100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Osiem książek od wydawnictwa Helion dla rodziców i dzieci

Osiem książek od wydawnictwa Helion dla rodziców i dzieci

Helion to wydawnictwo specjalizujące się w informatyce. Warto wiedzieć, że wydają także książki dla dzieci z tej dziedziny. Ale w skład Grupy Helion wchodzą też różne inne mniejsze, bardzo ciekawe wydawnictwa. Warto zerknąć na ich ofertę w dziedzinie książek o psychologii (wydawnictwo Sensus) czy przewodników turystycznych (wydawnictwo Bezdroża). Można w nich znaleźć ciekawe propozycje dla rodziców.

Psychologia i wychowanie

Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych

A gdyby tak spojrzeć na proces wychowania jak na zadanie twórcze? Jego rezultatem jest końcowe dzieło w postaci człowieka gotowego do samodzielnego życia. Rodzic zaś w takim razie jest po prostu artystą! Autorka, Elżbieta Chlebowska, jest matką czwórki dzieci, pedagogiem szkolnym, pracownikiem poradni psychologiczno-pedagogicznej, terapeutką, socjoterapeutką i trenerką w Szkole dla Rodziców i Wychowawców. Można zaufać jej wiedzy i doświadczeniu. W książce bez zbędnego teoretyzowania omawia takie kwestie jak: komunikacja z dzieckiem, ustalanie granic, podejście do emocji i uczuć dziecka, budowanie wspólnych planów na przyszłość, a także jak rodzic może zostać bohaterem swojego dziecka.

Kup w Natuli – 29,90

Wychowawcze czary-mary. Odzyskaj spokój w domu i ciesz się z posiadania dziecka

Międzynarodowy bestseller o wychowaniu przetłumaczony na ponad 20 języków, sprzedany w ponad 1,25 milionów egzemplarzy. Książka otrzymała główną nagrodę NAPPA (Międzynarodowa Nagroda wśród Publikacji dla Rodziców). Jej autorem jest dr Thomas Phelan, psycholog kliniczny, wykładowca i autor licznych publikacji w dziedzinie wychowania dzieci, specjalista od zaburzeń deficytu uwagi. Stoi on na stanowisku, że wychowanie dziecka wymaga co najmniej takiej samej staranności jak praca zawodowa, i uważa, że każdemu w tej dziedzinie przyda się przeszkolenie. Książka jest reklamowana hasłem, że powinno się ją dodawać w  szpitalu do każdego noworodka i coś w tym chyba jest – autor pisze bardzo rozsądnie, a do tego z humorem i dystansem, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia lekturę.

Kup w Natuli – 31,50

Macierzyństwo bez Photoshopa

Ta książka to efekt czwartej już edycji Macierzyństwa bez lukru – charytatywnej akcji mającej pokazywać prawdziwy obraz macierzyństwa. Składają się na nią szczere, prawdziwe historie matek, ale także – uwaga! – ojców. Niezwykła, bardzo potrzebna książka, bez upiększania i oszukiwania pokazuje prawdę o rodzicielstwie.

Widuję Was, mamy, codziennie. Co czujecie, patrząc na siebie w lustrze? Widzicie starsze niż kiedyś, niedoskonałe ciało? Zobaczcie w nim bogactwo doświadczeń, siłę i mądrość. Dałyście życie, karmiłyście, stworzyłyście nowego człowieka. Dajecie mu zdrowie i ciepło, poczucie bezpieczeństwa i morze miłości. Przejrzyjcie się w oczach swoich dzieci, spójrzcie oczami partnera. Jesteście piękne, choć czasami w to wątpicie. Jesteście silne, mimo że często w to nie wierzycie. Jesteście mądre, a nie zawsze sobie ufacie. Jesteście mocne jak drzewo tańczące na wietrze – nie dajcie się rozmieniać na wióry (Julita Hypki, autorka bloga doulajulita.pl, współautorka książki).

Kup w Natuli – 31,00

Recepta na dorastanie. Wychowaj dziecko na szczęśliwego nastolatka

Bycie rodzicem to wyzwanie, ale jak mówi stare i prawdziwie przysłowie: “Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot”. Coś w tym jest, bo im bardziej skomplikowaną istotą ludzką staje się nasze dziecko, tym trudniej dobrać do niego właściwą “instrukcję obsługi”. W swoim poradniku Brian Tracy i Alec Forstrom pokazują, jak traktować nastolatka, jak chronić go przed używkami, jak budować relacje ze szkołą, jak nauczyć go odpowiedzialności i jak budować więź z młodym człowiekiem.

Kup w Natuli – 36,50

Psychologia relacji

Mateusz Grzesiak, międzynarodowy trener, nauczyciel i coach, napisał książkę, w której zawarł wiedzę na temat relacji międzyludzkich. Ich podstawą, niezależnie od rodzaju tej relacji, jest komunikacja. Sposób i jakość komunikacji decydują o wartości relacji z partnerem, z dzieckiem, z przyjaciółmi. Biorąc pod uwagę, że 40 procent małżeństw w Polsce nie może się porozumieć (o czym świadczy tyleż rozwodów), książka jest bardzo potrzebna.

Kup w Natuli – 36,90

Podróże

Polska z dzieckiem

Z tą książką możecie odkryć Polskę na nowo. Zawiera praktyczne porady ułatwiające podróżowanie z małymi dziećmi, zasady, których należy przestrzegać, aby rodzinna wyprawa zaliczała się do udanych, omówienie dwudziestu turystycznych regionów Polski, atrakcji, które spodobają się całej rodzinie: festiwali, akwaparków, planetariów, ogrodów zoologicznych, ruin, ogrodów botanicznych, kolejek wąskotorowych, zabytkowych pałacyków i wielu innych przyjaznych rodzinom miejsc. Ciekawym dodatkiem są baśnie i legendy, które warto przeczytać czy opowiedzieć dzieciom podczas wycieczki. Możecie się zdziwić, ile atrakcji czeka na was w Polsce!

Kup w Natuli – 36,50

Tatry z dzieckiem

Anna i Marcin Szymczakowie to geografowie, pasjonaci fotografii i rodzice podróżujący z dziećmi. W swojej książce, która jest efektem ich doświadczeń – wielu rodzinnych i samotnych wyjazdów – udowadniają, że z dziećmi da się wędrować po górach, trzeba tylko wiedzieć jak. Publikacja zawiera propozycje tras po Tatrach polskich i słowackich, mapy, praktyczne wskazówki, alternatywne pomysły na spędzanie czasu z dziećmi w górach podczas niepogody, ciekawostki i historie z życia wzięte.

Kup w Natuli – 31,90

Programowanie 

Młody mistrz programowania. Języki Baltie i Scratch dla dzieci

Programowanie stało się jedną z kluczowych i bardzo pożądanych umiejętności we współczesnym świecie. Niestety, póki co na szkolną edukację w tej kwestii nie można za bardzo liczyć. Książka została napisana w taki sposób, aby umożliwić naukę także tym dzieciom, których rodzice nie są specjalistami w dziedzinie programowania. Wystarczy zainstalować w komputerze środowiska Baltie i Scratch i postępować zgodnie z wytycznymi z książki. Warto zabawę w programowanie rozpocząć jak najwcześniej – najprostsze zadania są wykonalne nawet dla kilkulatków, ale rodzice także mogą się czegoś nauczyć!

Kup w Natuli – 36,50

Książki wydawnictwa Helion można kupić w Natuli.pl


Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

“Nie jestem szalona, jestem cykliczna” – rozmowa z Samią o cyklicznej naturze kobiet

“Wiem, jak bardzo mnie kochacie i martwicie się, że nie chcę jeść nowych rzeczy”. List dziecka z neofobią żywieniową

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Przejdz do: