Kategorie
Ekowiadomości

Godzina dla Ziemi

Sobota, 31 marca, godzina 20:30. ZGAŚ ŚWIATŁO!

Godzina dla Ziemi WWF to to największa globalna inicjatywa społeczna, zainicjowana przez organizację ekologiczną WWF. To godzina wyłączonego prądu, zgaszonych świateł. W tym roku przypada ona 31 marca od 20:30 do 21:30. 31 marca symbolicznie zgasną iluminacje znanych budynków i obiektów architektonicznych w Polsce i na świecie oraz światło w domach osób, które zdeklarowały udział w akcji. Dwa lata temu akcja ta ogarnęła ok. 130 krajów, a rok temu, tj. w 2011, już 135.

SOBOTA, 31 MARCA, GODZINA 20:30. ZGAŚ ŚWIATŁO!

„Nie powstrzymamy degradacji środowiska naturalnego czy nadmiernej emisji gazów cieplarnianych, oszczędzając energię raz do roku przez jedną godzinę, tylko przez cały rok. Poprzez Godzinę dla Ziemi WWF przypominamy o potrzebie oszczędzania naturalnych zasobów Ziemi oraz o tym, że wprowadzając drobne zmiany w naszym codziennym życiu wspólnie możemy wpłynąć na losy naszej planety” – podkreśla Małgorzata Kosowska z WWF Polska.

Cele:

  • nakłonienie do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach,
  • wzbudzenie chwili refleksji nad zmianami klimatu,
  • wyrabianie proekologicznych nawyków.

W tym roku obok największych miast i ikon architektury z całego świata zgasną światła w wybranych domach aż 40 miast w Polsce. Do akcji przystąpią: Warszawa, Poznań, Kalisz, Kraków, Zielona Góra, Katowice, Wrocław, Opole, Częstochowa, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Koszalin, Szczecin, Olsztyn, Elbląg, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Płock, Pruszków, Luboń, Nowy Sącz, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Dąbrowa Górnicza, Racibórz, Będzin, Wałbrzych, Ostrowiec Świętokrzyski, Rzeszów, Malbork, Gniewino, Starogard Gdański, Chełmno, Grudziądz, Barcin, Trzebiatów, Dobre Miasto i Pruszcz Gdański.

WWF Polska zachęca do przyłączenia się do akcji na wwf.pl/godzinadlaziemi.


Źródło: wwf.pl

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.