Kategorie
rzeczy dla dzieci

Dzieci w kamperze – jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Podróż z małymi dziećmi kamperem to nie lada wyzwanie, ze starszymi jest już trochę łatwiej, ale i tak trzeba być przygotowanym na różne sytuacje.

Podpowiadamy, jak przygotować się do podróży kamperem z pociechami w różnym wieku, tak aby zapewnić im rozrywkę, komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo. W dalszej części artykułu znajdziesz też wskazówki co powinieneś ze sobą zabrać podróżując z dziećmi oraz jak zaplanować wycieczkę, aby wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

Co będzie nam potrzebne?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest fotelik. Przepisy dla kampera w tej kwestii niczym nie różnią się od tych dla samochodu osobowego – dziecko podróżujące jednym i drugim pojazdem musi siedzieć w foteliku. Dnia 11 sierpnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w foteliku – przestał mieć znaczenie wiek dziecka, teraz liczy się wyłącznie jego wzrost. Musi więc jeździć nim każde dziecko aż do momentu, gdy osiągnie 1,5 m wzrostu. Dopiero wtedy fotelik może pójść w odstawkę. Podczas jazdy kamperem dziecko w żadnym wypadku nie może po nim spacerować, raczej nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Co jeszcze musimy zabrać z myślą o dziecku? Przede wszystkim łóżeczko do spania, najlepiej wyposażone w siatkę, która całkowicie wyeliminuje ryzyko wypadnięcia z niego dziecka.

O czym musisz pamiętać?

W trosce o bezpieczeństwo swoje i bliskich, zanim ruszysz w trasę zatroszcz się o odpowiednią ochronę w podróży. Na rynku znaleźć można specjalistyczne pakiety ubezpieczeniowe dla kamperów takie jak Motorhome insurance, które zapewnią ochronę nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach (szczegóły na stronie – link). Dzięki temu, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, nie będziesz pozostawiony sami sobie. Najszybciej jak to możliwe, w zależności od potrzeb, otrzymasz pomoc medyczną, techniczną lub prawną.

Precz z nudą

Długie podróże mogą bardzo szybko znudzić dziecko i sprawić, że stanie się ono kapryśne i niezadowolone. Trzeba przygotować więc całą masę atrakcji dla dziecka, które zajmą mu czas i odwrócą uwagę od dłużącej się podróży. Co najlepiej sprawdzi się w tej kwestii? Gry planszowe, książki i zabawki. Pomocna może być też technologia – na telefonie lub tablecie można włączyć ulubioną bajkę naszej pociechy, która umili jej czas i sprawi, że podróż minie w mgnieniu oka.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni NATULI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *