| Polisa dla dziecka

Polisa dla dziecka

Upragnione wakacje nadeszły, a wraz z nimi obozy, kolonie, wyjazdy rodzinne. W tym czasie szczególnie zastanawiamy się, jak zabezpieczyć siebie, a przede wszystkim nasze dzieci przed wypadkami czy chorobą.

Oprócz pakowania walizek, pomyśl jak zadbać o spokojny wypoczynek i poczucie bezpieczeństwa swojej rodziny. Podczas – nawet najlepiej zorganizowanych podróży – zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które wymagają interwencji medycznych, a czasami także leczenia powypadkowego. Koszty leczenia, szczególnie za granicą, bywają bardzo wysokie. Jak się zabezpieczyć?

Propozycji firm ubezpieczeniowych jest bez liku. Jaką wybrać? Która najpełniej odpowie na nasze potrzeby? Nawet bez wychodzenia z domu, możemy sprawdzić oferty i ubezpieczyć nasze dziecko online.

Ubezpieczenie szkolne?

Wielu rodziców zastanawia się czy jest sens wykupywać indywidualną polisę w wybranej firmie ubezpieczeniowej?

Polisy szkolne są wybierane przez rodziców, gdyż często mają najniższe ceny. Jednak warto przed dokonaniem wyboru porównać taką ofertę z innymi, które mimo wyższych kosztów, będą bardziej korzystne dla naszego dziecka i zagwarantują mu pełną ochronę, zarówno w kraju jak i za granicą. A nam spokój ducha.

Alternatywne formy ubezpieczeń

Warto sprawdzić, czy forma ubezpieczenia, jaką proponuje szkoła, posiada dodatkowe opcje, które w razie potrzeby ułatwią Twojemu dziecku powrót do zdrowia.
Może to być na przykład:

  • opieka po wypadku,
  • opieka medyczna,
  • opieka po wypadku plus opieka medyczna,
  • ochrona dzieci w wieku 3-18 lat.

Dlatego zanim podejmiesz decyzję, sprawdź jakie masz możliwości.

Ubezpieczenie dziecka bez przerwy

Firmy ubezpieczeniowe oprócz standardowych opcji ubezpieczenia oferują również takie, które wychodzą naprzeciw szczególnym potrzebom i bardziej wymagającym klientom.

Ubezpieczenie dziecka bez przerwy to ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała dziecka, które kupisz online. Czym się charakteryzuje taki rodzaj ubezpieczenia?

Jest alternatywą dla ubezpieczeń szkolnych. Wybierając jeden z trzech pakietów, możesz zapewnić swojemu dziecku ochronę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. W jej ramach w razie wypadku wypłacana jest konkretna kwota za zdarzenie objęte ochroną.
W zależności od wybranego pakietu ubezpieczenia, możesz dokupić do niego dodatkową płatną opcję: opiekę po wypadku, opiekę medyczną lub obie.

Aby móc w pełni odpocząć i oddać się urlopowej beztrosce, sprawdź wcześniej, jak zapewnić swojemu dziecku ochronę na jaką zasługuje.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

rodzina
Mózg na tak, czyli jak dbać o równowagę psychiczną dziecka?

rodzina
Co warto wiedzieć o przeziębieniu? 7 odpowiedzi na najczęstsze pytania rodziców

wychowanie
Dlaczego nuda jest potrzebna?

wychowanie
O pożytkach płynących z konfliktów między rodzeństwem

olini
Zdrowa wiosna – 4 produkty, które chronią przed przeziębieniem

wychowanie
Jak zorganizować przestrzeń domową w duchu pedagogiki Marii Montessori?

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for natuli_dziecisawazne needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.