Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Warszawa, Kraków, Praga, Rzym, Paryż, Londyn… przewodniki turystyczne dla dzieci

Wydawnictwo Expressmap specjalizuje się w publikacjach kartograficznych: mapach, przewodnikach, atlasach. Wśród nich można odnaleźć prawdziwą perełkę – serię przewodników po europejskich miastach dla młodych podróżników.

przewodniki

Każdy z przewodników jest ilustrowany przez jedną z najlepszych współczesnych polskich ilustratorek dla dzieci – Mariannę Oklejak. Spod jej ręki wyszły prace do popularnej serii o Basi i to ona zaprojektowała i zilustrowała niezwykłą książkę o polskiej kulturze ludowej Cuda wianki. Charakterystyczny styl Marianny Oklejak, jej nie do końca serio, pełne szczegółów rysunki zmieniają przewodnik w piękną książkę. Warto zobaczyć, jak artystka pokazała dzieła Leonarda da Vinci czy krakowskie szopki.

rzym

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Autorką tekstów w przewodnikach jest Marta Spingardi – podróżniczka, która aktualnie przygotowuje się wraz z rodziną do wyprawy dookoła świata w odcinkach. Wszystkie miasta opisane są lekko i dowcipnie, widać też, że autorka ma o nich ogromną wiedzę. Świetnie zna zarówno ich historię, słynnych ludzi, budowle, jak i całą masę ciekawostek, które sprawiają, że przewodniki czyta się z wypiekami na twarzy.

paryz

W serii ukazały się następujące tytuły:

Warszawa dla młodych podróżników

O budowach, przebudowach i odbudowach najsłynniejszych warszawskich budynków i najsłynniejszych gmachów stolicy – pałacu w Wilanowie, Pałacu Kultury i Nauki i kamieniczek Starego Miasta. O rezydencjach królów, urzędników i o mieszkaniach całkiem zwyczajnych obywateli.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!
praga_warszawa
warszawa_dla_dzieci

Kup w Natuli.pl – Warszawa dla młodych podróżników

Kraków dla młodych podróżników

O słynnych krakowianach, między innymi Janie Matejce i Helenie Rubinstein, o tym, kim byli mieszkańcy Kazimierza, o kopalni soli w Wieliczce, a także o krakowskich legendach.

krakow_okladka

Kup w Natuli.pl –  Kraków dla młodych poróżników

Rzym dla młodych podróżników

O starożytnych początkach i o dziełach sztuki nie tylko Michała Anioła. A także o tym, czym najchętniej jeżdżą rzymianie.

rzym_okladka

Kup w Natuli.pl –  Rzym dla młodych podróżników

Paryż dla młodych podróżników

Dlaczego kupa żelastwa stała się symbolem Paryża, co kryją w sobie katedra Notre Dame i Luwr, dlaczego wybuchła rewolucja francuska i w co się ubierają paryżanki.

paryz_okladka

Kup w Natuli.pl –  Paryż dla młodych podróżników

Barcelona dla młodych podróżników

O smoku z Casa Batlló, słynnych budynkach Gaudiego, stadionie FC Barcelony i artystach: Pablu Picassie i Joanie Miró.

barcelona
barcelona_okladka

Kup w Natuli.pl –  Barcelona dla młodych podróżników

Praga dla młodych podróżników

Między innymi o tym, kogo Golem powiesił na latarni i komu bije zegar Orloj, dlaczego Hus wyrzucił namiestników królewskich przez okno oraz kogo malował Alfons Mucha.

Praga_okladka

Kup w Natuli.pl –  Praga dla młodych podróżników

Londyn dla młodych podróżników

Ploteczki o królowej Wiktorii, informacje o pożarze w teatrze szekspirowskim, tajemnice twierdzy Tower i jej strażników, a także kim był pan Twinning.

Przewodniki dla dzieci są pięknie wydane, a przy tym małe i poręczne – zmieszczą się niemal wszędzie i łatwo zabrać je w podróż niezależnie od środka transportu.

Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.