Kategorie
Polecamy

Ubezpieczenie laptopa dziecka – jak ubezpieczyć?

Chwila nieuwagi i szklanka z sokiem ląduje na klawiaturze laptopa. Nieostrożny ruch ręką i komputer znajduje się na podłodze. Znasz to? Twoje dziecko może w każdej chwili uszkodzić lub stracić swojego laptopa. Ale i on sam może nagle ulec awarii. Dlatego warto ubezpieczyć taki sprzęt. Jak to zrobić?

Wykupiona ochrona podczas zakupu

Pierwszą opcją ubezpieczenia laptopa dziecka jest wykupienie dodatkowej ochrony podczas zakupu takiego sprzętu. Często sprzedawcy w sklepach z elektroniką oferują tzw. opcję przedłużenia gwarancji producenta. O co chodzi?

Otóż gwarancja sprzętu elektronicznego, którą daje producent, zwykle wynosi 2 lata. W tym okresie komputer przenośny może zostać naprawiony, wymieniony na nowy lub możesz otrzymać zwrot pieniędzy za nieudany zakup. Po upływie tego czasu ochrona już nie obowiązuje, więc w razie awarii sprzętu, musisz naprawić ją na własną rękę.

Dlatego dla nowego sprzętu możesz wykupić ubezpieczenie laptopa w ramach przedłużonej gwarancji sklepowej np. na 5 lat. Zakres takiego ubezpieczenia jest zależny od szczegółów zawarcia umowy między sklepem a firmą ubezpieczeniową. O szczegóły musisz dopytać sprzedawcę.

Niegrzeczne książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Ubezpieczenie laptopa dziecka w ramach polisy mieszkaniowej

Pod wieloma względami laptop lub podobny sprzęt stał się coraz powszechniejszym elementem, którego ochronę należy rozważyć w ramach polisy ubezpieczeniowej nieruchomości. W pewnym sensie to normalne, że każdy przedmiot, taki jak laptop lub dowolny rodzaj komputera, który znajduje się na wyposażeniu domu, może zostać włączony do programu dotyczącego zabezpieczenia zawartości lub mienia w ramach ogólnych warunków polisy ubezpieczeniowej mieszkania.

Po prostu ubezpiecz mieszkanie i oprócz telewizora, sprzętu AGD, instrumentów muzycznych itd. do zakresu ochrony dodaj laptop dziecka. Podstawowa polisa zabezpieczy sprzęt od tzw. zdarzeń losowych. Może to być zalanie, pożar, starty spowodowane upadkiem, czynnikami atmosferycznymi, wybuchem itd.

Ubezpieczenie sprzętu komputerowego od rabunku lub kradzieży

Czy wiesz, że rabunek i kradzież to nie to samo? A przynajmniej nie dla ubezpieczycieli, którzy rozróżniają dwie opcje ubezpieczeń w tym zakresie.

Jeśli wykupisz polisę od rabunku, wówczas gdy złodziej siłą wyrwie dziecku laptop np. w drodze do szkoły, otrzymasz odszkodowanie za tę sytuację. Natomiast ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem obejmuje sytuacje, w których złodziej np. wybije okno, włamie się do pokoju Twojej pociechy i ukradnie sprzęt komputerowy. Te opcje zwykle są dostępne w ramach rozszerzenia ubezpieczenia mieszkania.

Ochrona laptopa przed burzą

Za oknem szaleje burza, Twoje dziecko nie wyłączyła laptopa z kontaktu, doszło do przepięcia i sprzęt uległ poważnemu uszkodzeniu? Aby w przyszłości uniknąć takich sytuacji, wybierając polisę mieszkaniową, rozważ zakup dodatkowej ochrony urządzeń elektrycznych przed nagłą zmianą napięcia. Czasami opcja ta jest dostępna również w podstawowej wersji ubezpieczenia.

Szczegóły danej polisy zawsze sprawdzisz np. w porównywarkach ubezpieczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.