystawą podwójnych portretów- człowieka trzymającego zdjęcie zwierzęcia, wykorzystywanego, na co dzień do celów konsumpcyjnych.

W trakcie trwania TW wiele barów, restauracji i sklepów z żywnością wegańską oferuje promocje i rabaty specjalnie na tę okazję przygotowane.  Więcej informacji o nich a także o programie TW można znaleźć na oficjalnej stronie Tygodnia Weganizmu.

Spośród wydarzeń warto wspomnieć o:

  • krótkiej prezentacji “Weganizm – dlaczego i jak?” przygotowanej przez Katarzynę Biernacką z Empatii;
  • wykładzie o żywieniu w sporcie przygotowany przez Jakuba Sobieckiego, dietetyka z Instytutu HappyMore, współautora badania „Ocena czynników ryzyka chorób krążeniowych u dzieci w wieku 2-10 lat odżywiających się dietą wegańską, wegetariańską i tradycyjną” oraz Damiana Parola, dietetyka, trenera personalnego.

Więcej na: wegetydzien.pl

Autor/ka: Marta Sobiło

Matka weganka niewegańskich dzieci. Kiedyś chusty, babyledweaning.pl, pieluchy wielorazowe i ekogadżety, teraz czas na dorośnięcie. Chwyta kadry na emigracji dla pocketsfullofmemories.co.uk. Robi Dopudełki dla facebook.com/dopudelka. Wiecznie rozdarta pomiędzy radością i smutkiem, bo “tak szybko rosną”, czasem coś napisze, chętnie coś przeczyta, instagramowa ekshibicjonistka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *