Kategorie
Ekowiadomości

Zwierzęca joga dla dzieci

O zaletach jogi pisaliśmy już kilka razy. Jedną z nich jest możliwość redukcji stresu, ale joga sprzyja także koncentracji, zwiększeniu świadomości własnych stanów psychicznych, pomaga w wyciszeniu i uspokojeniu się. Poprzez ruch można się wyzbyć stresu i napięć niemal całkowicie. Dotyczy to tak dorosłych, jak i dzieci. I wcale nie ma potrzeby, by zapisywać dziecko na zorganizowane zajęcia. Możemy zorganizować je sami, chociażby podczas zabawy w domu czy spaceru.

joga2

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Naśladowanie ruchów zwierząt poprzez specjalne ułożenie ciała to także joga. Poza walorami, o których wspominamy wyżej, dzieci dodatkowo uczą się szacunku do zwierząt i wzmacniają więź z nimi.

joga1

Poproście dziecko, by wybrało zwierzę, pomyślało o nim, “stało się” nim. Poprośmy, by dziecko, które przybrało wybraną pozę, zamknęło oczy i pozostało w niej tak długo, jak długo ma ochotę. Jeśli wybrało jeża, zasugerujmy mu, by mocno skuliło się w kłębek, by kolce ochroniły zwierzę przed większymi drapieżnikami. Jeśli stało się wężem, niech ułoży swoje ciało tak zawile, by poczuć pełzający ruch zwierzęcia. To świetna zabawa i przyjemna aktywność dla dzieci.

joga3
joga4

Źródło:  mothernatured.com

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.