Kategorie
Polecamy

Zabieg obkurczania pochwy laserem MonaLisa – na czym polega, jakie są efekty?

Utrata naturalnego napięcia ścian pochwy istotnie wpływa na obniżenie samooceny i komfortu kobiety, zwłaszcza w trakcie zbliżeń intymnych. Zmiany następujące po porodzie lub w okresie przekwitania można jednak cofnąć za pomocą zabiegów laserowych. Jednym z nich jest MonaLisa Touch – laser określany jako bezinwazyjna metoda obkurczania pochwy. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i jakie efekty możesz uzyskać!

Komfort sfer intymnych 

Na zabieg rewitalizacji pochwy, czyli laserowego obkurczania jej ścian, decydują się kobiety w różnym wieku. Pochwa jest silnie elastyczna, dzięki czemu powraca do pierwotnej wielkości pomimo intensywnego rozciągania w trakcie porodu. Niemniej jednak każdy poród naturalny, a także utrata napięcia następująca wraz z wiekiem i spadkiem poziomu żeńskich hormonów pozostawia na ciele kobiety nieuniknione zmiany.

Kobiety mają różne kompleksy. Do niektórych z nich można się przyzwyczaić, inne ukryć pod ubraniem lub zamaskować makijażem. Jednak te dotyczące miejsc intymnych wpływają nie tylko na wygląd, ale także na inne sfery życia. Zespół rozluźnienia pochwy skutkuje obniżeniem samooceny i zakłopotaniem podczas zbliżeń partnerskich. Jest to problem powszechnie występujący, ale nie oznacza to, że nie można mu zaradzić. 

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Nadmierne rozluźnienie pochwy nie jest jedynie kompleksem i defektem estetycznym. Utracie jędrności i poszerzeniu ścian pochwy bardzo często towarzyszą:

 • osłabione doznania w trakcie zbliżeń lub ich całkowity brak,
 • nietrzymanie moczu,
 • podatność na infekcje intymne,
 • zwiększone ryzyko wypadania macicy.   

Kto może skorzystać z zabiegu rewitalizacji i obkurczania pochwy? 

Laserowe obkurczanie pochwy ma na celu poprawę jej napięcia, dzięki czemu uzyskuje się efekty w postaci znacznego zwężenia jej ścian. Zabieg taki dedykowany jest więc wszystkim kobietom, które mają problem z nadmiernym rozciągnięciem pochwy w wyniku czynników, takich jak m.in.:

 • porody naturalne,
 • urazy doświadczone w trakcie porodu,
 • uraz po zabiegach ginekologicznych,
 • niedobory estrogenów, 
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • suchość pochwy. 

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Istnieje wiele metod, które mogą poprawić kondycję tkanek stref intymnych. Zabiegi laserowego obkurczania pochwy należą jednak do najmniej inwazyjnych. Cechują się wysokim profilem bezpieczeństwa i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji – wspominają lekarze z Centrum DER-MED w Katowicach, którzy stosują laser MonaLisa Touch.   

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Rewitalizacja pochwy laserem trwa maksymalnie 30 minut. W trakcie jego przeprowadzania wiązka lasera kierowana jest dokładnie w miejsce wymagające rewitalizacji, czyli odnowy. 

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jedyne odczucia to ciepło. Praktycznie bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnych czynności. Zaleca się jedynie wstrzemięźliwość seksualną przez okres 14 dni po zabiegu. W tym czasie należy również unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i gorących kąpieli.   

Efekty po zabiegu laserem MonaLisa Touch

Pod wpływem lasera tkanki zostają pobudzone do produkcji naturalnych związków zapewniających jędrność i napięcie. Mowa o włóknach kolagenowych, które w wyniku różnych czynników ulegają rozciągnięciu. 

Energia termiczna emitowana przez laser MonaLisa Touch oddziałuje na wspomniane włókna powodując ich skrócenie i pogrubienie. Efektem jest obkurczenie i modelowanie ścian dróg rodnych, co jest wyraźnie odczuwalne zwłaszcza w trakcie zbliżeń intymnych. 

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Zwężenie ścian pochwy wpływa m.in. na jakość doznań. Po zabiegu rewitalizacji i obkurczania pochwy uzyskuje się efekty, takie jak:

 • poprawa ukrwienia tkanek, a tym samym większa wrażliwość pochwy; 
 • odbudowa błony śluzowej pochwy, co ma znaczenie dla zachowania prawidłowego nawilżenia; 
 • redukcja bólu i dyskomfortu odczuwanego w trakcie kontaktów seksualnych przed zabiegiem;
 • wyraźne zwężenie i ujędrnienie ścian pochwy.

Jeśli doskwiera Ci wysiłkowe nietrzymanie moczu lub chcesz na nowo poczuć pewność siebie i komfort podczas zbliżeń intymnych – sprawdź zabiegi ginekologii estetycznej w Centrum DER-MED w Katowicach! 

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.