Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Zabawki Epideixis – nauka przez zabawę inspirowana metodą Montessori

Patrząc na sklepowe półki, można nabrać pewności, że zabawki produkuje się jedynie z plastiku, wyłącznie na licencji amerykańskich koncernów i zawsze z podziałem na płeć. Wystarczy jednak trochę poszukać, aby odkryć zupełnie inny zabawkowy świat.

Polska firma Epideixis produkuje ekologiczne zabawki z naturalnych materiałów (drewno, karton), które dają nieskończone możliwości zabawy i wspierają rozwój dziecka. Epideixis tworzy zabawki inspirowane metodą Montessori, wspomagające samodzielne nabywanie przez dziecko poszczególnych umiejętności (na przykład dotyczących edukacji matematycznej, językowej, przyrodniczej, sensorycznej czy tych potrzebnych w codziennym życiu). Z jednej strony są one niezwykle proste, co pozwala używać ich na milion sposobów w codziennych zabawach maluchów, z drugiej – dzięki szczegółowym instrukcjom z propozycjami wykorzystania i zadaniami mogą służyć jako pomoce naukowe i terapeutyczne.

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Noszenie dzieci

Poradnik dla noszących rodziców

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Według Marii Montessori w okresie dzieciństwa występują tak zwane fazy wrażliwości, podczas których dzieci są szczególnie podatne na nabywanie pewnych umiejętności. Nabycie ich poza fazą wrażliwą jest praktycznie niemożliwe (np. dziecko, które nie mówiło do wieku 6 lat, nie nauczy się sprawnie posługiwać mową w późniejszym życiu). Podczas pierwszych sześciu lat życia dziecko skupione jest na języku, ruchu, zachowaniach społecznych i porządku. W tym okresie uczy się mówić, interesuje się literami, zaczyna pisać i czytać. Pomoce Epideixis uwzględniają okresy wrażliwe w rozwoju dziecka.

Zabawki Epideixis:

  • służą zdobywaniu nowych doświadczeń,
  • uczą samodzielności,
  • wspomagają proces samokształcenia oparty na samokontroli,
  • zawierają szczegółowe instrukcje z mnóstwem scenariuszy rozwijających zabawy,
  • są tak zaprojektowane, że można używać ich do najróżniejszych zabaw, np. w odtwarzanie ról, do budowania garaży, domów, zabawy w sklep, w dom, w gotowanie,
  • wspierają nabywanie umiejętności właściwych dla faz wrażliwych w rozwoju dziecka,
  • nie są zróżnicowane płciowo.

Studnia Jakuba

Zestaw kolorowych, drewnianych drążków służących do budowania konstrukcji, odwzorowywania i tworzenia własnych figur geometrycznych. Zabawa w studnię Jakuba polega na układaniu drążków jeden na drugim w kształt studni tak, by nie zburzyć jej konstrukcji.

studnia1Kup w Natuli – 60,00

Klocki Edu

Drewniane klocki z literami. Ich zaletą jest to, że są oparte na polskim alfabecie, zawierają wszystkie specyficzne dla naszego języka litery i dwuznaki. Litery na klockach są zarówno wielkie, jak i małe, czyli takie, jakie zwykle występują w tekstach drukowanych. Dzięki temu dziecko szybko opanowuje umiejętność czytania standardowego tekstu.

eduKup w Natuli – 115,00

Klocki Bio

Zestaw ośmiu drewnianych prostopadłościanów. Dzięki dołączonej instrukcji ze zwykłych klocków zmieniają się w rozwojową zabawkę i pomoc edukacyjną. Zadania podzielone są na cztery stopnie trudności. Z najprostszymi poradzą sobie kilkulatki, ale najtrudniejsze mogą sprawić kłopot nawet dorosłym. Klocki uczą odwzorowywania układów oraz samodzielnego tworzenia przestrzennych budowli.

