Zasłony czy firanki - które bardziej pasują do pokoju Twojego dziecka?
| Zasłony czy firanki – które bardziej pasują do pokoju Twojego dziecka?

Zasłony czy firanki – które bardziej pasują do pokoju Twojego dziecka?

Pokoje naszych dzieci urządzamy z dbałością o każdy szczegół. Wśród wyposażenia nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy okna. To właśnie ona nadaje klimat pomieszczeniu, zdobi je a wręcz może wiele mówić o zamieszkującym pokój domowniku.

Jakie firanki do pokoju dziecięcego?

Rynek oferuje bardzo szeroki wybór firanek i zasłon. Przy ich wyborze kierujemy się między innymi zainteresowaniami dziecka, a także względami praktycznymi. Krótkie firany świetnie sprawdzą się w pokoju malucha, który dopiero zaczyna eksplorować otaczającą go przestrzeń, w związku z czym sięgające ziemi zasłony dla dzieci mogły by być zbyt dużą pokusą do ciągnięcia.

Zasłony dla dziewczynki i chłopca

Kolorowe postacie z ulubionych bajek czy książek mogą sprawić, że dziecko poczuje się jak w świecie swoich marzeń i fantazji. Dzieci lubią motywy radosne i kolorowe – na czystą biel bez żadnych dodatków przyjdzie jeszcze czas. Zadbajmy również o to, by były łatwe w praniu i odporne na zabrudzenia.

Odpowiedni dobór tkaniny na zasłony do pokoju dziecięcego

Wybierając zasłony dziecięce warto postawić na konkretne materiały, które dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzają się właśnie w dziecięcych pokojach. Pierwszym z nich jest żakard. Solidny, trwały i mocny – z powodzeniem przetrwa nawet najbardziej intensywne zabawy w dziecięcym pokoju.

Woal natomiast to materiał, który wyśmienicie nadaje się do wykonywania nadruków na firanki dziecięce, dzięki czemu pozwala na tworzenie kolorowych i radosnych wzorów, wprost idealnych do dziecięcego pokoju. Woal ma również tę zaletę, że nie musimy go bardzo dokładnie prasować w wysokich temperaturach a do tego bardzo szybko wysycha po praniu.

Dla wymagających

Poza tradycyjnymi firanami, które upinane są za pomocą żabek, modne w ostatnich sezonach są firany na przelotkach i na szelkach. To rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w pokoju niemowlaka nadając mu elegancji i ciepła. Firany tego typu są również cenione przez starsze dzieci, którym zależy na tym, aby być na czasie.

 Jak profesjonalnie udekorować pokój?

Alena to to sklep z wieloletnią tradycją, bogatym asortymentem i profesjonalną obsługą, która czuwa nad tym, by zakup usatysfakcjonował każdego klienta, a produkty były wykonane z najwyższą starannością i z najlepszych materiałów.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

olini
Prosta rzecz, która poprawi dietę twojego dziecka

wychowanie
Jak praktykować rodzicielstwo bliskości z dzieckiem w wieku szkolnym?

wychowanie
“Instrukcja obsługi” dziecka nie istnieje! Szukając jej, możesz stracić to, co najcenniejsze

wychowanie
Uprościć rodzicielstwo! „Wiele dzisiejszych problemów z zachowaniem obserwuje się u dzieci, które mają zbyt wiele rzeczy oraz żyją zbyt szybko”

POLECAMY
“Nic tak nie tworzy przyszłości, jak marzenia”. O czym marzą polskie dzieci?

niemowlę
Świąteczny czas może być trudny dla niemowląt

rodzina
“Zjedz uszka, bo babci będzie przykro”, czyli jak radzić sobie z presją przy świątecznym stole?

wychowanie
Mózg dziecka na świątecznych zakupach

wychowanie
17 ważnych pytań o rodzicielstwo

wychowanie
Dawanie prezentów to nie to samo, co kupowanie prezentów