Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Zabawna nauka czy naukowa zabawa?

Zabawa wypełnia znaczną część życia dziecka, zwłaszcza na początkowym etapie jego rozwoju. Jednak zabawa może być nie tylko źródłem ogromnej radości, ale także wspaniałą okazją do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności, tak niezbędnych w codziennym, dorosłym życiu.

9832160136_0c5edbc1ac_z

Jak połączyć zabawę z nauką?

Wielu rodziców zastanawia się, jak najlepiej połączyć zabawę z nauką, by dostarczała ona przede wszystkim wiele przyjemności. Niezwykle pomocne w tej kwestii mogą okazać się zabawki edukacyjne, dostępne w sklepach takich jak Merlin. Dzięki nim nasza pociecha może rozwijać swoje zainteresowania, czy wzbogacać posiadaną wiedzę w najlepszy z możliwych sposobów.

Pierwsze zabawki edukacyjne

Na pierwszą zabawkę edukacyjną można z powodzeniem zdecydować się już w pierwszym roku życia dziecka. Kolorowe maty interaktywne czy pluszowe zwierzątka, które wydawanymi po naciśnięciu dźwiękami stymulują malucha, będą idealną propozycją dla ciekawego świata dziecka. Ponadto, akcesoria te wykonane są z miękkich, miłych w dotyku i bezpiecznych materiałów, w związku z czym nasza pociecha może sięgać po nie bez obaw.

Na kolejnym etapie rozwoju świetnym pomysłem będą zabawki edukacyjne, pomocne w zdobywaniu nowych umiejętności, wśród których wymienia się przede wszystkim rozpoznawanie kształtów, kolorów czy części ciała. W tej roli znakomicie sprawdzą się różnego rodzaju klocki, książeczki oraz interaktywne maskotki, które zapewniają wiele godzin rozrywki.

Zabawki edukacyjne dla nieco starszych

Kiedy nasza pociecha już trochę podrośnie, przyjdzie czas na zabawki edukacyjne, przy pomocy których będziemy mogli zabrać ją w niezwykłą podróż do świata liter i liczb. Na początku najlepszym rozwiązaniem będą rozmaite książeczki, przykuwające wzrok dziecka barwnymi grafikami. Później możemy zdecydować się już na kolorowe klocki czy układanki w kształcie literek i cyfr.

9832138864_8e57b18c67_z

Wraz z wiekiem dziecka, spektrum możliwości wyboru zabawek edukacyjnych znacznie się poszerza. Do dyspozycji będziemy mieć już nie tylko klocki czy maskotki, ale też pierwsze książeczki z zadaniami, łamigłówki i zestawy dydaktyczne, które pozwolą maluchowi odkryć tajemnice świata nauki, a ponadto zainspirują do bezustannego zdobywania nowej wiedzy i rozwijania umiejętności.

Zabawki edukacyjne to idealny sposób na efektywne połączenie zabawy i nauki. Dzięki nim nasza pociecha może w łatwej i przystępnej formie poznawać otaczający ją świat. Co więcej, sięgając po zabawkę edukacyjną, możemy zadbać o odpowiedni rozwój intelektualny malucha, dając mu jednocześnie wiele radości. A beztroski uśmiech dziecka jest dla rodzica bezcenny.

foto: link, link

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.