| Dzieci w kamperze – jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Dzieci w kamperze – jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Podróż z małymi dziećmi kamperem to nie lada wyzwanie, ze starszymi jest już trochę łatwiej, ale i tak trzeba być przygotowanym na różne sytuacje.

Podpowiadamy, jak przygotować się do podróży kamperem z pociechami w różnym wieku, tak aby zapewnić im rozrywkę, komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo. W dalszej części artykułu znajdziesz też wskazówki co powinieneś ze sobą zabrać podróżując z dziećmi oraz jak zaplanować wycieczkę, aby wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

Co będzie nam potrzebne?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest fotelik. Przepisy dla kampera w tej kwestii niczym nie różnią się od tych dla samochodu osobowego – dziecko podróżujące jednym i drugim pojazdem musi siedzieć w foteliku. Dnia 11 sierpnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w foteliku – przestał mieć znaczenie wiek dziecka, teraz liczy się wyłącznie jego wzrost. Musi więc jeździć nim każde dziecko aż do momentu, gdy osiągnie 1,5 m wzrostu. Dopiero wtedy fotelik może pójść w odstawkę. Podczas jazdy kamperem dziecko w żadnym wypadku nie może po nim spacerować, raczej nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Co jeszcze musimy zabrać z myślą o dziecku? Przede wszystkim łóżeczko do spania, najlepiej wyposażone w siatkę, która całkowicie wyeliminuje ryzyko wypadnięcia z niego dziecka.

O czym musisz pamiętać?

W trosce o bezpieczeństwo swoje i bliskich, zanim ruszysz w trasę zatroszcz się o odpowiednią ochronę w podróży. Na rynku znaleźć można specjalistyczne pakiety ubezpieczeniowe dla kamperów takie jak Motorhome insurance, które zapewnią ochronę nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach (szczegóły na stronie – link). Dzięki temu, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, nie będziesz pozostawiony sami sobie. Najszybciej jak to możliwe, w zależności od potrzeb, otrzymasz pomoc medyczną, techniczną lub prawną.

Precz z nudą

Długie podróże mogą bardzo szybko znudzić dziecko i sprawić, że stanie się ono kapryśne i niezadowolone. Trzeba przygotować więc całą masę atrakcji dla dziecka, które zajmą mu czas i odwrócą uwagę od dłużącej się podróży. Co najlepiej sprawdzi się w tej kwestii? Gry planszowe, książki i zabawki. Pomocna może być też technologia – na telefonie lub tablecie można włączyć ulubioną bajkę naszej pociechy, która umili jej czas i sprawi, że podróż minie w mgnieniu oka.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Czytaj na dziecisawazne.pl

zdrowie
Żelki na odporność, syropki na katar – koncerny farmaceutyczne kochają nasze dzieci!

rodzina
Czego potrzebuje rodzina?

wychowanie
Zagrożenia dla rozwoju małego dziecka

edukacja alternatywna
8 zabaw po angielsku dla przedszkolaka

odżywianie naturalne
Kwasy tłuszczowe dla zdrowych oczu i układu nerwowego – jadłospis dla dzieci od lat 3

edukacja alternatywna
Przykład z góry – rzecz o skandynawskim modelu edukacji

wychowanie
Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko? Skąd się bierze złość i jak jej zaradzić

rodzina
,,Kochać to nie znaczy martwić się, kochać to znaczy ufać” – krótki tekst o byciu matką

zdrowie
Woda, cukier i pochodne morfiny – co znajdziemy w popularnych syropach na kaszel?

edukacja alternatywna
“Puszczyk” w samym środku lasu, czyli czego można nauczyć się w leśnej szkole?