fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| Dzieci w kamperze – jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Dzieci w kamperze – jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Podróż z małymi dziećmi kamperem to nie lada wyzwanie, ze starszymi jest już trochę łatwiej, ale i tak trzeba być przygotowanym na różne sytuacje.

Podpowiadamy, jak przygotować się do podróży kamperem z pociechami w różnym wieku, tak aby zapewnić im rozrywkę, komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo. W dalszej części artykułu znajdziesz też wskazówki co powinieneś ze sobą zabrać podróżując z dziećmi oraz jak zaplanować wycieczkę, aby wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

Co będzie nam potrzebne?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest fotelik. Przepisy dla kampera w tej kwestii niczym nie różnią się od tych dla samochodu osobowego – dziecko podróżujące jednym i drugim pojazdem musi siedzieć w foteliku. Dnia 11 sierpnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w foteliku – przestał mieć znaczenie wiek dziecka, teraz liczy się wyłącznie jego wzrost. Musi więc jeździć nim każde dziecko aż do momentu, gdy osiągnie 1,5 m wzrostu. Dopiero wtedy fotelik może pójść w odstawkę. Podczas jazdy kamperem dziecko w żadnym wypadku nie może po nim spacerować, raczej nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Co jeszcze musimy zabrać z myślą o dziecku? Przede wszystkim łóżeczko do spania, najlepiej wyposażone w siatkę, która całkowicie wyeliminuje ryzyko wypadnięcia z niego dziecka.

O czym musisz pamiętać?

W trosce o bezpieczeństwo swoje i bliskich, zanim ruszysz w trasę zatroszcz się o odpowiednią ochronę w podróży. Na rynku znaleźć można specjalistyczne pakiety ubezpieczeniowe dla kamperów takie jak Motorhome insurance, które zapewnią ochronę nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach (szczegóły na stronie – link). Dzięki temu, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, nie będziesz pozostawiony sami sobie. Najszybciej jak to możliwe, w zależności od potrzeb, otrzymasz pomoc medyczną, techniczną lub prawną.

Precz z nudą

Długie podróże mogą bardzo szybko znudzić dziecko i sprawić, że stanie się ono kapryśne i niezadowolone. Trzeba przygotować więc całą masę atrakcji dla dziecka, które zajmą mu czas i odwrócą uwagę od dłużącej się podróży. Co najlepiej sprawdzi się w tej kwestii? Gry planszowe, książki i zabawki. Pomocna może być też technologia – na telefonie lub tablecie można włączyć ulubioną bajkę naszej pociechy, która umili jej czas i sprawi, że podróż minie w mgnieniu oka.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

edukacja alternatywna
Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? Fragment książki “Nowa szkoła”

edukacja alternatywna
“Nowa szkoła” to książka dla gotowych na zmianę polskiej szkoły

edukacja alternatywna
Jak uczy się mózg i jak szkoła może wspierać naturalne procesy uczenia się?

rodzina
“Jeśli nie działasz razem z dzieckiem, ono nie będzie działać z tobą”, czyli na czym dokładnie polega współdziałanie?

wychowanie
5 fundamentów dobrej relacji z dzieckiem

odżywianie naturalne
10 wyjątkowo bogatych superfoods prosto z… Polski!

edukacja alternatywna
4 warunki efektywnej nauki języka w szkole

rodzina
Rodzice potrzebują kontaktu z naturą i… z innymi dorosłymi

wychowanie
5 rzeczy, których nie można zmienić u dzieci

edukacja alternatywna
W pułapce szkolnych ocen