Kategorie
Polecamy

Ubezpieczenie karty kredytowej – na czym polega i dlaczego warto je mieć?

Czy wiesz, że podpisując umowę o wydanie karty kredytowej, możesz otrzymać także specjalne ubezpieczenie? Dowiedz się, na czym polega ta usługa i dlaczego jest rekomendowana klientom banków. Porównaj usługę z ubezpieczeniem karty płatniczej (debetowej). To również ciekawa propozycja, z której opłaca się korzystać.

Karta kredytowa – warto ją mieć

Karta kredytowa to jedno z najwygodniejszych form pożyczania pieniędzy, a raczej dokonywania opłat środkami ze specjalnego limitu. W zależności od warunków umowy masz np. kilkadziesiąt dni na uregulowanie zobowiązania bez dodatkowych opłat. Dziś płacisz kilkaset zł za nowe meble do pokoju, oddajesz za to pieniądze po kilku tygodniach. Brzmi interesująco? Właśnie dlatego sporo klientów decyduje się na kartę kredytową zamiast zaciągać nieustanne pożyczki, kredyty gotówkowe, raty czy chwilówki. Są jednak wydatki, których nie pokryje się w ten sposób, a wówczas jest niezbędna np. pożyczka hipoteczna, o której przeczytasz w artykule https://finanse.rankomat.pl/poradniki/pozyczka-hipoteczna-dla-kogo.

Ubezpieczenie karty kredytowej

Przy okazji podpisywania umowy w związku z kartą kredytową otrzymasz zapewne propozycję specjalnej ochrony – ubezpieczenia karty kredytowej. Przykładowo, w banku PKO BP tę usługę nazwano „Ubezpieczenie na szóstkę”. To propozycja dla posiadaczy kart kredytowych Visa i MasterCard. Okres ochrony wynosi dokładnie miesiąc, ale podlega automatycznemu przedłużeniu. Ubezpieczycielem współpracującym z PKO BP jest PZU SA (Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna).

W zależności od wyboru pakietu „Ubezpieczenie na szóstkę” działa w sytuacjach m.in.:

  • opóźnienia dostarczenia lub utraty bagażu,
  • następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • zrabowania gotówki.

Pakiet może też obejmować ubezpieczenia typu assistance – medyczne i domowe. Tym samym dotyczy np. kosztów transportu medycznego czy wizyty fachowca odpowiedzialnego za naprawę sprzętu RTV/AGD. Sprawdź dokładnie, jakie sumy ubezpieczenia przysługują przy okazji korzystania z konkretnej karty kredytowej. W przypadku zaistnienia zdarzenia objętego ochroną skontaktuj się z ubezpieczycielem.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Jak zapanować nad reakcją na złość?

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Ubezpieczenie karty płatniczej

Interesującym przykładem ubezpieczenia jest też ochrona kart płatniczych (debetowych). Za jej pomocą opłacasz większość codziennych zakupów i być może zastanawiasz się, co stanie się w sytuacji zgubienia lub kradzieży. W optymistycznym wariancie zgubiona karta jest zwracana do posiadacza lub przekazywana do banku albo na policję. W każdym razie nikt z niej nie korzysta. Gorzej, gdy karta trafi w niewłaściwe ręce, a złodziej lub nieuczciwy znalazca postanowi nielegalnie korzystać z niej przy okazji zakupów, przede wszystkim dokonując płatności niewymagających podania numeru PIN.

W takich sytuacjach może pomóc właśnie ubezpieczenie karty płatniczej, które jest dostępne w ofercie Millenium Bank. Podstawę do rozpatrzenia Twojego roszczenia stanowi zgłoszenie sytuacji na policję w czasie do 48 godzin po nieuprawnionym użyciu karty. Akurat w tym banku współpracującym podmiotem ubezpieczeniowym również jest PZU SA. To PZU przyjmuje formularze zgłoszenia szkody i rozpatruje je zgodnie z warunkami umowy. O ubezpieczeniach dowiesz się więcej w trakcie zakładania konta osobistego. Pod adresem https://finanse.rankomat.pl/konta/osobiste/znajdziesz aktualny ranking rachunków bankowych.

Podsumowując, ubezpieczenie kart kredytowych i płatniczych przynosi wiele korzyści w sytuacjach, których nie planujemy i których chcemy uniknąć, ale które mogą zdarzyć się każdemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.