Kategorie
Rzeczy dla dzieci

W czasie deszczu dzieci się nudzą. Interaktywne zajęcia dla najmłodszych

„W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz”. Ale czy na pewno musi tak być? Nie! Wystarczy zorganizować dla najmłodszych ciekawe zajęcia – np. te z wykorzystaniem prądu, czyli… gry i zabawy edukacyjne online. Sprawdź, co dają dziecku interaktywne zabawy i poznaj kilka propozycji zabaw z dziećmi w domu.

Zajęcia interaktywne, czyli jakie?

Interaktywne zabawy to takie, które angażują zmysły najmłodszych, stymulują rozwój i zmuszają do kontaktu oraz współpracy. To nie bierne oglądanie czy słuchanie bajek, a poznawanie świata i nauka poprzez aktywne uczestnictwo w zabawie.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Interaktywne zabawy powinny pomóc dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, umiejętności lingwistyczne, muzyczne, emocjonalno-społeczne, naturalistyczne (związane z poznawaniem otaczającego świata) czy manualne.

Interaktywne zajęcia online są obopólną korzyścią – zarówno dla maluchów, jak i ich opiekunów. Rodzice uczestniczą w przygodach, które przeżywa dziecko i są blisko, gdy ich pociechy poznają kolejne, pasjonujące aspekty świata. Ponadto mogą być punktem wyjścia do dalszych działań oraz inspiracją dla opiekunów. Jak to możliwe? Przekonajmy się.

Interaktywne gry i zabawy w sieci

Dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami komputerów czy wyświetlaczami tabletów i telefonów. Z jednej strony jest to zjawisko niepokojące, ponieważ maluchy, które zbyt długo wpatrują się w ekrany, nie wykonując przy tym żadnych zadań (po prostu oglądają bajki czy programy dla dzieci), wpadają w trans – przestają myśleć i biernie odbierają sygnały wysyłane z telewizora czy komputera, a to z kolei może mieć negatywny wpływ na ich rozwój. Z drugiej jednak – w tak dynamicznie rozwijającym się świecie trudno zupełnie izolować najmłodszych od elektroniki.

Warto więc wykorzystać mocne strony internetu oraz urządzeń elektronicznych i dać dzieciom dostęp do tych treści, które będą wspierać ich rozwój.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Jak uczyć dzieci poprzez zabawę w internecie? Wystarczy uruchomić strony z darmowymi lub płatnymi aplikacjami. Oto kilka przykładów zabaw, które znajdziesz w sieci:

  • Mycie zębów u hipopotama – dzieci nie tylko koordynują ruchy i uczą się operować myszką lub touchpadem, ale także dowiadują się, jak dokładnie myć zęby i dlaczego warto to robić.
  • Jak rozwija się kasztan – dzieci muszą klikać w kasztanka, a potem obserwować, jak rośnie drzewo. Zabawa tego typu może później zostać przeniesiona poza dom – maluch na własne oczy będzie obserwować, jak rozwijają się drzewa w parku.
  • Segregowanie śmieci – poprzez porządkowanie kolorowych rysunków z wizerunkiem różnego rodzaju odpadów, dziecko rozwija postawę proekologiczną, uczy się rozróżniać kolory czy nazywać przedmioty.
  • Tworzenie odblaskowego plecaka – zabawa ma na celu zaznajomić dziecko z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze, a także rozwija jego kreatywność.
  • Zakręcanie kranu – dziecko doskonali umiejętność posługiwania się myszką, a także zdolności koordynacyjne.
  • Rozpoznawanie instrumentów – maluch wsłuchuje się w dźwięki i uczy się rozpoznawać brzmienie instrumentów.

Nauka poprzez zabawę w internecie pozwala dzieciom poznać świat. Mały odkrywca może dowiedzieć się na przykład, czym jest burza (i że wcale nie jest taka straszna!), jak przechodzić przez ulicę, jak działa ludzkie oko, czy skąd się bierze energia elektryczna w gniazdku.

Interaktywne zabawy z dziećmi a rachunki za prąd

Być może zastanawiasz się, jaki wpływ na rachunki za prąd mają interaktywne zabawy online z dziećmi. Tego typu aktywności wcale nie muszą oznaczać wyższych opłat. Dlaczego?

Po pierwsze, mimo wszystko dziecko nie powinno spędzać zbyt dużo czasu przed ekranem komputera, dlatego zużycie prądu nie musi być wysokie. Po drugie, możesz naładować baterię urządzenia, a w czasie użytkowania tabletu czy laptopa, odłączyć go od prądu.

Uwaga! Reklama do czytania

Życie seksualne rodziców

Wasz związek jest dla dziecka modelem. Buduj autentyczną relację.

Cud rodzicielstwa

Rodzicielstwo to nasza życiowa misja. Słuchajmy dzieci!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Po trzecie, rozważ zmianę sprzedawcy energii elektrycznej. Porównaj taryfę, z której aktualnie korzystasz, z ofertą firmy Po Prostu Energia. Na stronie sprzedawcy możesz skorzystać z kalkulatora energii, dzięki któremu zobaczysz, ile możesz zaoszczędzić. Wystarczą 3 kroki:

  1. Podaj dane ze swojej obecnej faktury, wybierz rodzaj interesującej Cię umowy i podaj inne, wymagane informacje, które będą niezbędne do opracowania Twojej oferty.
  2. Zapoznaj się z propozycjami ofert przygotowanych na podstawie uzupełnionych przez Ciebie danych.
  3. Podaj swoje dane kontaktowe i wyślij zgłoszenie.

Aby skorzystać z usług Po Prostu Energia, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że wypełnisz wniosek online, zostawisz w formularzu nr telefonu i poczekasz na kontakt ze strony przedstawiciela firmy albo zadzwonisz na infolinię. To prosta droga do obniżenia rachunków i zwiększenia oszczędności.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.