klockibioKup w Natuli – 42,00

Stonoga Agata

Drewniana nawlekanka w formie gąsienicy wspomaga naukę kolorów i rozpoznawanie podobieństw i różnic oraz umożliwia tworzenie kolorystycznych wzorów, a także ćwiczy zdolności manipulacyjne. Wiek: 3+

stonogaagataKup w Natuli – 46,00

Gra Tres

Świetna gra logiczna, która wywodzi się z popularnej gry w kółko i krzyżyk. Tutaj mamy do dyspozycji jeszcze płaszczyznę pionową, co znacznie uatrakcyjnia, a jednocześnie utrudnia zabawę. Zasady są proste: należy tak nakładać kółka na patyk, aby jak najszybciej zająć w jednej linii trzy miejsca obok siebie. Gra ćwiczy spostrzegawczość, myślenie logiczne i strategiczne.

tres_z-krazkami_mKup w Natuli – 59,00

Paleta przedszkolaka

Zestaw umożliwiający wiele zabaw oraz naukę. Składa się z okrągłej podstawy i tematycznych tarcz z ilustracjami. Umożliwia wiele wariantów zabawy połączonej z nauką rozpoznawania kolorów, sortowania według wielkości, kształtu, barwy, przeznaczenia, wyszukiwania podobieństw i różnic oraz łączenia w pary.

paletaKup w Natuli – 64,00

Mozaika

Zestaw drewnianych klocków: trójkątów i rombów. Świetna zabawka, ale także pomoc terapeutyczna wskazana przy dysgrafii i dysleksji. Z klocków można układać własne wzory, rozbudowywać, dokańczać albo poprawiać błędnie ułożone. Zabawka ćwiczy koncentrację, umiejętność analizowania oraz tworzenie logicznych struktur i kombinacji. Dostępna także w wersji XXL.

mozaika2

Kup w Natuli – 48,00

mozaikaxxl

Kup w Natuli – 145,00

Drążki edukacyjne

Zabawka składa się z drewnianych drążków, koralików do nawlekania oraz podstawki. Zadania o różnym stopniu trudności wymagające odwzorowywania układów rozwijają zdolności twórcze, spostrzegawczość, koncentrację oraz umiejętność obserwowania, analizowania i wyciągania wniosków, a także tworzenia logicznych struktur i kombinacji.

drazkiKup w Natuli – 120,00

Memo przestrzenne

W zestawach znajdują się klocki z wyciętymi kształtami (owoców i warzyw lub zwierząt – w zależności od zestawu), kolorowe i niebarwione warzywa i owoce (albo zwierzęta) oraz klocki daszki. Możliwości zabawy są niemalże nieograniczone. Zabawka ćwiczy małą motorykę, wspiera rozwijanie spostrzegawczości, umiejętność zapamiętywania, naukę kolorów i nazw zwierząt (lub owoców i warzyw), rozpoznawanie i kojarzenie kształtów, a także koncentrację uwagi i logiczne myślenie. Świetna pomoc edukacyjna dla dzieci niedowidzących i niewidomych. Memo “W świecie zwierząt” otrzymało dwie prestiżowe nagrody: Zabawka Roku 2013 oraz nagrodę główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku 2014 organizowanym przez Komitet Obrony Praw Dziecka.

memo1

Kup w Natuli – 149,00

memo2Kup w Natuli – 149,00

Entliczek pentliczek

Wycięte w drewnianej planszy literopodobne kształty stanowią labirynt, po którym mogą poruszać się drewniane kulki w różnych kolorach. Zadanie polega na właściwym ich ułożeniu zgodnie z dołączonymi wzorami albo zaprojektowaniu własnych kombinacji. Zabawka przygotowuje do nauki pisania, ćwiczy małą motorykę oraz koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację. Uczy też logicznego myślenia. Instrukcja zawiera także wariant gry dla kilku osób jednocześnie.

entliczekKup w Natuli – 99,00

Domino Samo

Domino zaprojektowane do nauki orientacji w przestrzeni i rozpoznawania prawej i lewej strony. Bohaterem na poszczególnych obrazkach jest SAMO – postać symbolizująca małe dziecko.

dominoKup w Natuli – 32,00

Liczmany

To 102 sześcienne klocki w sześciu kolorach. Dołączona instrukcja zawiera mnóstwo zadań o zróżnicowanym stopniu trudności dotyczących tworzenia mandali, budowli i brył. Liczmany ułatwiają naukę liczenia, wprowadzają pojęcia zbioru i podzbioru, wspomagają kształtowanie wyobraźni przestrzennej.

liczmany_2

Kup w Natuli – 63,00

Zabawki Epideixis można kupić w Natuli.pl

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.